Вхід

MKU

Щасливцеве очолило п’ятірку фіналістів конкурсу «Неймовірні села України»

Рекомендовані Щасливцеве очолило п’ятірку фіналістів конкурсу «Неймовірні села України»

Експертна рада ІV Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2019» обрала 5 фіналістів. Цю п’ятірку очолило село Щасливцеве Херсонської області.

Експертна рада конкурсу оцінила їхній бізнес-план розвитку сільських територій у 721 бал. Редакція AgroPortal.ua в рамках «Неймовірного сільського автопробігу» відвідала село, щоб переконатися в його неймовірності.

Щасливцеве — одне з тих сіл, що знаходиться на найдовшій піщаній косі Європи — Арабатській стрілці. Вузька смужка суші простягнулася стрілою на 112 км, розділивши собою Азовське море та озеро Сиваш.

Село позиціонує себе як місце для сімейного відпочинку.

«Сезон у нас розпочинається відразу після завершення навчального року і триває аж до Дня Незалежності. А у вересні розпочинається невеликий «оксамитовий сезон» — приїжджають туристи з дошкільнятами та люди похилого віку», — розповідає щасливцевський сільський голова Віктор Плохушко.

За його словами, Щасливцеве — це не Одеса, але і тут окрім моря туристам буде чим зайнятися. На території села знаходиться термальне джерело, температура води у якому сягає 70°С. Джерело багате на борні, йодо-борні, хлоридні, натрієві, слаболужні термальні води. Тут можна купатися навіть узимку. Проте джерела знаходяться на приватній території, тому вхід платний (5 грн).

Ще в селі є свої солоні озера, які заповнює ропа з Сивашу. Через велику концентрацію солі тіло людини здатне самостійно триматися на поверхні води. Ці озера порівнюють з ізраїльським Мертвим морем. Крім того, тут можна набрати сиваські грязі, які використовують для лікування різних хвороб.

А родзинкою Щасливцевого є своє рожеве озеро, яке носить назву Зяблівське. Його береги влітку вкриті сіллю, яка з’являється тут шляхом випаровування. Згідно генерального плану, сільрада має на меті знайти інвестора для будівництва поблизу озера водолікарні.

Бюджет села наповнюється за рахунок оренди землі та податку на нерухомість. Від приватного сектору село отримує близько 800 тис. грн. «Так, це немалі гроші, але щоб їх отримати, потрібно заплатити комунальникам, щоб ті їх зібрали, а щоб туристи приїхали на відпочинок, нам потрібно взяти участь у виставках, яка коштує мінімум 100 тис. грн», — говорить Віктор Плохушко.

Але що не зробиш для промоції свого регіону! Громада бере активну участь у різноманітних туристичних виставках. Вже восени вони будуть представляти всю Арабатську стрілку на міжнародній виставці у Львові. «До складу нашої сільської ради входять три села — Генічеська Гірка, Приозерне та Щасливцеве, і ми намагаємося показати всі переваги відпочинку в кожному з них, — говорить аналітик з надходжень до місцевого бюджету Щасливцевської сільської ради Наталія Колосова. — В минулому році у нас було близько 800 тис. туристів з різних куточків країни, і ми просто зобов’язані створювати їм гідні умови для відпочинку».

Цього року вперше в селі запрацював інформаційний центр, в якому можна купити карту місцевості, дізнатися розклад руху громадського транспорту, вибрати житло, купити сувенірну продукцію чи просто перепочити.

На конкурс «Неймовірні села України 2019» громада села вирішила подати бізнес-план зі створення доступного пляжу для інвалідів на візках та інших маломобільних груп. У рамках реалізації проекту планується спорудити вихід до солоного озера із дерев'яними доріжками для пересування, спеціалізованими переодягальнями, інформаційними вказівниками, а також придбати пляжні коляски для купання.

«На солоні озера приїжджають різні групи людей, і нам хотілося б створити комфортні умови відпочинку для кожного. Грантові кошти проекту дозволять залучити до оздоровлення максимально широке коло людей з числа інвалідів на візках та зробити доступним для них пляжний відпочинок, — додає Наталія Колосова. — До того ж у цьому році солоні озера перейшли до нашої юрисдикції, ми привели інфраструктуру в належний вигляд і хочемо зробити ці озера меккою туризму та оздоровлення».

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее