Вхід

MKU

Парламентські вибори на Херсонщині

Рекомендовані 22 липня триває підрахунок голосів після парламентських виборів. Фото з архіву "Вгору" 22 липня триває підрахунок голосів після парламентських виборів.

В усіх 5 виборчих округах області вибори відбулися з дотриманням законодавства та без істотних порушень. На відміну від останніх двох тижнів, коли в області сталося багато конфліктних ситуацій: політики вдавалися до недобросовісних методів агітації – поширення чорного піару, намагалися дискримінувати кандидатів, були позови в суд, заяви кандидатів один на одного в поліцію.

Про це на прес-конференції, яка відбулася 22 липня, розповіли представники Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області.

Як повідомила експертка Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області Анастасія Супрун, напередодні «дня тиші» кандидати не тільки не прибрали з вулиць агітацію, яка заборонена в цей день, а навпаки збільшили кількість її носіїв. Комунальні служби були не готові до цього і просто не змогли заклеїти всі біл-борди, тож придумали нові способи для вирішення цієї проблеми. Були  випадки, коли замість заклейки використовували фарбу, якою замальовували ім’я кандидата, або просто здирали  фото, назву партії та прізвище кандидата, залишаючи решту інформації.

Явка на парламентських виборах у Херсонській області була меншою, ніж на президентських, і склала 43,93%, для порівняння у 2014 році, на позачергових виборах до Верховної ради, явка була – 41,36%.

На фото (зліва направо): комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області Катерина Пономаренко, експертка Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області Анастасія Супрун. Фото Юлії Лук'яненко

Як зазначила комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області Катерина Пономаренко, впродовж дня голосування до поліції надійшло 86 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства, найбільша кількість інформації пов’язана з незаконною агітацією.

«Вже декілька виборів підряд надходять дзвінки про мінування дільничних виборчих комісій, цього року таких випадків було 5, хоча ця інформація, на щастя, не підтвердилася, але це також вносить певний хаос в роботу комісії, заважає працювати» - зазначила Катерина.

«Хоча можна додати, що на дільниці у школі №26 у Комишанах, коли повідомили про замінювання і приїхали МНСники для перевірки, вони навіть не зупиняли виборчий процес. Люди вже настільки звикли до таких повідомлень про мінування, що це сприймається як фарс під час дня виборів» - додала Анастасія.

Поодиноко були зафіксовані такі порушення, як спроби забрати з собою виборчий бюлетень, порушення правил видачі виборчого бюлетеня, агітація прихильниками тих чи інших кандидатів біля дільниці або на самій дільниці, спроби виборців голосувати без паспорта та інші.

Ще одна проблема підготовки до виборів, про яку розповіли спостерігачі, - жахливий стан скриньок для голосування. Інколи члени комісій використовували звичайний скотч і з 5 зламаних скриньок робили 3. Цікаво, що роблять з цими скриньками у міжвиборчий період.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее