Вхід

MKU

Розпочалось полювання за небезпечними автобусами

Рекомендовані За правилами безпеки маршрутні автобуси мають висаджувати пасажирів на кінцевій зупинці – на автостанції. Фото Юлії Лук'яненко За правилами безпеки маршрутні автобуси мають висаджувати пасажирів на кінцевій зупинці – на автостанції.

На Херсонщині почалася операція ««Автобус – 2019». Фіскали, поліція, Укртрансбезпека та облдержадміністрація об’єднали зусилля, щоб разом ловити нелегальних перевізників та контролювати якість і безпеку послуг пасажирського транспорту. Особлива увага - автобусам, які курсують з вокзалу Херсона до курортів області та до адмінмежі з окупованим Кримом.

Про це 13 червня говорили з автоперевізниками на нараді в облдержадміністрації під керівництвом заступника голови ХОДА Сергія Тригуба.

За словами Сергія Тригуба, останнім часом на авто перевізників дуже багато скарг, що свідчить про цілу низку проблем. А з урахуванням того, що починається курортний сезон, запустили додаткові поїзди, приїдуть відпочивальники, організовані групи дітей, тож на автобусних маршрутах треба навести лад.

Як доповів начальник Чорноморського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Ігор Пастух, наша область - лідер із нелегальних перевезень:

-  За минулий рік ми склали 299 протоколів саме за нелегальні перевезення. Це найвищий показник в Україні. На другому місці - Донецька область, там склали, якщо не помиляюся, 160 протоколів. Для порівняння Одеса - 12, Миколаїв - близько 80.

З початку цього року виявлено 92 транспортних засоби, що возили пасажирів поза офіційним маршрутом.  Оштрафовано 38 власників автобусів. Однак «прибрати» нелегалів з маршруту інспектори Укртрансбезпеки не в змозі, вони мають право лише фіксувати порушення автотранспортного законодавства. І в Херсоні є вже свого роду  «антирекордсмен».  Як розповів Ігор Пастух, на останній адмінкомісії Укртрансбезпеки  перевізник Олег Шмагановський, який збирає та розвозить на курорти людей із поїздів,  отримав одразу 33 постанови про накладення штрафу, по 1 700 гривень кожна. А загалом на цього підприємця актів оформлено вже десь на 160-170 тисяч гривень.

Також на перевізників виписано 44 протоколи за ст. 164 Кодексу про адміністративні правопорушення, тобто за «Порушення порядку провадження господарської діяльності» (тобто працювали без ліцензії на автоперевезення). Санкція цієї статті передбачає значно більші штрафи: від 17 тис. до 34 тис. грн.

Під час операції один екіпаж Укртрансбезпеки буде працювати по місту, по «гарячих точках відправлення» - це залізничний вокзал та автостанція «ЮгЪ», а також на приміській автостанції та біля автовокзалу. Перевірятимуть готовність автобусів до виїзду та відповідні дозвільні документи.

Другий екіпаж у п’ятницю та в неділю буде відпрацьовувати інші місця, звідкіля часто забирають людей нелегали та везуть у наступних напрямках: Залізний Порт, Скадовськ, Лазурне. Ще один екіпаж Укртрансбезпеки перевірятиме автобуси, як мінімум, тричі на тиждень, безпосередньо на під’їзді до цих населених пунктів. Працюватиме разом з екіпажем патрульної поліції - про це вже є домовленість із керівництвом відділу безпеки дорожнього руху.

Сергій Тригуб.

Фото Ірини Ухваріної

Про другий небезпечний аспект автобусних перевезень розповів старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Херсонській області Іван Вітковський.  Багато херсонських перевізників, які базуються в обласному центрі й звідкіля водії починають свої маршрути, уклали угоди про надання певних послуг (проходження медичного та технічного огляду перед рейсом) з іншими перевізниками, які знаходяться в Скадовську, Залізному Порту, Лазурному. Тобто виходить, що в свій перший рейс водій виїжджає без обов'язкового проходження медогляду й перевірки автобуса. І вже зафіксовано два випадки, коли за кермом був п’яний водій. Також зупиняли автобуси, які рухалися з технічною несправністю.

- Приїжджаємо на фірму перевізника: «Будь ласка, пред’явіть журнал, хто здійснював випуск даного транспорту». На що керівництво відповідає: «А ми його не випускали. У нас є договір, ось вам копія, питання не до нас». Я хочу наголосити, що ці угоди є формальними. Я думаю, що під час операції «Автобус - 2019» ми разом із колегами з Укртрансбезпеки і представниками замовника перевезень будемо здійснювати перевірки безпосередньо самих автогосподарств, саме цих моментів: як здійснюється випуск транспорту, як це контролюється, ведуться/не ведуться журнали, існують/не існують ці механіки та медики. Бо це - дуже серйозно. Згідно статистики, кількість дорожньо-транспортних пригод в Україні за участі пасажироперевізників  дуже зросла. Наша область поки що тримається на рівні минулого року. Але якщо ігноруються обов’язкові вимоги законодавства щодо медичного та технічного огляду, то про що можна говорити далі.

Ще один момент, про який згадав Іван Вітковський - тимчасовий реєстраційний талон, так звана ліцензія на пасажироперевезення за певним маршрутом, що водій отримує в Укртрансбезпеці. Але коли водій «сходить з маршруту», то цей талон до сервісного центру зазвичай не повертає, адже заплатив за нього свої гроші. В результаті поліція зупиняє порушника, звертається до перевізника, а у відповідь чує: він у нас на маршруті вже чотири місяці не працює.  Перевіряють журнали, - дійсно. А в ліцензійній базі - значиться.  На це Ігор Пастух пообіцяв найближчим часом перевірити всіх, хто отримував ліцензію та оновити базу.

А начальник управління податків і зборів фізичних осіб головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Ігор Кузьмін наголосив, що вони більше звертають увагу на оформлення касових документів, щоб були офіційні договори з водіями, і щоб діяльність здійснювалася офіційним суб’єктом, тобто зареєстрованим підприємством або підприємцем. І озвучив шокуючу статистику - кожен п’ятий перевізник, яких вони перевірили - не зареєстрований.

 

Операція «Автобус 2019» триватиме до 5 липня. Сергій Тригуб наголосив, що облдержадміністрація готова застосовувати до порушників жорсткі заходи, аж до розриву договорів з перевізниками. Адже трагедії на дорозі нікому не потрібні. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее