Вхід

MKU

Роль Павловського в нападі на Гандзюк: замовчував чи організовував?

Рекомендовані Роль Павловського в нападі на Гандзюк: замовчував чи організовував?

Людина, яку слідство вважало однією з ключових фігур у справі Катерини Гандзюк, невдовзі може вийти на свободу. Тепер Ігореві Павловському інкримінують не співучасть, а замовчування злочину.

І захист наполягає, що його тримають під вартою безпідставно, адже нова стаття передбачає тримання під вартою лише у виключних випадках. Наприклад, якби обвинувачений переховувався від слідства, а цього, за словами адвоката, не було. 

Однак редакція Слідства.Інфо володіє інформацією, яка вказує, що дії Павловського в цій історії були спрямовані не на приховування злочину, а на безпосередню співучасть у ньому.

31 липня близько 9 ранку херсонська активістка Катерина Гандзюк вийшла з під’їзду власного будинку. У дворі на неї чекало службове авто, яке мало відвезти її на роботу. Утім, окрім машини з водієм, біля її дому чатувало ще четверо людей.

Напередодні вранці їхня спроба нападу провалилася — Катерину супроводжували рідні. Проте цього разу нападникам удалося реалізувати задум. Катерина Гандзюк була за півкроку до дверей автомобіля в мить, коли на неї вилили майже літр концентрованої сірчаної  кислоти. За три місяці вона померла від хімічних опіків.

Групу нападників організував ветеран АТО Сергій Торбін. У день, коли її облили кислотою, він відпочивав саме в компанії Ігоря Павловського — людини, яку згодом офіційне слідство назве співорганізатором злочину проти херсонської активістки. Обидва чоловіки, як засвідчують матеріали провадження, того ранку плавали на човні по Дніпру — святкували нещодавнє одруження Торбіна.

І Торбіна, і виконавців правоохоронці схопили за кілька тижнів після нападу. Павловського затримали тільки після смерті Гандзюк. Офіційне слідство вважало його однією з ключових фігур цього злочину. Чоловіка підозрювали організації вбивства. Донедавна.

Чому Павловському «пом’якшили» підозру, прес-служби ГПУ та СБУ наразі не прокоментували.

Хроніка контактів

Ігор Павловський — мешканець Херсонщини з широким впливом у силових структурах регіону. Він був помічником депутата від президентської фракції БПП Миколи Паламарчука. Чоловік мав хороші знайомства серед правоохоронців у Херсонській області.

Нещодавно Слідство.Інфо оприлюднило фільм-розслідування «Гандзюк: системне вбивство», в якому йдеться про те, що Павловський контактував з майже двома десятками посадовців з поліції, прокуратури та СБУ після скоєння злочину проти активістки. Інформацію про його телефонні з’єднання журналісти отримали з власних джерел, й опрацювали його контакти в так звані «гарячі дати». Контакт із силовиками в критично важливі для слідства дні може свідчити, що Павловського інформували про перебіг справи чи покривали його співучасть у злочині.

Слідство.Інфо також опублікувало інформацію про те, що Павловський тісно контактував з організатором групи нападників — Сергієм Торбіним. Протягом літа до моменту затримання останнього в них було понад 130 з’єднань через мобільний. Відповідно до матеріалів слідства, «замовили» напад на Гандзюк 13 липня. Від того часу між Торбіним і Павловським було близько 40 контактів. Вони тривали на всіх стадіях виконання замовлення.

Нападники почали стежити за Гандзюк того ж дня, коли отримала замовлення. Про це йдеться у свідченнях одного з виконавців — Володимира Васяновича. За його словами, операцію продовжили 16 числа. Того дня Павловський з Торбіним розмовляли близько хвилини.

А наступного — Торбін привіз частину групи до Павловського в офіс та додому «для того, щоб забрати холодильник і відвезти до нас в будинок у місто Олешки». Отже, дехто за нападників на Гандзюк був у помешканні  Павловського ще в той час, коли злочин тільки планувався.

18 липня Торбін забрав групу нападників і відвіз у Херсон для продовження стеження за Гандзюк. Того ж дня він мав розмову з Павловським двічі. Більш тривалий контакт був наприкінці дня — близько десятої вечора. Це повторилося повторилася й у день стеження — 23-го липня, тоді чоловіки розмовляли кілька хвилин на початку десятої години вечора.

Торбін і Павловський також зідзвонювалися в іншу важливу для слідства дату — 26-го липня. Це — день, коли купили кислоту. Щоб її придбати, Торбін особисто на власній машині возив виконавців у Каховку поблизу Херсона. Тоді в нього було декілька контактів з Павловським, останній — теж наприкінці дня.

Така частота спілкування може свідчити, що фігуранти обмінювалися інформацією щодо планування злочину.

Це припущення посилює й той факт, що чоловіки активно спілкувалися в серпні. Зокрема, першого числа, наступного дня після нападу на Гандзюк, вони зідзвонювалися тричі. А третього серпня, коли поліція помилково схопила невинуватого Новікова, Павловський і Торбін мали чотири з’єднання.

Контакти між фігурантами тривали, допоки правоохоронці не затримали Торбіна.

Ключовий вечір

Перші арешти реальних виконавців нападу на Катерину Гандзюк відбулися за два тижні після скоєння злочину — 17 серпня. Серед тих, кого схопили першим, був Володимир Васянович. Події того дня він детально виклав у своїх свідченнях офіційному слідству.

За словами Васяновича, коли йому стало відомо про те, що почалися затримання інших учасників групи, він одразу зателефонував Сергію Торбіну, після чого вони обидва вирушили додому до Павловського. Васянович підкреслив, що з розмови, яка відбулася у дворі помешкання останнього, він зрозумів, що Павловський причетний до злочину. Ось такий діалог він переказав слідчому: «Павловський на своєму телефоні увімкнув відеозапис і показав мені, де він з Торбіним відпочивав на березі річки. При цьому Павловський глузував з Торбіна, який у свою чергу відповів Павловському: «Смейся, смейся, я же тебя паровозом за собой потяну».

Того вечора сталася важлива подія. Додому до Павловського прибула людина, яку згодом слідство ідентифікувало як Олексія Левіна (Москаленка). Нині правоохоронці підозрюють його в організації злочину проти Гандзюк і вважають найближчою до замовника нападу людиною. Саме Олексій Левін, за версією слідства, отримав замовлення на облиття Гандзюк кислотою.

Сам Левін утік з міста наступного ж дня. Його досі не допитали. Утім, його візит того вечора також опосередковано засвідчує роль Павловського в цьому злочині, адже він привіз до нього додому гроші для організації втечі виконавців. Левін передав Торбіну близько 2 тисяч доларів безпосередньо на подвір’ї Павловського, і це сталося за його присутності.

Замовчував чи організовував?

«На тій зустрічі ще обговорювалися та звучали пропозиції, яким чином нашкодити Гандзюк (…) Зокрема, пропонувалося облити її зеленкою або фекаліями або вчинити інші дії, які б вплинули на її свідомість або слугували як залякування на подальші вчинки», — це уривок зі свідчень Дмитра Семена. Він — свідок у кримінальному провадженні. Зустріч, про яку Семен повідомив правоохоронцям, за його словами, відбулася влітку минулого року в офісі Павловського. На ній, зокрема, були обидва фігуранти — і Павловський, і Левін, якого розшукують силовики.

Дмитро Семен розповів слідчим, що пропозиції нашкодити Гандзюк обговорювалися відкрито — просто в приймальні народного депутата Паламарчука, в присутності ще кількох інших людей. Важливо підкреслити, що ініціаторами розмови про напад на активістку Семен назвав обох фігурантів — і Левіна, і Павловського. «В основному ідеї щодо нанесення шкоди Гандзюк надходили від Павловського та особи на прізвище Левін…» — ідеться в протоколі допиту свідка від 04 грудня 2018 року.

Адвокат Павловського Максим Болдін в коментарі Слідству.Інфо повідомив, що 4 квітня співробітники Генеральної прокуратури «пом’якшили» статтю його підзахисному через те, що слідство встановило, що Павловський не причетний до скоєння злочину. Тобто офіційне слідство тепер вважає, що Павловський не брав участі в злочині, а лише знав про нього й мовчав. Утім, з урахуванням цих свідчень, а також — тісних контактів до і після скоєння злочину проти Катерини Гандзюк, зміна офіційної ролі Павловського в цьому процесі виглядає вкрай дивно.

Редакція Слідства.Інфо звернулася за офіційним коментарем до СБУ, яка розслідує вбивство Катерини Гандзюк, а також до Генеральної прокуратури України. Прес-служби обох відомств утрималися від коментарів щодо останніх подій, які відбуваються навколо Ігоря Павловського.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее