fbpx
Вхід

В Херсоні говорили про кримчан

Рекомендовані На фото учасники брифінгу (зліва направо):  завідувач Сектору у Херсонській області Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Денис Чистіков, адвокат кримської приймальні УГСПЛ у Херсоні  Віктор Вуйка,  представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Ісмаїл Халіков, керівниця апарату Представництва Президента України в Автономній республіці Крим Тетяна Покидько, керівник служби правового аналізу Представництва Президента України в Автономній республіці Крим Анатолій Чехун. Всі фото Юлії Лук'яненко На фото учасники брифінгу (зліва направо): завідувач Сектору у Херсонській області Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Денис Чистіков, адвокат кримської приймальні УГСПЛ у Херсоні Віктор Вуйка, представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Ісмаїл Халіков, керівниця апарату Представництва Президента України в Автономній республіці Крим Тетяна Покидько, керівник служби правового аналізу Представництва Президента України в Автономній республіці Крим Анатолій Чехун.

Виповнилося 5 років з початку окупації  Криму Російською Федерацією. Не дивлячись на намагання України підтримати громадян з тимчасово окупованих територій, є багато проблем, з якими вони стикаються, коли відвідують материкову частину України для отримання будь-яких послуг.

Про це говорили на брифінгу «Крим-Україна. Підтримка громадян», що відбувся 21 березня в Кризовому Медіа-Центрі Херсон.

На брифінгу обговорили декілька головних проблем, серед них:

1. Підтвердження фактів народження та смерті

В Україні відсутня адміністративна процедура підтвердження фактів народження та смерті на території Криму. Хоч і за спрощеною системою, але це робиться через суд.

«До того ж це призводить до значних матеріальних витрат. По-перше, – це дорога, офіційне транспортне пасажирське сполучення з окупованим Кримом відсутнє. Є лише приватні перевезення, які не регулюються. По-друге, на період оформлення документів людині треба десь жити, щось їсти, до того ж, інколи, необхідно їхати на материкову частину України декілька разів» - зазначив координатор Херсонського офісу громадської організації  «КримSOS» Олексій Тільненко.

Координатор Херсонського офісу громадської організації «КримSOS» Олексій Тільненко.

Як рішення, експерти зазначили необхідність створення досконалої адміністративної процедури, яка б спростила оформлення документів.

2. Перетин адміністративної межи

У лютому 2019 року адмінмежу в Херсонській області  між окупованим півостровом та материковою Україною в обох напрямках перетнула майже 121 тисяча осіб та понад 20 тис. транспортних засобів.

Найбільш спірне  питання - обмеження у перевезенні особистих речей громадян. Тож кримчани, які хочуть переїхати жити на материкову частину України, мають залишати свої речі на окупованій території. Для вирішення цієї проблеми необхідно оновити нормативні акти, які регулюють це питання.

Також контрольні пункти в’їзду - виїзду на межі з Кримом досі не мають гідних санітарно-гігієнічних умов, медичних пунктів, налагодженої інфраструктури.

3. Отримання адміністративних послуг кримчанами на материковій частині України

Будь яке отримання документів супроводжується труднощами. Особливо при оформленні паспорта громадянами, які вперше отримують документ.

До того ж кримчани не можуть зареєструватися в електронній черзі, бо для цього необхідно використовувати український мобільний номер. Але нещодавно Державна міграційна служба повідомила про запуск нової електронної послуги – чат-ботів для месенджерів, що значно полегшить процедуру отримання паспорта для жителів Криму.

«Наш офіс перш за все піклується про права людини. Я з Криму, і більшість процедур проходив сам. Коли відчуваєш це на собі, більше розумієш проблеми, з якими стикаються ці люди» - розповів представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Ісмаїл Халіков.

Представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Ісмаїл Халіков.

4. Виборчі права

Деякі кримчани не зможуть реалізувати свої виборчі права, бо для цього необхідно змінити місце голосування. Процедура начебто проста. Але і тут є проблеми.

Заключною частиною брифінгу стала проблема банківських послуг та підприємницька діяльність, що оподатковується як іноземний дохід. Наприклад, при продажі рухомого майна - автомобіля, який зареєстрований в Криму, особа має сплатити 18% податків, коли інші громадяни сплачують лише 5%.

Як прокоментував цей момент адвокат кримської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в Херсоні Віктор Вуйка, єдине вирішення цієї проблеми –  зміни у законодавстві України.

На фото в центрі адвокат кримської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в Херсоні Віктор Вуйка.

Експерти зазначили, що це далеко не вичерпний перелік проблем, і треба зробити багато змін в законодавстві України для комфортного життя громадян, які мешкають на тимчасово окупованих територіях.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее