fbpx
Вхід

Без орендного клопоту: як Новинський «обіграв» Херсонську міськраду та мера

Рекомендовані Скандальне питання про дозвіл на оформлення землі колишнього суднобудівного заводу з правом викупу для «Смарт-Мерітайм груп» викликало спротив серед одвічних активістів міськради. Всі фото Анастасії Друсінової Скандальне питання про дозвіл на оформлення землі колишнього суднобудівного заводу з правом викупу для «Смарт-Мерітайм груп» викликало спротив серед одвічних активістів міськради.

«Смарт-Мерітайм груп», яке володіє активами збанкрутілого Херсонського суднобудівного заводу, не отримало дозвіл оформити 98 гектарів землі цього підприємства під викуп. Натомість може продовжувати не сплачувати податок за користування цією землею. Втрати міського бюджету оцінюються від 12 до 14 мільйонів  гривень на рік.

Про це йшлося в четвер, 14 березня, на сесії Херсонської міської ради. Одним із питань депутати вирішували, чи дозволяти товариству з обмеженою відповідальністю «Смарт-Мерітайм груп» розробляти землевпорядну документацію щодо відведення в оренду та у власність (шляхом викупу) земельних ділянок та проведення їх експертної грошової оцінки.

У ході дискусії з’ясувалося, що “Смарт-Мерітайм груп” систематично не сплачує у міський бюджет кошти за користування землею. Через це місто щорічно втрачає від 12 до 14 мільйонів гривень. На ці кошти , наприклад, можна закупити та утримувати сучасні маршрутки й  забути про транспортні колапси.

Підтримала це рішення меншість - 14 депутатів. Решту не влаштувала можливість викупу землі підприємства площею близько 98 гектарів. Тут варто зазначити, що кінцевим власником “Смарт-Мерітайм груп” є нардеп й олігарх із російським корінням Вадим Новинський, через що питання набуває політичного забарвлення.

«Ніхто цю землю не пропонував віддати на викуп»

За словами міського голови Володимира Миколаєнка, сьогоднішнє голосування за вищезгаданий проект рішення не означало продаж землі Новинському:

“Якщо мова і йшла про можливість викупу, то це питання для окремого голосування. Перед цим депутати мають затвердити вартість землі й тоді вже голосувати або не голосувати за викуп.”

Міський голова наголосив, що йшлося лише про дозвіл на розроблення землевпорядної документації, яка, просто кажучи, дозволить місту “оформити стосунки” зі “Смарт-Мерітайм груп” та отримувати в бюджет від них кошти за користування цією землею.

Але в цій ситуації важливо, що депутати пропонували залишити у проекті рішення все, що стосується оренди землі та прибрати формулювання “щодо відведення ... у власність (шляхом викупу)”. Утім, рішення не прийняли навіть за основу.

На це міський голова висловив сумнів  у “шляхетних намірах” народних обранців і пригадав їм провалення подібного рішення навіть без викупу”:

“Наскільки я пам’ятаю, то декілька років тому депутати не прийняли рішення, в якому йшлося тільки про оренду землі без викупу. Усе через політичну реакцію на прізвище Новинського.”

Дійсно, у жовтні 2017 року розглядалися два окремі питання про дозвіл на розробку землевпорядної документації для “Смарт-Мерітайм груп”. У першому варіанті йшлося про викуп, в другому — про оренду. Тоді директор департаменту містобудування та землекористування міської ради повідомив, що ці 98 гектарів колишнього суднобудівного оцінили в 617 мільйонів гривень.

Врешті, жоден проект не набрав необхідної кількості голосів.

Також Володимир Миколаєнко звинуватив активістів з плакатами проти викупу землі суднобудівного заводу в продажності Новинському:

“Я підозрюю, що людям, котрі прийшли на сесію з плакатами, заплатив по дві копійки сам Новинський. Тепер, завдяки їм, він може далі не сплачувати податки до міського  бюджету.”

Активісти з плакатами відгороджені від депутатів стіною поліціянтів, котрі не пропускали в депутатську частину зали нікого крім журналістів.

Якщо підсумувати нинішні події довкола землі збанкрутілого Херсонського суднобудівного заводу, складається враження, що власникам його активів досить вигідно тримати підприємство “у повітрі” й продовжувати не платити земельний податок. А оформлювати земельну ділянку вони хочуть лише з можливістю подальшого викупу. Зрозуміло, що місту вигідніше здавати в оренду велику промислову ділянку, а не під викуп одіозному олігарху з антиукраїнськими поглядами. Виграє ж на неспроможності депутатів та міського голови прийняти рішення в інтересах міста сам Новинський.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее