Вхід

MKU

Docudays UA завершує свої кіномандри по Херсонській області

Рекомендовані Docudays UA завершує свої кіномандри по Херсонській області Фото Ілони Полесової

Минулого тижня Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA поставив нову точку на своїй карті у селі Григорівка, Присиваської ОТГ.

У п'ятницю, 14 грудня, до Григорівського будинку культури завітали місцеві мешканці та активісти, щоб подивитися фільм угорської режисерки Бернадетт Туза-Ріттер  «Жінка в полоні».

Фільм «Жінка в полоні» розповідає про життя  Маріш, 52-річну угорку, яка служить одній родині вже десятиліття, працюючи по 20 годин на день без оплати. Її гнобителі відібрали в неї документи, і їй не можна виходити з дому без дозволу. З нею поводяться як з твариною: годують недоїдками і не надають ліжка для сну. Маріш проводить дні зі страхом у серці, але мріє про те, щоб повернути собі своє життя. Присутність камери допомагає їй усвідомити, що вона – не одна. Вона починає проявляти довіру. Після двох років зйомок вона збирається з духом і розказує про свій план: «Я втечу». У фільмі простежений героїчний шлях Маріш назад до свободи.

Мандрівний вперше у Григорівці й документальні фільми про права людини тут ще не бачили. Глядачів кіно дуже зачепило, бо не дивлячись на шалений холод у Будинку культури, майже всі додивились до кінця і навіть залишись на обговорення стрічки.

«Було б добре, щоб наші жінки, які їздять на заробітки закордон, подивились цей фільм. Щоб вони знали - бувають і такі ситуації, коли паспорт забирають і ти нічого не можеш зробити, ось як у фільмі. Дуже лякає статистика вкінці фільму, кількість людей, що потрапляють у рабство – шокує», - поділилась враженнями місцева жителька.

Глядачі довго дискутували щодо долі дівчинки, дочки Едіт. Думки розділились: хтось вважав, що вона може повторити шлях матері, оскільки залишись з дитиною та без чоловіка. Та більшість дійшли думки, що Едіт не дозволить дочці повторити її шлях, після всього пережитого.  І врешті решт, з юної особи виросте чудова самодостатня жінка.

Координаторка фестивалю у Херсонській області, юристка та  керівниця громадської приймальні БО «Фонд милосердя та здоров'я» Олена Старюк розповіла про  небезпеку трудового рабства та випадки торгівлі людьми в Україні. Вирватись з кола рабства не так просто, як здається на перший погляд. Це  не просто фізичне насилля, а й психологічне, пояснила Олена. Серед країн, де українці найчастіше потрапляють у трудове рабство, – РФ, Польща, Німеччина, країни Азії та США.

Як відомо на 2018 рік, в Україні 286 тисяч осіб живуть у «сучасному рабстві». Відповідно до світового антирейтингу сучасного рабства Global Slavery Index, складеного австралійською правозахисною організацією Walk Free Foundation, частка тих, хто живе в умовах сучасного рабства, в Україні становить 6,4 на 1 тисячу осіб.

Рейтинг містить інформацію про кількість людей у сучасному рабстві у різних країнах, аналіз дій урядів та форми рабства - зокрема, примусова праця, примус до шлюбу, боргова кабала та примусова сексуальна експлуатація, пише УП

Фестиваль – неполітичний і некомерційний. Мета Мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Організатори Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA  в Херсонській області:

  • ГО «Нова генерація»
  • БО «Фонд милосердя і здоров’я»

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее