Вхід

Docudays UA продовжує кіномандри по Херсонській області

Рекомендовані Docudays UA продовжує кіномандри по Херсонській області Фото Ілони Полесової

На Херсонщині триває Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. У понеділок, 3 грудня, ми завітали до Чаплинки.

Подивитися фільм угорської режисерки Бернадетт Туза-Ріттер  «Жінка в полоні» прийшли школярі, студенти та місцеві громадські активісти.

Стрічка розповідає про життя  Маріш, 52-річної угорки, яка служить одній родині вже десятиліття, працюючи по 20 годин на день без оплати. Її гнобителі відібрали в неї документи, і їй не можна виходити з дому без дозволу. З нею поводяться, як із твариною: годують недоїдками і не надають ліжка для сну. Маріш проводить дні зі страхом у серці, але мріє про те, щоб повернути собі своє життя. Присутність камери допомагає їй усвідомити, що вона – не одна. Вона починає проявляти довіру. Після двох років зйомок жінка збирається з духом і розказує про свій план: «Я втечу». У фільмі простежений героїчний шлях Маріш назад, до свободи.

Глядачі сприйняли фільм по-різному. Більш юна аудиторія щиро раділа за Едіт (справжнє ім’я героїні фільму), що вона змогла втекти від своїх поневолювачів та налагодити власне життя. Більш досвідчені глядачі спочатку взагалі не побачили проблеми:

«Вона ходила щодня на роботу та отримувала зарплатню і сама віддавала гроші, - говорить одна з глядачок. – Тобто, вона у будь який момент могла просто піти від цих господарів».

Олена Старюк, регіональна координаторка фестивалю, юристка та   керівниця громадської приймальні БО «Фонд милосердя та здоров'я» розповіла про  небезпеку трудового рабства та випадки торгівлі людьми в Україні та пояснила, що вирватись із кола рабства не так просто, як здається. Це  не просто фізичне насилля, а й перш за все психологічне. Це  страх за своє життя та життя близьких, страх майбутнього. Серед країн, де українці найчастіше потрапляють у трудове рабство, – РФ, Польща, Німеччина, країни Азії та США.

Нагадаємо, відкриті покази в Херсоні пройдуть у Мультиплексі починаючи з 10 грудня, у День прав людини. Крім відкритих показів документальних фільмів плануються тематичні покази в бібліотеках, школах, в установах виконання покарань для працівників та засуджених. Разом із демонстрацією фільмів будуть проведені семінари щодо подолання булінгу (цькування) дітей, а також тренінги з прав людини для патрульних поліцейських.

Цього року Мандрівний фестиваль ще побуває:

7 грудня 11.00 - Скадовський районний Будинок культури, Херсонська обл., Скадовський район, місто Скадовськ, вул. Маріїнська, буд. 66.

14 грудня 11.00 - Григорівський будинок культури, Херсонська обл., Григорівська ОТГ, с. Григорівка, проспект Новікова, буд. 92.

Слідкуйте за анонсами у газеті «Вгору» та на сторінці фестивалю у Фейсбук. Також детальний розклад можна переглянути на travelling.docudays.ua за посиланням.

Фестиваль – неполітичний і некомерційний. Мета Мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Організатори Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA  в Херсонській області:

  • ГО «Нова генерація»
  • БО «Фонд милосердя і здоров’я»

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее