Вхід

MKU

Котяча доля: від віртуального захоплення до реального вигнання

Рекомендовані Активістка багатоповерхівки намагається відстояти долю котів, що ховалися від холоду в підвалі. Всі фото Анастасії Друсінової Активістка багатоповерхівки намагається відстояти долю котів, що ховалися від холоду в підвалі.

У той час, коли віртуальні простори мережі захопили котики, в реальності відповідальним та щирим в любові до тварин мешканцям херсонської багатоповерхівки крізь агресію та погрози доводиться відстоювати альтернативний підхід антигуманному поводженню з тваринами.

У багатоповерхівці, що розташована по вулиці Покришева, 14, члени правління ОСББ “Южанка-14” встановили решітки на вентиляційні отвори, що ведуть до підвалу цього будинку. Ці решітки мають запобігти потраплянню котів з вулиці до підвалу, адже, на їх думку, перебування в підвалі цих тварин призводить до порушення санітарних норм у приміщенні.

Оскільки тварини залишилися на вулиці, небайдужі мешканці цього будинку вирішили, що решітки необхідно прибрати на зимовий період, адже коти можуть не встигнути переорієнтуватися та замерзнути. Також захисники чотирилапих вигнанців стверджують, що коти мешкали в підвалі будинку не одне десятиріччя та виловлювали там гризунів.

Мешканці другого під’їзду звернулися до керівника та членів правління ОСББ “Южанка-14” з вимогою прибрати решітки з вентиляційних отворів на зимовий період.

Cпочатку 22 мешканця під’їзду підтримали цю вимогу але згодом один мешканець свій підпис відкликав.

Зібравши підписи серед мешканців свого під’їзду з вимогою зняти решітки на зиму, активісти з другого під’їзду пішли на зустріч з головою та членами правління, але там їх спіткала несподіванка:

“Ми домовилися з головою ОСББ про зустріч з правлінням о 18:30, 5 листопада. Голова пообіцяла, що буде вона та члени правління. Зараз ми прийшли на зустріч, щоб конструктивно вирішити питання з підвалами, і бачимо встановлений та підсвічений прожектором стенд з фотографіями підвалу та 30 людей натовпу. Типове зібрання правління, чи не правда? Але це ж не загальні збори будинку, бо керівник ОСББ не повідомила попередньо про них мешканців. Вона зібрала суто своїх знайомих з будинку, налаштувала їх проти нас і влаштувала публічне гноблення, коли ми просто стоїмо в колі агресивно налаштованих людей, котрі вже починають кидатися на нас. Сама ж очільниця ОСББ відійшла в бік і просто за всім спостерігає,” - розповідає активістка будинку Ірина Малега.

Спочатку зустріч проходила геть не конструктивно. На підвищених тонах лунали погрози отруїти всіх котів біля будинку та звинувачення в душогубстві у відповідь.

На встановленому керівництвом ОСББ стенді  розміщенні фотографії мертвих котів. Чимала кількість котячих мумій може вказувати на те, що практика отруєння тварин у цьому будинку існує.

 

Керівництво ОСББ “Южанка-14” встановили стенд з зображеннями мумій котів та розідраних голубів у підвалі їх будинку.

Голова ОСББ “Южанка-14” Олена Кучеренк о під приводом того, що начебто хтось на неї накинувся, викликала поліцейських. Копи, оцінивши ситуацію, вирішили не втручатися, оскільки не побачили складу злочину, і поїхали.

На фото: керівник ОСББ “Южанка-14” Олена Кучеренко з поліцейськими.

Коментуючи Вгору конфлікт, що склався, Олена Кучеренко, врешті, запропонувала конструктивну пропозицію вирішення ситуації:

“Я не шкуродерка, як тут мене звинувачують, тому я пропоную звернутися до КП Гарантія і відправити безхатніх котів до притулку, бо їх не можна залишати в підвалі. Ми брали на баланс будинок, а не притулок для тварин.”

Але звернувшись наступного дня до притулку,  КП Гарантія виявило, що вони приймають тільки безхатніх собак. Захисники котів вирішили спробувати знайти господарів для чотирилапих. На випадок, якщо до холодів не вдасться прилаштувати тварин, вони облаштують їм утеплені невеликі будиночки на присадибній ділянці багатоповерхівки. Проте захисники котів-вигнанців бояться, що після прямих погроз тварин можуть отруїти.

Загалом незрозуміло, навіщо було доводити ситуацію до безглуздого конфлікту, коли можна було одразу конструктивно відреагувати на бажання двадцяти одного співвласника другого під’їзду, котрі пропонували встановити решітки не перед зимою, а вже навесні. З цього постає питання: чому так терміново знадобилося звільнити підвал від тварин? Голова ОСББ, Олена Кучеренко  пояснює це піклуванням про здоров’я співвласників, котрим може нашкодити антисанітарний стан підвалу.

Але ці пояснення виглядають особливо лукавими на фоні антисанітарного стану балконів, що розташовані на сходових майданчиках цього будинку.

 

Засмічений послідом птахів та побутовими відходами балкон будинку на вулиці Покришева, 14, що обслуговує ОСББ “Южанка-14”.

Утім, столиця вже надала приклад того, як вирішити цю проблему. Комісія Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу підтримала петицію про визнання котів частиною екосистеми міста.

Тепер у київських будинках котам дозволяють вільно пересуватися та забороняється їх безпричинний вилов та вбивство, адже це може спричинити появу великої кількості гризунів у будинках. У той же час, київські санітарні фахівці готують свої рекомендації та висновки з приводу запобігання потенційних антисанітарних загроз.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее