Вхід

Херсонці рахували “Ціну держави”

Рекомендовані Херсонці рахували “Ціну держави” Всі фото Анастасії Друсінової

Чи доводилося вам колись рахувати сукупну суму сплачених вами за рік податків? Якщо ви не ощадливий підприємець чи бухгалтер, то, скоріш за все, навряд.

“Ми замовили соціологію і дізналися, що ніхто з українців не рахував сплачені ним податки за минулий рік. Тобто кількість людей, які рахують,  настільки мала, що вона не виходить за рамки соціологічної похибки” - пояснює голова центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Віталій Шабунін та Микола Малуха представляють результати експертного дослідження “Ціна держави для херсонців”.

Більш того, за  даними соціологічного дослідження, проведеного компанією GfK, кожен п’ятий мешканець південного регіону вважає, що держава надає йому послуги безкоштовно. Цікаво, що аж 40% мешканців столиці переконані в тому, що надані за державні гроші послуги для них є безкоштовними.

Якщо розглянути приклад країн заходу, то там цій “абетці” грошових відносин з державою вчать ще зі школи.

В Україні виконувати цю просвітницьку місію взялися  Центр соціально-економічних досліджень CASE - Україна та Центр протидії корупції в рамках всеукраїнської акції “Ціна держави”, котра представлена як інформативними заходами, так і проведенням тематичних виставок на центральних вулицях міст.

Тематична виставка на вулиці Суворова в рамках акції “Ціна держави”

Також кожен українець тепер має змогу порахувати власні витрати державі за допомогою онлайн калькулятора на сайті cost.ua.

Онлайн калькулятор, що рахує сплачені вами податки.

У нашому місті акція “Ціна держави для херсонців” відбулася 18 жовтня, а проінформували містян про середню річну суму сплачених ними податків державі експерт Центру соціально-економічних досліджень CASE - Україна   Микола Малуха та голова ЦПК  Віталій Шабунін.

Фантазія на тему державних грошей

Взагалі, що таке державні гроші? Чому в нашій свідомості міцно засіло упередження про те, що держава є “володаркою” коштів? Адже, якщо розібратися, держава не продукує жодних грошей чи статків. Вона лише розпоряджається коштами платників податків через найнятих нами, громадянами, управлінців. Бо саме гроші громадян наповнюють ⅔ бюджетних надходжень.

Змістивши акценти таким чином, на думку відразу починають спадати питання про співмірність якості надання гарантованих державою послуг та кількості витрачених на них грошових одиниць.

І тут уже замало одних тільки міркувань чи здогадок.

 

Інформування херсонської молоді про систему оподаткування.

Цифри в студію

Холодним душем виявляються підрахунки, надані центром економічних досліджень “CASE Україна”, про прибутки, що в середньому отримують мешканці Херсонщини  “чистими”, і скільки коштів необхідно віддати державним управлінцям у розпорядження.

Отже, “чистими” середньостатистичний мешканець Херсонщини на місяць заробляє 5 710 гривень, що дорівнює 68,5 тисяч гривень на рік.

При цьому працівником уже сплачено  податок на доходи фізичних осіб(18%)  та військовий збір (1.5%). Усього це становить близько 16,6 тисяч гривень на рік.

Роботодавцем із заробітної плати працівника вже відраховано державі єдиний соціальний внесок(22%), який у середньому становить 18,7 тисяч гривень на рік. 

Далі зі свого вже “чистого” прибутку херсонець витрачатиме кошти на додану вартість(ПДВ), купуючи різноманітні товари. У середньому, в 2018 році, за експертними підрахунками, це становитиме 11,4 тисяч гривень. Сплачуючи за акцизи на електроенергію, топливо, алкогольні напої та тютюнові вироби середньостатистичний херсонець витратить 4,4 тисячі гривень. Ще 900 гривень підуть на ввізне мито.

Згідно з даними дослідження, усього середньостатистичний працюючий мешканець Херсонщини отримує річний дохід у розмірі 51 852 гривень, а сплачені ним же податки становлять 51 973 гривень на рік.

Таким чином, співвідношення  прибутку і податків розділено майже 50 на 50 або 1:1.

Рахунок від держави

Значна частина сплачених середньостатистичним херсонцем податків піде на виплати пенсій. Це близько 22, 5 тисяч гривень на рік.

“Безоплатна” освіта обійдеться в 5,6 тисяч гривень на рік. Правоохоронні органи забезпечуватимуть херсонцю безпеку за 2,9 тисяч гривень на рік.

А податок на “безкоштовну” медицину для мешканця Херсонщини становиме 3 тисячі гривень на рік.

Також херсонець сплатить 4,2 тисячі гривень на підтримку економіки, близько 2,1 тисячі гривень на утримання чиновницького апарату та 3,4 тисячі гривень підуть на сплату відсотків за запозиченнями.

Держава гарантуватиме соціальний захист за 4,1 тисячі гривень на рік, а збройні сили боронитимуть державу за 2,3 тисяч гривень на рік із середньостатистичного мешканця Херсонщини.

Наші гроші.

Утім, українці звикли вважати, що як людина не працює чи вийшла на пенсію, то і податків жодних вона більше не сплачує.

Але й тут є одне «але»:

“Навіть коли ви купуєте на вулиці молоко в бабусі, вона вже внесла до його вартості витрати на проїзд, а це вже автоматично сплачені акцизний збір на пальне та ПДВ з придбаних товарів на утримання корови. Українська система оподаткування створена так, що від сплати податків нікуди не дінешся” - підкреслює Віталій Шабунін.

Херсонська бабуся дізналася про те, що вона також сплачує податки державі.

Усього в 2018 році жителі Херсонської області сплатять близько 20,9 мільярдів гривень податків та зборів, більша частина з яких піде на центральний рівень, звідки надалі використовуватиметься переважно для фінансування дефіциту Пенсійного фонду, сплати відсотків за боргом, оборону та правопорядок, спеціалізовану медичну допомогу, вищу освіту тощо.

Враховуючи це, важливо розуміти, що, віддаючи голос на будь-яких виборах за певного кандидата чи політичну силу, ви довіряєте їм розпоряджатися в середньому своїми кровно заробленими 250 тисячами гривень. Саме ці гроші мешканець Херсонщини сплатить державі за 5 років, за умови, якщо податкові збори залишатимуться на рівні 2018 року.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее