Вхід

Дніпро атакують ціанобактерії, які вбивають рибу і є небезпечними для людей

Рекомендовані Дніпро атакують ціанобактерії, які вбивають рибу і є небезпечними для людей

Вода, як густа фарба. Дніпро покрився ціанобактеріями у вигляді синьо-зелених водоростей. Вони вбивають рибу і шкодять людям. Рибалки звинувачують мийні засоби з фосфатами, які потрапляють у воду з пральних машин і автомийок, йдеться в ТСН.

Микола Степанович рибалить під мостом Метро вже тридцять років. Але дивних водоростей, що відлякують рибу, раніше ще бачив.

«Цвіте. Бачите, я минулий рік тут чистив і ловив рибу. А тут зараз пішло забарвлення якесь. Риба не стає вже», – стверджує рибалка.

Голова Асоціації рибалок каже, синьо-зелені водорості видно не щодня. Рослини, які висмоктують із води кисень, виділяють токсини. Ця плівка і душить риб. А в людини викликає опіки та алергію.

«Це все через потрапляння в нього великої кількості фосфатів. Звідки вони там беруться? Перше - це фактично всі автомийки Києва, а їх понад 2,5 тисячі. Плюс наші всі пральні машини, зробивши робочий цикл, «виплюнули» в каналізацію», - каже чоловік.

Пральні порошки на чверть складаються з фосфатів. Вони пом’якшують воду і збільшують ефективність прання. В Управлінні водних ресурсів експерти взяли проби води для аналізу. Спектрометр показує - 28 сотих міліграма фосфатів на літр. Це нижче норми, кажуть хіміки.

Дніпро покрився синьо-зеленими водорослями. Вони вбивають рибу і шкодять людям. Рибалки звинувачують мийні засоби з фосфатами, які потрапляють у воду з пральних машин і автомийок.

«Десь може якась непроточна вода була. Може якась заводь. Там розмножуються швидко ці синьо-зелені водорості. Але зараз в Дніпрі вода на фосфати нормальна. Вона зараз не дуже цвіте, вона безпечна для купання», - каже експерт.

У Центрі громадського здоров’я заспокоюють, що 2018 – не найбільш фосфатний рік в історії Дніпра. Та усунути ці сполуки хочуть давно.

«Ми намагаємось довести нашій владі, що їх (фосфати- ред.) потрібно заборонити», - каже науковець.

Насправді, технічні вимоги до мийних засобів Україна прирівняла до європейських іще п’ять років тому. Але виробники їх ігнорують. Посилити контроль хотіли новими законами. Та парламент ухвалити їх не зміг. Тож міністерство екології вирішило перекласти проблему на свідомих громадян.

«Ми не можемо заборонити використання фосфору загалом.  Треба інформувати громадян про те, які наслідки має використання таких продуктів з вмістом фосфору», - кажуть в міністерстві.

Денис Павловський себе називає борцем за екологію. На його кухні правильний засіб для посуду. Штани принципово випрані безфосфатним порошком.

«Він вдвічі дорожчий, бо він позбавлений фосфатів і в ньому більше активних компонентів. Тобто він дуже концентрований і його потрібно вдвічі менше для прання», - розповідає активіст.

Окрім свідомих громадян, у боротьбі за чисте Дніпро допомагають і рослиноїдні риби. Щоправда, токсичні водорості їх убивають. Тож коли побачите замореного товстолоба, знайте, що він зробив добру справу.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее