Вхід

Ці ночі в Криму, кому? На Каланчаку гурт "Бумбокс" підтримав українських бранців Кремля

Рекомендовані Ці ночі в Криму, кому? На Каланчаку гурт "Бумбокс" підтримав українських бранців Кремля Всі фото В'ячеслава Гусакова

Український гурт "Бумбокс" виступив на адміністративному кордоні з анексованим Кримом. Сцену встановили у відкритому полі біля пункту пропуску Каланчак.

Перед виступом, який тривав годину, лідер гурту Андрій Хливнюк наголосив, що це не концерт, а ненасильницька акція протесту на підтримку Олега Сенцова та інших українських політв'язнів. Під сценою розгорнули банер "Free Sentsov. Free Crimea".

"Це те, що я можу зробити, враховуючи свій досвід та професію. В даному випадку, я просто громадянин", - сказав Андрій Хливнюк, лідер гурту "Бумбокс".

"Я отримав твого листа. Я знаю, де ти. Багато, хто знає, де ти. Ми знаємо, через що ти йдеш. Ми розуміємо. Ми намагаємося зрозуміти, наскільки це важко. Може це пролунає пафосно, я пафосу ніякого не жену, я пишаюся, що ми з тобою в один час живемо. Ти велетенський приклад людської гідності, боротьби за правду", - звернувся Хливнюк до Сенцова, від якого він нещодавно отримав лист.

Хливнюк називає акцію "концертом для землі" тому, що акція планувалась спочатку без глядачів. Але послухати "Бумбокс" приїхало декілька сотень людей. Серед них - мешканці навколишніх сіл, Херсону, були кримчани. Люди тримали синьо-жовті прапори та плакати "Волю Сенцову", "Політв'язням волю", а деякі приїхали просто послухати улюблену групу.

"Приїхали закричать, що Крим - Україна, - каже Анастасія з Каланчака, - Сподіваємося, що нас почують там. Будемо розповсюджувати інформацію у соцмережах".

"Ми дуже здивувалися, коли дізналися про акцію Бумбокса. Дуже тепло на душі стало. Такий гурт, всеукраїнський, не стоїть осторонь цих подій - дуже приємно.", - додає жінка.

"Ми випадково дізналися з інтернету, що буде Бумбокс. Приїхали, щоб якось проявити свою позицію", - каже Світлана із Роздольного, що в Криму. Вона додає, що відчуває себе жахливо на півострові - "плачемо кожен день".

"Ми й за блекаут були, і за те, щоб воду не давали, за блокаду. Нехай там в Україні не кажуть, що мовляв українці в Криму ображаються. Нічого подібного. Ми хочемо, щоби Крим скоріше повернувся до України і все", - каже жінка, яка вірить у повернення до останнього.

Під час виступу гурту "Бумбокс" велась відеозйомка, яка стане частиною документального фільму "Return Ticket" - це спільна ініціатива із Білоруським Вільним Театром. Його мета - привернути увагу міжнародної спільноти до проблеми українських політичних бранців Кремля, зокрема Олега Сенцова. Фільм має вийти восени цього року.

Як пояснив лідер гурту журналістам, що саме Каланчак, а не Чонгар, обрали для проведення акції суто із логістичних причин.

"Потрібно було зіграти для Криму, а це найближче місце, далі я не можу проїхати", - сказав Хливнюк. Підготовка до акції тривала 10 днів.

Триває безстрокове голодування Олега Сенцова. Він відмовляється від їжі вже більше двох місяців та за останніми повідомленнями його адвокату знаходиться у важкому стані.

Гурт "Бумбокс" публічно підтримав Сенцова на музичному фестивалі Atlas в Києві.

P.S. Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее