Logo
Версія для друку

Українські суди можуть розглядати понад 40 справ одночасно

Рекомендовані Українські суди можуть розглядати понад 40 справ одночасно

Найчастіше на одну дату призначаються засідання в  Херсонському міському суді. Там, наприклад, у одного судді на 9 годину 2 лютого було призначено понад 48 справ. Про це повідомляє Opendatabot, платформа для роботи з відкритими даними.

У більшості випадків така ситуація пов’язана із завантаженістю судів, коли один суддя фізично не може витратити більше 15 хвилин часу на розгляд справи.

Якість розгляду таких справ суттєво страждає. На засідання відводиться лише кілька хвилин, адвокати втрачають час, очікуючи засідань. Зазвичай така практика зводить нанівець можливість розраховувати на якісний судовий процес”, - говорить Артем Афян, управляючий партнер юридичної компанії  “Юскутум”.

Якщо сторони конфлікту відсутні, рішення виноситься майже автоматично. Зазвичай суддя просто займає точку зору державного органа, яка викладена у відповідному протоколі”, - коментує адвокат Максим Лазарев.

У Калинівському районному суді Вінницької області ситуації зі справами на один час прокоментували так: «Дані справи розглядаються відповідно до вимог чинного законодавства за заявами учасників судового процесу про розгляд справ без участі сторін у порядку письмового провадження або в порядку спрощеного провадження».

2012-2015 © Газета "Вгору". Всі права захищені. Використання матеріалів газети «Вгору» схвалюється, посилання та гіперпосилання на наше видання ОБОВ'ЯЗКОВЕ