Вхід

MKU

Що будують на Суворова

Фірма “Гармонія” чи “Гармонія-ЛТД”, – тепер уже і не розбереш, – нещодавно відгородила “свій гектар” безцінної землі на Суворова і почала будувати.

Незважаючи на протести громадськості, на неоднозначне сприйняття проекту професійними архітекторами, на критичні публікації в пресі, влада продовжує “дивитися крізь пальці” на всі порушення писаних і неписаних законів посередині історичного центру міста.
Почалося все з того, що фірма, з якою тісно пов’язують ім’я одного депутата міськради, звернулась у міськвиконком з проханням відвести їй землю для будівництва навпроти драмтеатру. Чомусь у виконкомі не замислились, що ця територія – “серце” Херсона. Ніякого конкурсу при розгляді звернення не було, оскільки “Гармонія” першою захотіла там будувати, а міськрада на той момент ще не прийняла рішення про змагання серед підприємців під час отримання цінної землі. Натомість ще в 1990 році розробили й затвердили опорний історико-архітектурний план центральної частини Херсона (невже про це не знали в мерії?). Це означає, що в межах проспекту Ушакова, вулиць Белінського, Петренка і Робочої встановлений особливий режим проектування й будівництва – там треба зберегти всі пам’ятки архітектури й не порушувати характер забудови. Законсервувати центр міста, нічого не будуючи, мабуть, було б теж неправильно. Можна, наприклад, відродити квартал вулиці Суворова навпроти театру – хоча б відновити будинок Джона Говарда, караїмську кенасу й аптеку. Але підприємці і влада зупинилися на двох чотириповерхівках.
Тепер, за словами начальника міської інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Володимира Попова, у “Гармонії” є всі необхідні документи на початок робіт. Цікава річ: тільки договір оренди землі укладений у міськвиконкому не з фірмою “Гармонія”, а з ТОВ “Гармонія-ЛТД”, всі інші документи оформлені на ТОВ “Гармонія”. Чого б це? До того ж, підставою для укладання договору оренди стало рішення сесії не про надання земельної ділянки в оренду, як належить, а про дозвіл збирати документи на розробку передпроектної документації...
Сам проект забудови, за словами начальника обласного управління містобудування, архітектури й житлово-комунального господарства Олексія Чмута, відхилили: “Цей великий комплекс, який називають Гармонією, ми не погодили, бо в ньому було дуже багато недоліків, але, на жаль, повторно до нас ніхто не звертався. Очевидно, тепер доведеться повернутися до розгляду цього питання”.
Між тим, в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю показують в якості узгоджень обласних архітекторів протокол обласного управління архітектури про погодження передпроектних пропозицій.
Комплексної ж експертизи всього проекту, необхідної для початку будівництва, немає. В інспекції є “позитивний висновок державної експертизи з міцності, надійності та довговічності споруд по робочому проекту торговельно-офісного центру по вулиці Суворова”. Начальник херсонської обласної служби “Укрінвестекспертизи” написав, що, згідно з проектом, можна виконувати роботи так званого “нульового циклу”. Тобто “Гармонії” зараз дозволили будувати тільки фундамент майбутнього центру, а якими будуть самі будівлі, невідомо. Контролювати ж відповідність проекту того, що будують, міська інспекція з ДАБК не зобов’язана, як заявив Володимир Попов, вона тільки має на це право. Тож, раз уже не побачили багатьох “нестиковок” в документах, чи побачать потім у новобудові невідповідності?
І ще один цікавий факт. В одній з газет 25 серпня минулого року головний архітектор Херсона Григорій Ходін обіцяв, що “інвестори тільки за оренду землі платитимуть по 200 тис. гривень на рік”. А насправді, за договором оренди, вони мають платити тільки 12,5 тисяч!

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=4742

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее