Вхід

Що передав Путін через Чийгоза та Умерова К. Волкеру?

Нарешті з російського полону були визволені на Батьківщину лідери кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров. Як годиться, цьому поверненню приділена значна увага з боку високопосадових осіб, бо такої визначної події годі було й чекати. Одразу після звільнення політв'язні зустрілися з  президентом Туреччини Р. Ердоганом, а із поверненням до України – із президентом Порошенко, спецпредставником Держдепу Куртом Волкером та очільниками Меджлісу. Звичайно, відбулося ще багато розмов та рукопотискань і з іншими представниками політикуму, ЗМІ та громадськості. Проте саме цим високим зустрічам варто приділити окрему увагу.            

Звільнення Чийгоза та Умерова сталося досить неочікувано і у дуже екстравагантний спосіб.  Їх раптово помилували таємним наказом президента Росії і вивезли до Турції, де й відпустили прямісінько в руки турецького президента Ердогана. Порошенко охарактеризував це звільнення, як перемогу, а Джемільов та Чубаров констатували, що це був вимушений для Путіна крок. Чи цю подію можна справді назвати такою вже переможною? Давайте, роздивимося детально.            

Звісно, те що двоє шанованих людей – символів боротьби кримськотатарського народу – здобули особисту свободу, є позитивним досягненням з людської точки зору, і великим дипломатичним досягненням – з політичної.

Інше питання, кому з дипломатів слід записати це в список перемог, а кому – поразок? Почнемо з того, чому до цієї справи була долучена Турція? Версія Меджлісу та Порошенка: "завдяки тиску Ердогана на Путіна була досягнена домовленість про звільнення Чийгоза та Умерова". Цікава теорія, але, нажаль, для Ердогана наразі дружба та підтримка Росії надто важлива. Тому, ймовірно, ситуація із залученням Турції має глибші причини, ніж ті, що лежать на поверхні. Змінюємо ракурс обзору, і вже звільнення політв'язнів сильно нагадує замасковану екстрадицію злочинців через третю країну.   Звернемося до історії політичної активності кримських татар в Україні та на півострові. Ще до 2014 року турки відкрито підтримували своїх менших братів, вели з ними бізнес і всіляко допомагали просувати мусульманство та кримськотатарські культуру й традиції в Криму. Після анексії півострова ці взаємовідносини вже не афішуються, проте підтримка не припинилася. Саме Турція лобіює створення автономії на території Херсонщини, допомагає у будівництві мечетей, відкритті національних шкіл, та приділяє достатньо уваги у своїй зовнішній політиці кримськотатарському фактору, називаючи їх навіть "кримсько-татарськими турками". Звісно, така увага дуже муляє око Путіну, особливо, зважаючи на політичні та територіальні амбіції колишньої Імперії Османів.  У цьому контексті демонстративна передача турецьких агентів Чийгоза та Умерова особисто в руки Ердоганові виглядає російським посланням із прозорим натяком: "Заберіть, це Ваше. Глядіть за ними пильніше, і нагадайте, будь ласка, про правила поведінки". Ситуація стає ще більш зрозумілою і виникає ще більше питань: про що спілкувалися Ердоган, Чийгоз та Умеров за зачиненими дверми? Які напуття їм були озвучені? Та у якій тональності відбулася розмова, про яку не написали і не напишуть ЗМІ?

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее