fbpx
Вхід

Львів та Донецьк. Історія про два аеропорти

У той час як досвід Львівського аеропорту відображає прогрес з часів 2014 року, на протилежному боці лежить правда Донецька.

Повітряні ворота Західної України, Львівський міжнародний аеропорт, продовжував набирати обороти у 2018 році серед національних регіональних аеропортів, заявляючи про приріст пасажирів на 48% щорічно. Пік трафіку прийшовся на грудень 2018 року, коли кількість пасажирів збільшилась на 58% порівняно з попереднім роком, сягнувши до 129 тисяч людей. Кількість авіаліній, що вилітають зі Львова, також продовжує зростати, на 34% збільшивши кількість польотів за останній місяць 2018 року порівняно з кінцем 2017-го. Примітно, що понад 1000 польотів із 1282 протягом грудня 2018 року здійснювались до міжнародних пунктів призначення, і здебільшого всередині ЄС. Ці цифри впевнено ставлять Львівський міжнародний аеропорт на передові позиції у час буму авіаційної індустрії, що відображає економічне відновлення України зі стану 2014 року, так само як міжнародну привабливість міста як місце для туризму та інвестицій.

Наближеність Львова до ЄС та дистанція від конфліктної зони на Сході України (місто значно ближче розташоване до Берліна, Праги та Відня, ніж до ліній фронту в Донецькій та Луганській областях) допомогло йому стати відносно привабливою опцією для міжнародних інвесторів. Сьогоднішній Львів має зростаючий промисловий сектор і процвітаючу ІТ-індустрію, отримуючи переваги у вигляді людського капіталу з середовища великої кількості студентів. Також Львів насолоджується своїм усе помітнішим визнанням серед міжнародних туристів, привабивши більше двох мільйонів із них у 2018 році завдяки динамічній туристичній індустрії, що зосереджена на затишних куточках та ренесансній розкоші історичного центру Львова.

Похмура доля Донецького аеропорту віддзеркалює трагедію куди більшого Донбасу.

У той час як недавній досвід Львівського міжнародного аеропорту відображає прогрес, якого досягло місто від 2014 року, на протилежному боці лежить правда Донецька. Як неофіційні столиці західної та східної України, Львів і Донецьк пережили капітальний ремонт своїх аеропортів у рамках підготовки України до спільного з Польщею проведення футбольного чемпіонату Євро-2012. Це оновлення перетворило інфраструктуру аеропорту зразка радянських часів на сучасне облаштування, створене служити міжнародними воротами до нової України. Тим не менш, у той час як Львівський аеропорт став одним із найбільш яскравих аспектів зусиль європейської інтеграції України, Донецький міжнародний аеропорт лежить у руїнах і став символом непроголошеної війни між Росію та Україною.

Російські гібридні сили захопили Донецький міжнародний аеропорт пізньої весни 2014 року в ході керованого Кремлем захоплення Донбасу, що відбувалось услід за анексією Криму. Спочатку українські війська були спроможні відновити контроль над аеропортом, але згодом він перетворився на поле битви. Жодних комерційних польотів не було здійснено в Донецьку з 26 травня 2014 року, коли почалися масштабні військові бойові дії.

Донецький міжнародний аеропорт став одним з ключових цілей побоїща, де все більш обеззброєні та нечисленні українські війська залишались в аеропорту до кінця січня 2015 року. Протягом місяців інтенсивних щоденних сутичок вперті українські захисники від своїх роздратованих супротивників здобули собі прізвисько «кіборги». До того часу, як їхня епічних масштабів оборона завершилась, весь комплекс аеропорту лежав у цілковитих руїнах.

Він і сьогодні залишається пустирем, який опинився на передовій киплячого конфлікту, кінця якому не видно. Похмура доля Донецького міжнародного аеропорту віддзеркалює трагедію куди більшого Донбасу. В той час як процвітаючий Львівський аеропорт натякає на переваги, якими і Донецьк міг також насолоджуватись, якби в 2014 році спромігся прийняти європейський вибір України, замість стати центром російської агресії.

Пітер Дікінсон

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее