Вхід

Станьте її голосом

«Бігла баба берегами, били бабу батогами». Є така скоромовка. Не знаю, скільки поколінь людей на її прикладі вчилися гарному й чіткому мовленню. Скільки людей не особливо замислювалися над змістом.

Втім, коли запитуєш, а що ви тут чуєте, що розумієте? Часто лунає відповідь: ну, це ж просто підібрані слова на «б»; це ж не реальність, це для навчання таке зроблено; нормальних людей і справжніх жінок ніколи ніхто не б`є; значить, вона це заслужила, спровокувала, була винною.

Ті самі слова я чую і коли обговорюються реальні історії домашнього насильства. Ми живемо у суспільстві, коли юристка і психологиня, адвокат і психолог під час телевізійного ток-шоу можуть запитати у скаліченої, розфарбованої синцями жінки: чому він вас вдарив молотком, що ви цього разу сказали чи зробили не так, може інакше до нього звернулися? Може ви його просто вивели з себе, дістали?

Таким ставленням ми вживлюємо в тих, хто живе в умовах домашнього насильства, вину. Просто заштовхуємо цю вину людям в горлянку, щоб вони не наважилися говорити про це ніколи.

Статистика вказує на те, що більшість жінок в Україні, які позбавили життя своїх чоловіків, були потерпілими від домашнього насильства.

І тільки зараз вчинок людини, яка скоїла злочин внаслідок того, що систематично зазнавала психологічного, сексуального, економічного або фізичного знущання, буде розглядатися крізь призму пом`ягшувальних обставин. З січня 2019 року ця норма почне діяти.

Можливо, в це важко повірити і ви не знаєте таких людей, і думаєте, що вас ця тема точно не стосується. Я раджу для початку подивитися серіал «Велика мала брехня» або кінострічку «Арештуйте мене», щоб усвідомити важливість і повсюдність цієї проблеми.

25 листопада – в Міжнародний день протидії насильству щодо жінок та дівчат - починається кампанія проти ґендерно-обумовленого насильства. Вона триватиме 16 днів, до 10 грудня, Міжнародного дня прав людини.

Кожна людина може відповідати за здоров`я суспільства тільки в рамках своїх можливостей. Здається, в нас не так багато інструментів, але не треба недооцінювати власні сили.  

Інколи достатньо прочитати матеріали, вивчити статистичні дані, проговорити цю тему серед друзів, родини, громади. Прочитати Стамбульську конвенцію. Просто стати трохи обізнанішими, не ховати очі від цієї проблеми, не зраджувати тих, ким вона безпосередньо пройшлася.

Ми можемо уважно слухати тих, кого обираємо до органів представницької влади, і ставити запитання: що ви думаєте про домашнє, ґендерно-обумовлене насильство? Як ви збираєтеся протидіяти цьому явищу? Ви просуватимете ратифікацію Стамбульської конвенції? Ви будете протидіяти  ґендерно-обумовленій дискримінації?

Ми можемо багато зробити серед нашої громади: звернутися до церковників, щоб у своїх настановах вони звертали увагу щодо неприпустимості домашнього насильства.

Ми можемо влаштувати зустріч з патрульними, прийти до місцевих депутатів і розпочати розмову щодо необхідності виділити частину місцевого бюджету на створення притулку для людей, що повстали проти домашнього насильства.

Ми можемо бути відвертими з дітьми. Говорити сину, що коли дівчинка каже «ні» у відповідь на загравання, то саме це вона і має на увазі, а не кокетує, бо «справжня дівчинка ніколи не скаже тобі прямо «так», тому її «ні» це і є – «так».

А доньку вчити відстоювати свої приватні кордони, і робити все, щоб вона не почувалася винною і не ходила згорбленою, коли її груди починають розвиватися, і щоб не почувалася «несексуальною», коли інші дівчата мають фізіологічні переваги.

Ми можемо просто не мовчати. Коли ти постійно чуєш стогін та крик людини, коли ти бачиш зачавлений крик в її очах, ти можеш стати її голосом, допоки вона сама не наважиться говорити.

Ти можеш стати її голосом, зателефонувати на гарячу лінію, повідомити про те, що відбувається за зачиненими дверима сусідів поліцію, покласти у поштову скриню інформацію щодо того, куди людина може звернутися.

Лариса Денисенко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее