Вхід

За що вбили Гандзюк?

Нині популярне питання «Хто замовив Катерину Гандзюк?» має цілком доступну та наочну відповідь.

Якщо замовники можуть іще сховатися, то масштабні корупційні схеми, через викриття яких Гандзюк замовкла назавжди, приховати неможливо. Гандзюк більше немає, а схеми діють і нині.

Дійсно, суспільство зараз сконцентроване на самому факт смерті Катерини, так само на цьому є зосередженою тимчасова слідча комісія, членом якої я є як нардеп. Однак нам слід розширити зону своєї уваги. Адже те, заради чого Гандзюк пішла на ризик і фактично пожертвувала свої життям, нині залишається – не те що за кадром, але на других-третіх ролях.

Отже, за що померла Гандзюк?

За однією з основних версій її вбивства, замовлення надійшло від кримінально-владної групи, котра займалася нелегальними заготівлями лісу у Олешківському районі.

У цьому районі, хоча він належить до степової області, було свого часу насаджено ліси. Зокрема, для захисту від розростання Олешківської пустелі. Свого часу серед активістів-екозахисників та чиновників виникла ідея створити там об’єкт природно-заповідного фонду – регіональний ландшафтний парк «Гілея». Науковці Херсонського державного університету навіть зробити велике наукове обґрунтування. Але чомусь (зрозуміло, чому) це все затихло.
Тепер цей лісовий захист став об’єктом варварських рубок з боку місцевих злочинних угруповань. Для того, щоб покривати злочинний бізнес, призначається «своя» людина на голову районної адміністрації, котра має вплив на лісові господарства (лісгоспи) району.

Далі діє, наприклад, така злочинна схема. Ліс нібито вигорає, і нібито виникає потреба у видаленні пошкодженої деревини. У статистиці, де вказані підстави так званих санітарних рубок, ми побачимо пожежі і у минулому, і у нинішньому роках.

Насправді горить незначний, підпалений найнятими злодіями клаптик лісу – хоча інколи бувають ексцеси і вигорає по 600 га, як було у випадку, про котрий писала покійна Катерина.

Далі, для санітарних рубок, лісгоспи наймають спеціальні бригади лісорубів. Ці люди відбираються теж зі своїх, бо вони свідомі того, що рубають не тільки рештки вигорілого лісу, а й цілком здорові дерева.

Лісгоспи ще й доплачують лісорубам за санітарні рубки з державного бюджету, а деревину продають визначеним начальством фірмам, як правило, близьким до самого начальства. Далі деревина іде за ринковими цінами на експорт. Ми з сайту Олешківського лісового господарства бачимо, що на аукціонах деревини продається мізер, якихось 200 кубів, при заготівлях, котрі вимірюються тисячами й тисячами. Цілком логічно висунути гіпотезу, що все інше іде «своїм» компаніям за заниженими цінами.

Все це, що тут описано – насправді, частина того триваючого злочину, який намагалася зупинити Гандзюк, і, вірогідно, через саме ці намагання вона загинула.

Відповідальні за існування цієї схеми, звісно, в першу чергу, місцеві правоохоронні органи, а також – центральні антикорупційні. Адже це і є одна з тих класичних кримінально-корупційних схем, для ліквідації яких створювалася уся наша численна добірка антикорупційних органів.

Також важливо знати, які топ-чиновники за це відповідають. Приміром, замкерівника обласної державної адміністрації Євген Рищук, котрий курує питання лісів, помічений екологічними активістами у любові до полювання та джипінгу.

Оскільки парламент вирішив втрутитися у ситуацію з розслідуванням випадку трагічної загибелі активістки від рук найманців, то парламенту слід ретельно дослідити мотиви замовників та назавжди припинити ті кримінальні бізнеси, котрими ці замовники збагачуються.

Ігор Луценко.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее