Вхід

Трагічні уроки людяності

Трагічні уроки людяності Фото Романа Бондарчука, з фотоальбому "Ромська мрія" Ужгород, 2011 рік

Вчора вночі в стихійному поселенні ромів у Львові вбили людину - його звали Давид, приїхав з села з-під Мукачева.

На момент нападу в поселенні перебувало 14 людей, серед них були й діти; 10-ти річний хлопчик який отримав поранення ножем у ногу, його забрала швидка. 

Про це поселення мало хто знав - люди приїхали на сезонні заробітки із різних сіл Закарпаття - копати метал, сортувати сміття й жили подалі від людський очей.

Нападників затримали - серед них є неповнолітні  ̶з̶в̶і̶р̶і̶ люди, які цілком свідомо, бо ж “тверезі і злі”, увірвалися у табір з факелами і зброєю. Кажуть, це угруповання скоїло вже не першу таку чистку, які не отримали подібного розголосу, бо обійшлося без жертв - на бездомних, людей із наркозалежністю, тобто тих, чия присутність добропорядним членам суспільства, якщо не заважає, то дошкуляє. 

І так і хочеться написати вкотре диванним експертам-коментаторам, які сиплять буквами про “дві сторони медалі у цій справі”, “поламані долі підлітків” (WTF??), радять співчуваючим “прихищати тих ромів”, єхиднічають про “соціалізацію й інтеграцію”, що таке життя не “свідомий вибір”, це безвихідь і відсутність вибору - найстрашніше, в чому може опинитися людина. 

Минулого тижня на одній зустрічі говорили про попередження насильства і конфліктів, і про перемовини ̶з̶ ̶т̶е̶р̶о̶р̶и̶с̶т̶а̶м̶и̶ праворадикалами. Чи потрібно нам сідати за стіл переговорів, дискутувати, переконувати (хто кого?)? І хоча в глибині душі я не хочу дискутувати з тими, хто просуває відверто антилюдські ідеї, відповіла, що не знаю. Правда, на той момент я дійсно не знала напевне - адже хоча взимку ми й не вели прямого діалогу з “Ловцями” (пам’ятаєте таких дружинніків?), але проводили заходи в УКУ і “Дзизі” й дискусії для львів’ян, із можливістю почути історії молодих ромів, дізнатися про соціальне підгрунтя маргіналізації, як її долати, ризики мови ворожнечі в суспільстві. 
Словом, скажу я вам, я нічого не знаю про кризову масову комунікацію.

Сьогодні лінію перетнуто - 2018 рік, Україна, в поселенні вночі представники праворадикального угруповання вбивають рома. І диванні експерти, добропорядні коментатори “всі в білому” цькують тих, на кого нападали. Однак нагадаю - Лощинівка, Вільшани (вбивство рома, яке досі через корупційні схеми не дійшло навіть до суда), Конюшинна (Львів), Лиса гора (Київ), знову Львів. Десь між цим С14 і голосіївська криївка отримують від мінмолоді понад мільйон гривень підтримки, національні дружини роздають на вулицях Києва листівки із закликами виселяти ромів, і жодного покарання тим, хто виселяв, громив, підпалював. 

Я щиро співчуває родині загиблого і мешканцям цього поселення, які пережили той кошмар тієї ночі, отримали поранення і стрес на все життя. Я щиро співчуваю їм - не від хорошого життя вони поїхали зі своїх домівок й оселилися в лісі просто неба. 

Я співчуваю собі і всім нам, що ми впевнено розвертаємо історію в той бік, коли борони боже нам доведеться вчити на своїх помилках трагічні уроки людяності. І лідерам нашої країни за це не соромно.

Olga Zhmurko

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее