Вхід

MKU

Спонсори "Слуги народу": адвокати, бізнесмени та компанії з кримінальним провадженням

Рекомендовані Спонсори "Слуги народу": адвокати, бізнесмени та компанії з кримінальним провадженням

Молода партія «Слуга народу» отримала на парламентських виборах таку переконливу перемогу, що вперше в історії незалежної України самотужки сформувала у Верховній Раді монокоаліцію. 

Підтримували партію виборці не лише голосами, але й грошима. Загалом на рахунок «Слуги народу» за час передвиборчої кампанії надійшло 90 мільйонів гривень. Офіційно фінансували партію адвокати, бізнес і громадська організація «Команда Зе». Хоча, як з’ясувалося, не всі спонсори «пам’ятають» про кількамільйонні пожертви. 

Хто фінансував «Слугу народу» під час передвиборчої кампанії, дізнавалося Слідство.Інфо

Адвокати-донори 

Громадяни підтримали «Слугу народу» на 42 мільйони 800 тисяч гривень. З 52 донорів 11 — адвокати, які перерахували партії майже 6,5 мільйонів гривень. Один з цих юристів, Олександр Качура, засновник адвокатського бюро Kachura Lawyers, пройшов у Верховну Раду за списком партії «Слуга народу». 

«Я знаю команду, Володимира Олександровича (Зеленського), Івана Геннадійовича Баканова. До мене як до фахівця з виборчого права звернувся Володимир Олександрович. Ми поговорили і з першого дня фактично я в кампанії», — розповів Качура. 

Окрім того, що юрист зайняв депутатське крісло в парламенті, нині він також позаштатний радник голови Офісу Президента Андрія Богдана. Він підтвердив, що перерахував партії 1 мільйон 200 тисяч гривень. 

Крім грошового внеску, Качура надавав «Слузі народу» свій офіс. А його юристи й бухгалтери готували фінансову звітність партії для НАЗК. Бухгалтери з його компанії продовжать співпрацю з партією, сказав він Слідству.Інфо. 

Чому серед 52 громадян, які підтримали фінансово партію, опинилося аж 11 адвокатів, Качура не знає. Він припустив, що це збіг обставин, а кожного внескодавця, за його словами, він «не гуглив», принаймні такої задачі ніхто не ставив. Згадав тільки, що його молодший партнер по Kachura Lawyers Руслан Дідовець з власної ініціативи також фінансово підтримував партію.

Один зі спонсорів «Слуги народу», а нині — депутат від цієї партії Олександр Качура (на фото ліворуч) є засновником адвокатського бюро Kachura Lawyers. Він не знає, чому серед спонсорів партії опинилося аж 11 адвокатів. Трускавець (Львівська область), 1 серпня 2019 року. 
Шмаков Валерій / УНІАН

Колишній співробітник МВС, водій з Дніпра та церковник, який хоче змін

Пів мільйона пожертвував партії Микола Ценов, який за часів президентства Віктора Ющенка працював першим заступником начальника Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС. Пізніше він керував громадською організацією «Громадяни України у боротьбі з організованою злочинністю» (ГУБОЗ). 

Майже 41 тисячу гривень вніс на рахунки «Слуги народу» Яніс Мазуров. Хоча, як свідчить сайт з пошуку роботи, ще у 2016 році він шукав вакансію водія в місті Дніпро і готовий був працювати за 5 тисяч гривень. 

Також спонсором «Слуги народу» став голова церковного комітету Української православної церкви Київської патріархату села Білоберізка з Івано-Франківщини Володимир Глодов’юк перерахував партії майже 300 тисяч гривень. 

«Перерахував кошти я, але нас там декілька людей. Ми порадилися і зробили так, бо хочемо змін», — пояснив він Слідству.Інфо. 

Громадська організація «Команда Зе»

Три мільйони гривень партія «Слуга народу» отримала від громадської організації «Команда Зе». Її створили в січні 2019 року. Керівник Олександр Корнієнко, який керував і виборчим штабом партії, нині — народний депутат. Він сказав, що пожертвували гроші громадській організації «різні фізичні особи з усієї країни»:  

«Їх понад 20 чи навіть 30. Ми по закону не зобов’язані розкривати своїх донорів», — прокоментував Корнієнко. За його словами, це була неформальна кампанія серед «друзів «Команди Зе». 

Як ішлося в розслідуванні Bihus.Info, «фінансисту» Зеленського Іллі Павловському надходили звіти в Telegram про поповнення рахунку громадської організації «Команда Зе». Про Павлюка відомо, що він був помічником депутата шостого скликання Ігоря Калєтніка, який згодом очолював Державну митницю. Крім того, Павлюка називають «контрабандистом західної митниці». 

«Фінансисту» Зеленського Іллі Павловському надходили звіти в Telegram про поповнення рахунку громадської організації «Команда Зе». Скріншот відео програми «Наші гроші»

Корнієнко раніше підтвердив Слідству.Інфо, що знайомий з Павлюком, але переконував, що той «нічим не займається» в «Слузі народу». 

Пожертви від компаній

Майже половину всіх внесків, 44 мільйонів 600 тисяч гривень, перерахували партії «Слуга народу» приватні підприємства. 

Понад 3 мільйони гривень пожертвувала партії компанія «Олбо-К» з міста Узина Київської області. Фірма займається комп’ютерним устаткуванням. Номер телефону фірми більше не обслуговується, тож журналісти не змогли з ними зв’язатися. 

Компанія «Правіс тайм» та «Інокс сервіс» сплатили 7 мільйонів 325 тисяч гривень. Обидві компанії зареєстровані в Черкасах, займаються оптовою торгівлею і мають спільного власника й керівника — Юрія Даниленка зі Львова. Коментувати щось журналістам він відмовився. 

Забудькуватий спонсор

Також згідно з фінзвітом «Слуги народу» донорами партії, зокрема, були дві київські компанії — «Вєтек-Київ» та «Ставрайс», які торгують харчовими продуктами. Вони перерахували загалом більш ніж 6,6 мільйона гривень. Обидві фірми мають спільну адресу та спільного власника й керівника — Василя Ставського. Але він прокоментував Слідству.Інфо, що ніяких фінансових внесків жодній партії його компанії ніколи не робили.

«Я такого не пам’ятаю», — сказав він. 

Крім того, як свідчить фінзвіт «Слуги народу», майже 4 мільйони гривень переказала партії фірма ТД «Еко Лідер». Власниця цієї компанії, Марина Гончарова, також є співвласницею компанії «Вєтек-Київ».

Слідство.Інфо намагалося зв’язатися з Гончаровою, але телефони її фірм відключені.

Фірми з кримінальними провадженнями

Компанії «Раєвіт» та «Мілагро Україна» разом переказали «Слузі народу» понад 5 мільйонів гривень. Підприємства займаються будівельними матеріалами й хімічними продуктами. Ці фірми фігурують у кримінальному провадженні, яке відкрили в травні 2019 року. За даними слідчих, засновник «Мілагро Україна» організував діяльність конвертаційного центру, який виводив кошти з рахунків низки компаній, тобто знімав готівку з їхніх банківських рахунків. 

Одеські фірми, які займаються оптовою торгівлею, «Амбра Імпекс» та «Барака трейдінг» пожертвували «Слузі народу» більш ніж 6 мільйонів гривень. Ці компанії також фігурують у кримінальному провадженні. Ідеться про формування податкового кредиту з фірмами, які мають ознаки фіктивності, тобто мінімізацію податків. 

Чиїм коштом «Слуга народу» існуватиме у 2020 році

Крім більшості крісел у парламенті, «Слуга народу» отримає у 2020 році 225 мільйонів гривень від держави. Адже згідно із законом про фінансування партій держава оплачує діяльність політсил, які на виборах подолали 2% бар’єр.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее