fbpx
Вхід

Борги Укрзалізниці: скільки та кому винна УЗ

Рекомендовані Борги Укрзалізниці: скільки та кому винна УЗ

Нещодавно Укрзалізниця оприлюднила консолідовану фінансову звітність і вже встигла потрапити в скандал.

В УЗ порахували фінансовий результат без зобов’язань, які виникли у звітному періоді, але будуть виплачені протягом наступного року (окремі виплати працівникам). А це 700 млн. грн, пише сайт "Zалізниця без корупції".

Без урахування цих видатків УЗ має прибуток в 200 млн. грн., а з урахуванням – збиток в 500. Тож все залежить від того, як дивитись на ситуацію.

Багато чи мало 200 мільйонів оголошеного прибутку можна зрозуміти аналізуючи всього кілька цифр:

Таким чином, на фоні 83 мільярдів грн. отриманих доходів 200 млн. виглядають, як досить штучний показник, отриманий результатом стримування фінансування своїх потреб. І цей показник має лише переконувати в тому, що все не так погано.

Але зрозуміти реальний стан компанії неможливо без врахування того, в якому стані знаходяться активи компанії і скільки та на яких умовах заборгувала Укрзалізниця кредиторам.

Оцінку активів компанії та порівняння з іншими європейськими залізницями ZБК робила в «Тіньовому звіті 2018 року», з яким можна ознайомитись в розділі «Дослідження». Тож ми не будемо акцентувати увагу на цьому питанні і лише обмежимося тим, що через відсутність належних капітальних інвестицій УЗ втратила 2/3 своєї початкової вартості. В найближчі роки Уряду і компанії доведеться шукати шляхи оновлення зношених активів. А це не 200 мільйонів, а сотні мільярдів гривень.

Тож скільки заборгувала залізниця?

Згідно консолідованого річного звіту Укрзалізниці загальні борги компанії на початок 2019 року складали трохи більше 50 мільярдів грн.

З них 9,36 мільярдів поточної торгової та іншої кредиторської заборгованості і 2,3 мільярди контрактних зобов’язань.

Інтегрований звіт Укрзалізниці

Кредитний портфель компанії складає 37 млрд. грн. З них 5,2 млрд. грн. «заморожених боргів» через окупацією окремих частин України.

Найбільша частина кредитів Укрзалізницею отримана в дол. США за відсотковою ставкою 10-12%. Це 83% від всієї заборгованості.

При цьому Українські банки  пропонують кредитні лінії для бізнесу від 7,35% річних в дол. США.

Найвища ставка за кредитами в українській гривні – близько 20% річних. Заборгованість еквівалентна сумі 2,7 млрд. грн. отримані в дол. США під ставку 1-6% річних. І найвигідніші кредити отримані в Євро – під 0,4%. Але таких запозичень лише 5%.

Згідно фінансового звіту найбільшим тягарем для залізниці цього року стане позика Shortline PLC за розміщення євробондів на суму 500 млн. дол. США. За 2019 рік Укрзалізниці повинна погасити 60% цієї заборгованості, не рахуючи відсотки. А це 300 млн. дол., або понад 8 мільярдів грн.

Окрім цього необхідно сплатити близько 1,3 мільярди грн. відсотків за цією позикою.

В березні Укрзалізниця вже сплатила першу частину зобов’язань на 150 млн. дол. США. Але вже зараз керівництво залізниці задумується про нову позику під розміщення євробондів для погашення наявної, адже видатки у таких обсягах можуть суттєво вдарити по фінансовій спроможності.

Нагадаємо, що Укрзалізниця отримала позику ще в 2013 році, але до цього року лише сплачувала відсотки і не погашала заборгованість. Кінцеві розрахунки за позикою мають відбутись в 2021 році.

Кредитори:

Найдорожчі кредити Укрзалізниця отримала від російських «Сбербанка», «Промінвестбанка», банків Тігіпка («Таскомбанк») та Януковича (ПАТ «ВБР» перебуває в стадії ліквідації). Ставка в дол. США за цими кредитами складає 10,3-12%. І це вдвічі більше ніж за кредитами ЄБРР.

Основними об’єктами для отримання наявних кредитів були придбання 10 швидкісних електропоїздів «Хюндай» (260 млн. $), будівництво Бескидського тунелю (175 млн. $), закупівля вантажних вагонів (125 млн. $), рефінансування заборгованості (350 млн. $) та капітальні інвестиції (196 млн. $).

Згідно фінансового плану Укрзалізниці в 2019 році планує додатково залучити 49 млрд. грн. Зокрема 24 мільярди планується отримати в кредит від «Укргазбанк», 3,3 мільярди в ЄБРР та 15 мільярдів від інших банків.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее