fbpx
Вхід

«Азбестові лоббі»

Рекомендовані «Азбестові лоббі»

Азбестові виробництва в Україні є в першу чергу небезпечними для здоров’я її громадян.

Не вдаючись до подробиць, зазначимо, що обидва найпоширеніші типи цього мінералу – і амфіболовий, і хризотиловий, – є безумовно канцерогенними, тобто відносяться до канцерогенів першого ступеня, які вважаються найбільш шкідливими для людини матеріалами. Перший тип азбесту взагалі заборонений для використання у країнах Євросоюзу, проте сьогодні Европа відмовляється й від другого типу, використовуючи екологічно чисті замінники азбесту як у автомобільній та паперовій промисловості, так і у виробництві труб та будівництві.

В Україні ж загальна картина є жахливою і не лише тому, що певні бізнесові кола нав’язують нам життя серед технологій учорашнього дня. Скільки десятиліть в Україні для покрівлі дахів використовували шифер? Тож, можна тільки уявити собі  промислову потребу в ньому і, відповідно, об’єми його виробництва…

Отже це – надприбутковий бізнес, і, як буде видно з подальшої інформації, ця  надприбутковість має декілька складових, перша з яких – попит, що базується на використанні прадавніх технологічних розробок. Кому ж потрібно вкладатися у новітні, цілком безпечні для здоров’я нації технології, коли є «накатаний» бізнес, який в нашій країні має навіть власне «люббі».

І ще: цей бізнес в Україні дуже тісно пов’язаний з імпортом, оскільки власних родовищ азбесту в нас немає. Це – друга складова його надприбутковості. Третя (але не за значенням) її складова – максимальне уникнення податкового навантаження за рахунок того, що практично всі схеми, за якими «працює» міжнародний азбестовий бізнес і його українська складова – офшорні.

Зокрема, до 2017 року АТ «Костанайські мінерали» (Казахстан) та ВАТ «Оренбургасбест» поставляли азбест на всі українські підприємства через свою офшорну компанію «Gilson Universal LLP». І не платили жодних податків до українського бюджету при тому, що вказані постачальники продавали мінерал офшору за ціною від 100 до 150 доларів за тонну, а українські підприємства купували його вже за зовсім іншою – від 450 до 635 доларів за тонну.

Середні ціни на азбест в Російській Федерації та Україні,

 

на кінець періоду в дол. США/т.

  2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016
Російська Федерація 282,38 321,56 286,40 303,58 221,70 217,30 275,56
Україна 507,0 610,0 635,0 622,0 598,0 511,0 464,0

До речі, за даними, наведеними у таблиці нижче, головними постачальниками цього мінералу до України є Казахстан і… Росія, оскільки везти азбест з Китаю чи Бразилії (де також є величезні його запаси) до України економічно невигідно.

Об’єми поставок азбесту в Україну 2014-2016 р.р.

Рік Російська Федерація Республіка Казахстан Всього
Об’єм,

 

тон

Вартість, тис. $ Об’єм,

 

тон

Вартість, тис. $ Об’єм,

 

тон

Вартість, тис. $
2014 13395,8 7742,5 11347,5 7064,3 24743,3 14806,9
2015 6914,5 3419,5 3442,5 1875,2 10357,0 5294,7
2016 7636,95 3376,3 7903,0 3839,0 15539,95 7215,3

Знову ж-таки «працюють» старі зв’язки і схеми, яким війна майже не заважає. Не дарма ж іще у 2005 році з метою «захисту використання азбесту в Україні» було створено асоціацію «Українське хризотилове об’єднання», яка контролюється і фінансується російськими та казахськими підприємствами з видобутку азбесту.

Звичайно, із початком бойових дій кількість «російської» долі на 40 відсотків зменшилася, але, як бачимо, торгівля йде… До того ж профільні виробництва повністю залежать від імпорту, але його казахська складова також проходить через РФ. Тож, кому війна, а кому…

Наразі реальними акціонерами чотирьох із семи азбестоцементних підприємств України є казахська компанія «Кусто», до якої має пряме відношення «Оренбургазбест» (Російська Федерація).

А щодо війни… Голова вищевказаної асоціації «Українське хризотилове об’єднання» є представником акціонерів ТОВ «Техпром», яке знаходиться на тимчасового окупованій території України, у так званій ДНР, і де сплачує місцеві «податки», фінансуючи терористів. До речі, саме туди протягом останніх двох років казахські партнери поставляли азбест через станцію Гуково – Червона Могила, яка тимчасово не контролюється державою Україна.

Крім цього, маємо з кінця 90-х випадки фактичного захоплення українських підприємств керівниками казахсько-російської «Кусто Груп». Використовуючи монополію на постачання азбесту, ці ділки спричинили свого часу масовий демпінг за рахунок завищеної в два і більше разів ціни на азбест для України, після чого саме цій компанії частина українських підприємств була змушена продати частково свої акції.

На даний час в Лондонському суді проходять слухання щодо казахських акціонерів  «Кусто груп», які є власниками азбестодобувних підприємств АТ «Кустанайские мінерали»(Казахстан) і ВАТ «Оренбурзькі мінерали» (Російська Федерація) та низки підприємств з виробництва азбестоцементної продукції в Україні, Казахстані та Російській Федерації.

Знаєте, в чому їх звинувачують? Усього-навсього в найнятті професійної організації для шпигунства за діями Всесвітньої організації охорони здоров’я в Організації Об’єднаних Націй.

Маємо також кілька порушених в Україні кримінальних справ проти інших учасників азбестової мафії, але це вже зовсім інша історія.

P. S. Вже більше року не може вступити в силу закон про заборону використання азбесту у виробництві дахових покриттів. І оскільки азбестове лоббі продовжує вести успішний бізнес в Україні, якось не віриться, що подібна «торгівля» здійснюється без участі нинішнього Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі.

Така економіка і така політика азбестового злочину проти України,  розслідування триває.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее