Вхід

MKU

АМКУ зумів не знайти доказів зловживань ДТЕКа і закрив справу про монополію Ахметова на ринку електроенергії

Рекомендовані АМКУ зумів не знайти доказів зловживань ДТЕКа і закрив справу про монополію Ахметова на ринку електроенергії

Антимонопольний комітет України 28 грудня закрив свою справу, порушену у 2015 році за  ознаками порушення ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго», ТОВ «ДТЕК  Східенерго»  та  ПАТ «ДТЕК Західенерго» законодавства про захист економічної конкуренції.

Про це повідомив журналіст «Наших грошей» з засідання АМКУ.

Як повідомвив голова АМКУ Юрій Терентьєв, за закриття справи проголосували 5 з шести присутніх на засіданні державних уповноважених. Єдиним голос проти дала Світлана Панаіотіді. За це рішення проголосували Юрій Терентьєв (однокурсник заступника голови Адміністрації президента Олексія Філатова), замголови АМКУ Марія Ніжнік (кума Олексія Філатова з юрфірми “Екво”), Ніна Сидоренко (однокурсниця Філатова і Терентьєва), а також Анна Артеменко і Валерій Полюховичю

Всього в складі АМКУ налічується 9 уповноважених. Держуповноважена Агія Загребельська знаходиться за кордоном у офіційній відпустці, причини відсутності Андрія Вовка та Марії Процишен невідомі.

В ході розслідування, яке вів профільний департамент Кулішової, АМКУ дійшов висновку про наявність у ДТЕК структурних ознак монополії на ринку електроенергії з 26% часткою ринку (у ДП «Енергоатом» – 57%). Також у ДТЕК ринкова влада підсилюється вертикальною інтеграцією видобутку вугілля, генерації, передачі та розподілу е/е, значного обсягу споживання енергії.

АМКУ відзначив, що до 2015 року в Україні не існувало нормативно-правового акту, яким би визначався порядок формування ОРЦ. І це створювало передумови для генеруючих компаній здійснювати закупівлю вугілля по завищеним цінам та за певних умов це могло давати підстави для НКРЕКП для перегляду оптово-ринкової ціни в сторону її збільшення.

Однак АМКУ відзначив, що дії групи компаній ДТЕК, які полягали у збільшенні тривалості простою генеруючого обладнання (аварійні ремонти ТЕС) були зумовлені обєктивними обставинами та не становили порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Також на думку комітету, закупівля вугілля групою ДТЕК у 2015 році за цінами вищими від попередніх періодів не призвело до зростання ОРЦ і не завдало збитків суспільству.

Стосовно ринкової влади ДТЕК  в Антимонопольному комітеті вирішили, що вона не може бути реалізована внаслідок існуючих адміністративних обмежень.

Присутній на засідання народний депутат Сергій Лещенко овідомив, що дії та рішення АМКУ будуть предметом для аналізу з боку правоохоронних органів.

«Антимонопольний комітет не вбачає зловживань з боку Фірташа на ринку добрив, Коюска на ринку курятини, агентів Медведчука на ринку палива, а тепер і Ахметова на енергетичному ринку», – заявив Лещенко.

Колишній член НКРЕКП Андрій Герус висловив здивування тим, що АМКУ для свого розслідування обрав такі межі ринку, на яких дії ДТЕК не підлягають повному вивченню. Також поза межами дослідження залишились можливості та дії групи Ріната Ахметова стосовно поставок електроенергії на пікових навантаженнях, та завищення ціни вугілля і виведення коштів за кордон на внутрішньогрупових перепродажах вугілля.

«Зрештою маємо, що в Україні тарифи на електроенергію від вугільних електростанцій, які на 80% контролює група Ахметова, є вищими на 40% від тарифів вугільних електростанцій у Європі», – повідомив Герус.

Представники Укренерго у останньому слові наголосили на необхідності відкриття можливості імпорту електроенергії через Бурштинський енергострів, який контролюється групою ДТЕК. У відповідь представники ДТЕК повідомили про неможливість цього.

Представників НРЕКП на засіданні АМКУ взагалі не було.

Розслідування АМКУ по ДТЕКу почалось у 2015 році, коли НКРЕКП очолював Дмитро Вовк, колишній працівник ICU і «Рошен». Тоді президент Петро Порошенко заявляв про боротьбу з олігархами. За наслідками «деолігархізації» єврооблігації ДТЕКу значно подешевшали і їх скупила інвесткомпанія ICU. Вихідці з цієї фірми тоді якраз очолювали НКРЕКП, Міністерство енергетики і Нацбанк.

Після початку справи АМКУ, НКРЕКП у 2016 році прийняла формулу «Роттердам+», яку від АМКУ погодив особисто голова комітету Юрій Терентьєв. Ця формула значно збільшила прибутки ДТЕКу і внаслідок подорожчали придбані ICU єврооблігації. Після цього президент Порошенко припинив риторику щодо «деолігархізації». Натомість ICU і «Метінвест» Ріната Ахметова уклали низку угод по боргам «Донецьксталі», завдяки яким фінансисти Порошенка вже отримали від компанії Ахметова 2 мільярди гривень. Також проти «Донецьксталі» поліція у травні 2018 року порушувала кримінальне провадження щодо ухилення групою компаній бізнесмена Віктора Нусенкіса від повернення кредитів, а якраз напередодні завершення угоди з Ахметовим справа була закрита.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее