fbpx
Вхід

Судді-фігуранти журналістського розслідування успішно склали іспит до нового Верховного суду

Рекомендовані Судді-фігуранти журналістського розслідування успішно склали іспит до нового Верховного суду

Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, член цієї ж ради Микола Гусак, судді Сергій Могил, Наталя Волковицька та Олексій Євсіков успішно склали іспит і продовжують участь у конкурсі на зайняття вакантних посад суддів у складі нового Верховного Суду. 

Про них раніше розповідали журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший») у розслідуванні «Конкурс суддів: назад у майбутнє».

​Вища кваліфікаційна комісія суддів опублікувала список кандидатів до Верховного суду, які успішно виконали тестове завдання та письмову роботу. Відповідно до нього, Микола Гусак показав найкращий результат (загалом 189,25 балів) з-поміж 104 кандидатів на посади суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду. Відтак, він продовжує участь у конкурсі.

Судді-фігуранти розслідування «Схем» успішно склали іспит на конкурсі до нового Верховного суду
Судді-фігуранти розслідування «Схем» успішно склали іспит на конкурсі до нового Верховного суду

Кандидат до нового Верховного суду Микола Гусак – чинний член Вищої ради правосуддя (ВРП), яка може звільняти суддів і рекомендувати на посаду судді.

Член Вищої ради правосуддя Микола Гусак
Член Вищої ради правосуддя Микола Гусак

Гусак був доповідачем під час повторного розгляду у ВРП справи судді-викривачки Лариси Гольник. Ця рада притягнула Гольник до дисциплінарної відповідальності, винісши догану, зокрема, за її критичний пост у мережі Facebook. Вона повідомила про намагання підкупити її мером Полтави у справі, яку вона розглядала.

Крім того, 20 грудня Вища кваліфікаційна комісія суддів опублікувала результати іспиту на посади суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду. Відповідно до них, участь у конкурсі продовжують Сергій Могил (загалом 182,25 балів), Ігор Бенедисюк (176,75), Наталя Волковицька (175,25) та Олексій Євсіков (169,5), про яких також йшлося в розслідуванні «Схем».

Як вдалося виявити журналістам, Ігор Бенедисюк брав участь у зборах суддів Вищого господарського суду, коли була різко збільшена кількість спеціалізацій – тобто визначення типів справ. Це, на думку слідчих ГПУ, дозволило розподіляти справи не серед усіх суддів, а на конкретних. На той момент очолював суд Віктор Татьков, якого правоохоронці оголосили в розшук. Нині Бенедисюк – голова Вищої ради правосуддя (ВРП, реорганізованої Вищої ради юстиції), яка може звільняти суддів і рекомендувати на посаду судді.

Ігор Бенедисюк
Ігор Бенедисюк

​Призначив Ігоря Бенедисюка до ВРП президент Петро Порошенко, який через кілька місяців після цього нагородив його іменною зброєю. Як встановили «Схеми», із порушенням закону – на думку юристів, це йшло врозріз із законом «Про судоустрій і статус суддів».

Також «Схеми» виявили одразу кількох суддів Вищого господарського суду, які працювали за керівництва Віктора Татькова та за результатами іспиту продовжують участь у конкурсі до нового Верховного суду – зокрема, Сергія Могила, Наталю Волковицьку та Олексія Євсікова.​

Суддя Сергій Могил – племінник народного депутата та екс-очільника ЦВК Сергія Ківалова.

Племінник Ківалова Сергій Могил
Племінник Ківалова Сергій Могил

​Раніше «Схеми» з’ясували, що він, будучи секретарем палати Вищого господарського суду, особисто розподіляв справи на суддів в обхід автоматизованої системи розподілу. Журналісти відшукали кілька судових ухвал, коли Сергій Могил забирав справу в одного судді-доповідача (головуючого) і без комп’ютерної програми передавав іншому.

Наталя Волковицька – ще одна кандидатка до нового Верховного суду, яка успішно склала іспит. За даними «Схем», вона також брала участь у зборах суддів Вищого господарського суду, на яких було проголосовано за різке збільшення спеціалізацій.

Наталя Волковицька, кандидка до нового Верховного суду
Наталя Волковицька, кандидка до нового Верховного суду

​Свою участь у зборах Волковицька у коментарі журналістам не заперечила, але заявила, що на той момент не усвідомлювала ризиків такого рішення. ​

Олексій Євсіков – екс-суддя Вищого господарського суду, який також працював за керівництва Віктора Татькова. Він також успішно склав іспит і продовжує участь у конкурсі на посаду судді Касаційного господарського суду у складі нового Верховного суду.

Олексій Євсіков, кандидат до нового Верховного суду
Олексій Євсіков, кандидат до нового Верховного суду

​На запитання журналістів, чи знав він, що у Вищому господарському суді часів президента Януковича існувала система в обхід автоматизованого розподілу справ, коротко відповів: «Скарг від адвокатів не було. (…) Зрозумійте, в мене теж є репутація».

В Україні триває конкурс на посаду суддів. Уперше – до Антикорупційного суду, який буде виносити вироки щодо топ-корупціонерів. А також доукомплектовують склад Верховного суду – найвищої судової інстанції в Україні.

На суддівське крісло претендують науковці, адвокати і колишні та чинні судді. Після іспитів далі – співбесіди і етап оголошення переможців.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее