Вхід

Журналісти дізналися, чому українці не поспішають приєднуватися до світового тренду здавати пластик на переробку

Рекомендовані Журналісти дізналися, чому українці не поспішають приєднуватися до світового тренду здавати пластик на переробку

За кілограм сміття з харчового пластику (а це приблизно 30-50 шт пляшок) можна отримати від 7,5 грн і вище. 

Використану пластикову пляшку можна легко перетворити в одяг, взуття, будматеріали. Виробництво нових товарів з переробленої ПЕТ-тари - світовий тренд, але долучитися до нього українці поки не поспішають. 

Про це передає Уніан.

ПЕТ – це харчовий пластик, поліетилентерефталат. Чотири звичайні пляшки з-під мінералки в «наступному житті» могли б стати спортивною футболкою хорошої якості. А з пари перероблених дволітрових ПЕТ-упаковок можна зробити дитячу іграшку», – розповідає Олександр Гончаренко, заступник директора з інженерного забезпечення підприємства «ЭкоВтор». Пластикова тара – один з найпопулярніших видів відходів. Жителі України щодня викидають 20 млн пляшок з-під води і напоїв, навіть не замислюючись про те, що це цінна вторсировина, яку можна переробити нескінченну кількість разів.

Використавши одноразову тару, багато хто відправляє її у відро для сміття, на звалище, залишає в лісі чи на узбіччі. Перш, ніж пластик повністю розпадеться в землі, пройде не менше 400 років. Причому продукти розпаду ПЕТ – стирол, формальдегід, діоксин – отруюють грунт, воду і повітря.

Зараз в Україні працюють близько 2000 підприємств з переробки ПЕТ. Завод «Еко-Втор» у Фастові – один з найбільших. Інвесторами виступили підприємці з Китаю, вклавши у відкриття виробництва $10 млн.

«Ми обрали Україну для будівництва заводу з переробки ПЕТ в 2012 році, тому що побачили багато сировини, лежачої на звалищах і просто на узбіччях доріг. На жаль, в Україні немає великих мереж збору та сортування сміття, не розвинута культура переробки відходів. Проте все це сміття можна переробити», – говорить Хе Шенгень, член правління «Китайської торгової Асоціації».

Завод випускає поліефірне штапельне волокно. На вигляд воно нічим не відрізняється від волокна, з якого зроблений наш одяг. Поліефірне волокно добре зберігає тепло. Його використовують для виготовлення утеплювачів, наповнювачів для антиалергенних подушок, курток, м'яких іграшок.

Між тим, незважаючи на те, що в Україні вистачає «свого» використаного пластику, жителі країни воліють складувати його на сміттєвих полігонах, а не віддавати на переробку. Тому частину сировини підприємство поки ще змушене закуповувати за кордоном. До речі, за кілограм сміття з харчового пластику (а це приблизно 30-50 шт ПЕТ-пляшок) можна отримати від 7,5 грн і вище.

"Це турбота про екологію у планетарному масштабі. Не можна допустити, щоб шкідливі речовини з пластику потрапляли в грунт, тому що земля стає непридатною для сільського господарства. Однак можна врятувати планету від надмірного забруднення, використовуючи ПЕТ повторно. Це наша місія і відповідальність перед нащадками», – заявляє Хе Шенгень. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее