Вхід

MKU

Залізниця, як гальмо української економіки

Рекомендовані Залізниця, як гальмо української економіки

За підрахунками, зношеність інвентарного парку вантажних вагонів “Укрзалізниці” складає понад 70%, з  локомотивним парком ситуація ще критичніша, адже цей показник тут становить понад 90%. 

Ця невтішна статистика безпосередньо впливає на економіку країни, пише сайт Залізниця без корупції.

Як і завжди на початку осені починаються проблеми з перевезенням врожаїв, так за інформацією цукрових компаній та окремих заводів, виробникам бракує піввагонів та критих вагонів, які використовуються для перевезення вапнякового каміння та цукру.

За підрахунками керівника аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор» Руслана Бутило, обсяги перевезення цукровими заводами залізницею складає понад 2 млн. т. різноманітних вантажів. Відсутність вагонів це зрив початку виробничого сезону та зовнішньоекономічних контрактів на постачання цукру, як всередині країни, так і за кордон, а це чималі збитки.

На сьогодні, більша частина цукрових заводів скаржаться на логістичні труднощі. Найбільш загрозлива ситуація склалася на станціях: Радехів, Хоростків, Козова, Збараж, Шманьківчики, Гнідава, Максимівка Львівської залізниці; Вапнярка Одеської залізниці; Гути та Ланна Південної залізниці, Тетіїв, Яготин, Сквира  Південно-Західної залізниці та інш.

Члени Всеукраїнської Аграрної Ради також заявляють про фінансові втрати через закриття залізничних станцій та відсутність вагонів під завантаження продукції.

Дедалі більше аграрних компаній переходять на річковий транспорт, тим самим повністю відмовляючись від залізничних послуг.

За даними IMFgroup Ukraine Укрзалізниця не в змозі забезпечити до 20% попиту на перевезення зернових, змушуючи аграріїв користуватися послугами автоперевізників, середній тариф яких вище ніж пропонує УЗ. Так, з 41,8 млн тонн експорту зернових у 2017-му році Укрзалізницею було доставлено до портів всього 31,2 млн тонн або 74,6%. Решта, за вирахуванням річкових перевезень, – 10,3 млн тонн (24,6%) були доставлені автомагістралями.

При цьому в Укрзалізниці визнають, що поки що не готові збільшити перевалку зерна. Щодоби компанія може надати лише 1056 зерновозів, при потребах ринку на піку в 6 тис. одиниць таких вагонів.

Хоча сьогодні основне джерело скарг на дефіцит потужностей залізниці представляють аграрії, – важливо розуміти, що ще 26% української економіки також активно використовує залізничні перевезення. Тільки, зважаючи на зовнішньоекономічні фактори і більш різке зниження цін на викопні і метали і подальший обвал цілого ряду підгалузей промисловості, аграрії сьогодні хоча б на 70-75% мають можливість доставляти врожай на експорт залізницею. Але з початком відновлення промисловості конкурентна боротьба за перевезення істотно загостриться.

Таким чином, за розрахунками IMFgroup Ukraine потенційні збитки економіки від дефіциту рухомого складу Укрзалізниці за кожною з галузей може коштувати українській економіці до $27,8 млрд. В середньому, це 4,8% ВВП на рік.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее