Вхід

Асоціація інвалідів заробляє на 3 тисячах гектарів, які отримала на пільгових умовах, забравши їх у селян

Рекомендовані Асоціація інвалідів заробляє на 3 тисячах гектарів, які отримала на пільгових умовах, забравши їх у селян

З 2016 року фірми, засновниками яких є громадська організація «Асоціація ініціативних інвалідів», безоплатно отримали у користування 65 ділянок у більш ніж 10 районах Одеської області загальною площею 2927 га.

Про це йдеться в сюжеті В’ячеслава Касіма у програмі «ЦРУ», повідомляє сайт НашіГроші.

Мова йде про ТОВ «Надія та допомога» і ТОВ «Надія та взаємодопомога». Журналіст з’ясував, що ці дві фірми, як і асоціація, не знаходяться за вказаним місцем реєстрації.

Багато землі фірми отримали на пільгових умовах, згідно зі статтею 92 Земельного Кодексу України, в якій зазначено, що права постійного користування земельної ділянки із земель державної та комунальної власності набувають громадські організації інвалідів України, їх підприємства, об’єднання, установи та організації. Причому в законодавстві не прописано, скільки вони можуть отримувати ділянок, яка має бути площа землі. Не прописано також, чи варто перевіряти, чи така  організація справді є об’єднанням інвалідів.

До 2016 року Шомполівська сільрада мала десятки гектарів землі запасу, які знаходяться за межами населеного пункту. Рік тому голова Шомполівської сільради Олександр Стружак дізнався від одного з фермерів, що договір оренди він тепер укладатиме не з сільрадою, а з ТОВ «Надія та допомога». Коли селяни почали перевіряти землі запасу, з’ясувалося, що ділянкам було призначено кадастрові номери, і вони безоплатно перейшли у користування приватній фірмі.

У «ЦРУ» з’ясували, що частину землі підприємства асоціації отримували, перехоплюючи їх у простих селян. Місцеві мешканці розповіли, що до земель запасу, які отримала «Надія та допомога», входила частина їх паїв. Причому вони не могли отримати ділянки з цих земель. Коли починали оформлювати на себе ділянку з земель запасу, то вона відразу відходила фірмам «Асоціації ініціативних інвалідів», і у облДержгеакадастрі селянам пропонували іншу ділянку з вільних земель запасу, поки вони не закінчилися, перейшовши у користування «Надії та допомоги».

Журналісти звернулися до голови ГУ Держгеокадастру у Одеській області Марини Савченко, щоб вона пояснила, як її управління роздало три тисячі гектарів фірмам маловідомої «Асоціація ініціативних інвалідів» на підставі 92 статті Земельного кодексу. Втім, вона відмовилася коментувати і закрилася у себе в кабінеті.

Фірми асоціації отриману землю не обробляють, а укладають з фермерами угоди про спільний обробіток. Фермери платять за використання землі. За підрахунками «ЦРУ», йдеться про 3,5 млн грн. на рік.

Співзасновницею та керівником ГО «Асоціація ініціативних інвалідів» є Юлія Біловол. Кілька років тому її прізвище фігурувало у скандалі щодо махінацій з комунальною нерухомістю. Наразі її громадська організація  знаходиться під слідством. Рік тому прокуратура Одеської області відкрила кілька кримінальних проваджень за фактами можливого шахрайства при виділенні землі. Причому, протягом року фірми асоціації продовжували отримувати землю.

Другим співзасновником ГО «Асоціація ініціативних інвалідів» є Олександр Шевчук.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее