fbpx
Вхід

Радник Порошенка попри заборони регулярно вигулює свій автопарк у заповідній "Феофанії"

Рекомендовані Парк "Феофанія". Парк "Феофанія".

Автівки мільярдера Юрія Косюка щодня порушують заборону на проїзд заповідною зоною парку "Феофанія", щоб зекономити менше 5 хвилин. Елітні машини на великій швидкості їздять повз відвідувачів між палацом Косюка, збудованим впритул до "Феофанії", і офісом його аграрного холдингу по інший бік парку.

Про це йдеться у сюжеті Лесі Іванової "Парк олігархічного періоду" для програми "Наші гроші з Денисом Бігусом", пише Bihus.info.

Київський парк "Феофанія" – пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Особливий статус парку означає і особливий режим його відвідування: вільно їздити тут можна лише на велосипедах, проїзд та стоянка автомобілів заборонені.

Єдині винятки – весільні кортежі (одноразово і за додаткову плату), техніка Інституту еволюційної екології НАН, у віданні якого перебуває "Феофанія", та розташованого на території парку Свято-Пантелеймонівського монастиря. З огляду на спеціальний статус парку заборони накладені не просто внутрішніми правилами, а наказом Міністерства екології.

Але тижнями журналісти програми фіксували регулярний проїзд по парку, де традиційно гуляють батьки з маленькими дітьми, автівок, що належать ПАТ "Миронівський хлібопродукт" – центральній компанії Юрія Косюка. Найчастіше тут їздять два чорні Mercedes-"кубіки".

Косюк Феофанія
Косюк регулярно вигулює свій автопарк у "Феофанії"

Окрім них – синя Tesla Model S, сріблястий Porsche 911, вишневий Aston Martin, синій Ford Ranger, червоний Range Rover, білосніжна Lamborghini Murcielago. Інколи їздять попарно, в супроводі. Так, наприклад, їздили Tesla і "кубік". Спочатку в парку, а потім в маєтку Косюка.

Косюк Феофанія
Косюк регулярно вигулює свій автопарк у "Феофанії"

Косюк Феофанія
Косюк регулярно вигулює свій автопарк у "Феофанії"

Косюк Феофанія
Косюк регулярно вигулює свій автопарк у "Феофанії"

У відповіді на запит з питанням: "Хто користується автомобілями?" – прес-служба МХП зазначила, що "це конфіденційна інформація, розголошення якої може призвести до порушення особистої безпеки Косюк Ю.А. та членів його родини", чим фактично підтвердила, що користувачами є саме Косюк та його родичі.

Чому автівки МХП їздять по парку, як у себе по подвір’ю, здогадатися неважко, адже усі вони їздять по однаковому маршруту. По один бік закритої паркової зони розташований приватний маєток Косюка, а по інший бік парку – розташований офіс МХП. Тож заповідна зона парку – це найкоротший і найшвидший шлях Косюка з дому на роботу. Загалом 2,5 кілометра.

При цьому дістатися від маєтку Косюка до офісу не через парк можливо. Для цього "Феофанію" треба просто об'їхати. Така дорога у Косюка уже навіть збудована: від його маєтку вона спускається до загальної дороги через село Хотів.

Такий маршрут дещо довший – 5,5 кілометрів. Однак навіть з урахуванням неякісної сільської дороги, гальмування на 9 лежачих поліцейських і простою на світлофорі, ця дорога у знімальної групи зайняла тільки 9 хвилин часу. Тобто автівки МХП порушують правила і їздять через паркову зону для того, аби зекономити менше 5 хвилин.

Косюк Феофанія
Автівки МХП порушують правила, аби зекономити менше 5 хвилин

Дорога, прокладена від палацу Косюка крізь "Феофанію", спочатку йде через лісову частину заповідника, яка має використовуватися для обслуговування парку та для наукових робіт по лісознавству.

В'їзд у паркову зону відгороджений шлагбаумом. За словами адміністрації парку, шлагбаум належить Косюку, а в керівництва парку навіть ключів від нього немає. Прес-служба МХП зазначила, що ні Косюк, ні агрохолдинг до шлагбауму стосунку не мають.

Далі автомобілі олігарха їдуть прямо повз адміністрацію, через ландшафтний парк та знову через лісову зону. Це територія парку, яку вже точно мав би контролювати інститут, однак за словами заступника директора Олександра Демченка, вдіяти з поїздками олігарха через парк адміністрація нічого не може.

Була ситуація, інцидент. Його охорона проїжджала швидко, почали свої робити пікети. А нам не потрібно, щоб тут їздили. З усіх інстанцій пішли перевірки, щоб ви розуміли. Проте це закінчилося нічим, так і дозволили проїзд. Хоча ніхто йому не дозволив проїзд офіційно,
– зазначив Демченко.

На запитання, чи можливо Косюк хоча б платить щось парку за проїзд, як, наприклад, весільні кортежі, Демченко відповів, що не платить нічого.

Попросили у нього, щоб надав спонсорську допомогу, фонтан закінчіть. Походили, проекти поносили, на цьому все. Просили, зробіть хоч якусь допомогу,
– прокометував заступник директора парку.

Прес-служба Косюка в письмовій відповіді програмі заявила прямо протилежне: "Проїзд автотранспортних засобів є платним та здійснюється на підставі підписаного договору між ДУ "Інститут еволюційної екології НАН України" та Косюком Ю.А. Звертаємо вашу увагу, що пан Юрій Косюк виділяє власні кошти на покращення та розвиток інфраструктури парку "Феофанія".

Однак станом на вихід програми в ефір копій ні договору, ні якихось документів, що посвідчували б оплату проїзду, прес-служба на запит програми так і не надала.

Через парк і ліс автівки можуть доїхати майже до МХП. Майже, тому що парк до офісу агроолігарха не дотягує метрів 400. Тож цю третю частину дороги дотяг сам МХП. Навпроти офісу Косюка у парку був пожежний виїзд. Як розповіли в адміністрації – необлаштований, просто ворота у пусте поле, через яке у разі пожежі могли б заїхати пожежні машини з загальної дороги по вулиці Заболотного. МХП облаштував пожежний виїзд, однак на свій манер.

З нових автоматичних воріт, оснащених камерами, йде свіжа триполосна асфальтна дорога. Вона веде не одразу на Заболотного. Спочатку цей пожежний виїзд служить заїздом Косюку на задній двір його агрохолдінгу, а лише потім звертає на загальну трасу. Хоча за тверезою логікою, для швидшого проїзду пожежників дорогу можна було прокласти з лісу до траси по прямій.

На "Миронівському" не заперечують, що це вони будували дорогу власним коштом, і запевняють, що всі документи на неї оформлені. Разом з тим, оскільки пусте поле є ділянкою комунальної власності, програма звернулася із запитом в КМДА. З Департаменту земельних ресурсів отримали відповідь, що земля через судові тяганини з 2011 року під арештом і жодних клопотань про надання дозволу на розробку проекту відведення землі для будівництва дороги (пожежного виїзду) до департаменту не надходило.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее