fbpx
Вхід

Чужа на своїй землі: як ділянка пенсіонерки несподівано стала власністю родини чиновниці

Рекомендовані Чужа на своїй землі: як ділянка пенсіонерки несподівано стала власністю родини чиновниці

Українська земля – справжнє золото. Цінна не лише родючими чорноземами та покладами корисних копалин. Кожна сотка, кожен гектар коштує реальних грошей. А чиновники, що мають доступ до усього цього багатства, ну ніяк не можуть встояти перед спокусою наповнити власні кишені.

Про земельні афери чуємо чи не щомісяця. Отримати ділянку АТОвцю, перереєструвати договір оренди для фермера чи банально зберегти за собою пай у нашій країні справжнє випробування і замкнене коло. Війна із адміністраціями, сільськими і міськими радами і, насамперед, з Геокадастром. Кажуть, там на все є свої розцінки. Та інколи не вдається утримати навіть те, чим наділила сама держава. І виходить одні чиновники дали, а наступні вже можуть нахабно відібрати.

Триповерхові будинки один напроти одного, золота ковка, високий металевий паркан – це далеко не увесь перелік майна родини київської чиновниці Марії Манохи. Окрім елітних маєтків, тільки в Боярці у сімейства щонайменше 9 земельних ділянок.

Про пані Маноху можливо б ніхто ніколи б не згадував, якби не її землячка з Боярки – проста пенсіонерка пані Тимченко. Майже 20 років вона обробляла свої 10 соток. Ділянку їй виділили як матері дитини з інвалідністю. Та одного дня на землі несподівано з'явились нові власники.

Я йду сюди, на свою діляночку. А на моїй ділянці іде будівництво. Я тільки у вересні викопувала тут картоплю, а вже у грудні іде будівництво. Я підійшла і кажу: "Хлопці, що ж ви робите? Я тут хазяйка, ось документи". А вони відповіли, що тут хазяйка вже інша, – розповіла мешканка Боярки Марія Тимченко.

5 років минулого з того дня, як пані Марія розпочала війну за свій клаптик землі. Суди за судами. Але повернути свою власність їй дотепер так і не вдалося. Землю нібито цілком законно придбали інші люди.

Ми її купили згідно з договором купівлі – продажу. Все нормально з документами, з державним актом, з кадастровим номером. Її обробляло багато людей до того моменту, поки її не отримав продавець, який нам її продав, – прокоментувала власниця спірної ділянки Леся Мурга.

Можливо, ця історія була б типовою у господарському суді, якби не кілька "але". Ділянка вже не одна, а поділена на два шмати. А двоє її нових власників – родичі. Дочка і чоловік тої самої київської чиновниці Марії Манохи.

Як потім виявилось, у Манох поряд із землями Тимченко ще кілька ділянок. Сама ж чиновниця чи не півжиття працює в земельних структурах, зокрема 10 років в Держземагентстві. По документах її родичі нібито добросовісні набувачі землі – ділянки вони купили за гроші. Але як це можливо, коли таке саме право на землю – рішення сесії, держакт, техдокументацію і дозвіл на забудову – ще з 1998 року має пенсіонерка Тимченко? І чому по кадастру її ділянка в 10 соток раптом виявилась поділеною? Юристи припускають, тут діяла ціла схема.

Про найпопулярніші схеми "чесного" продажу землі – дивіться у розслідуванні.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее