Вхід

MKU

У Херсоні судитимуть організатора «конверту»

Рекомендовані У Херсоні судитимуть організатора «конверту»

В організації конвертаційного центру, через який «відмили» понад 12 мільйонів гривень, податківці звинувачують херсонця Андрія Миколайовича Тарана.

Цікаво, що повний тезка Андрія Миколайовича Тарана «засвітився» в гучному скандалі як бізнес-партнер Олександра Кручиненка, на той час - помічника народного депутата Андрія Гордєєва. Про це ще у 2015 році писали «Наші гроші». Тоді у скандалі фігурувала ще Тамара Тедіашвілі, родичка депутата міської ради від Партії регіонів Рустама Тедіашвілі.

Також херсонець Таран Андрій Миколайович є засновником, власником, керівником та підписантом товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна фірма «ДІАНІТ». Основний вид діяльності - оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.

Ще Таран Андрій Миколайович, за даними  Опендатабот, був керівником ТОВ «Фінансова компанія «Адамант», що перейшла від Рустама Тедіашвілі (бо той став держслужбовцем, пішов працювати в «Укроборонпром») - до Костянтина Котанова.

У свою чергу Костянтин Котанов є засновником компанії ТОВ «Строй-гіпс», яка стала переможцем конкурсу Херсонської обласної ради на оренду найстарішого кінозалу,  колишнього кінотеатру «Ілюзіон», колишнього культурного центру «АртХаб» по вулиці Гімназичній, 30-А в місті Херсоні.

А ще Котанов є співзасновником ТОВ «Сохо». По ТОВ «Сохо» є кримінальна справа через розміщення у приміщеннях, що належать товариству, гральних закладів - там організовували підпільні покерні турніри та гру в рулетку, участь в яких коштувала клієнтам від 1000 до 10000 гривень.  

Але повернемося до «свіжої» справи Андрія Миколайовича Тарана.

За офіційною інформацією  прес-служби Головного управління Державної Фіскальної служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі,  місцевий житель займався злочинною діяльністю з січня 2017 року по травень 2018 року. Для цього залучив посібників, яких підбурив зареєструвати за грошову винагороду фіктивні компанії.  Потім на замовлення підприємців переказував безготівкові кошти на рахунки цих фіктивних підприємств начебто в якості оплати за с/г продукцію, знімав готівкою та повертав замовникам. Але при цьому теж отримував «винагороду» - певний відсоток від проконвертованої суми.

Слідчі встановили 4 підконтрольні фірми, між якими  було здійснено перерахування, легалізовано та обготівковано більш як 12 млн. гривень.

Торік трьох посібників фігуранта вже засуджено за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.27 (посібник злочину), ч.1 ст.205-1 (внесення до документів, що подаються на реєстрацію, неправдиві відомості), ч.1 ст.205 КК України (створення фіктивного підприємства).

Наразі й самому організатору повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3, 4 ст.27, ч.2 ст.205-1, ч.1, 2 ст.205 та ч.1 ст.209 КК України, тобто - організацію фіктивних підприємств та відмивання грошових коштів, здобутих злочинним шляхом.

Кримінальне провадження з обвинувальним актом направлено до Херсонського міського суду Херсонської області. Згідно з ухвалою суду, підготовче судове засідання вже призначено на 17.04.2019 року о 10:00год. Розглядатиме справу суддя Григорій Смирнов.

Згідно з інформацією, обнародуваною в Єдиному реєстрі судових рішень та на сайті Судової влади, фіктивними підприємствами були ТОВ «Торгсервис-Юг», ТОВ «Агроресурс Плюс», ТОВ «Базис Смарт» і ТОВ «Спецторг Груп».

За відомостями Єдиного реєстру юридичних та фізичних осіб, усі ці підприємства були зареєстровані в сусідньому місті, у Миколаєві.

Засновником та керівником ТОВ «Торгсервис-Юг» та ТОВ «Агроресурс Плюс» значиться херсонець Колягін Василь Васильович.

Засновником, керівником ТОВ «Базис Смарт» та ТОВ «Спецторг Груп» значиться мешканець села Піщанівка Олешківського району  Херсонській області Розискул Сергій Миколайович.

Але підписантом (хто має право відкривати рахунки в банках та розпоряджатися грошовими коштами на поточних рахунках підприємства) у всіх цих фірмах вказано пана Андрія Тарана.

Слідчі з’ясували, що Колягін є безробітним з неповною вищою освітою, не одружений, але має на утриманні неповнолітню дитину. Він не заперечував свого вчинку та уклав угоду з представником прокуратури про беззаперечне визнання вини. Його засуджено до року обмеження волі з випробувальним строком на один рік у травні минулого року.  

«Засновник» інших двох товариств - Розискул Сергій Миколайович теж виявився безробітним з неповною вищою освітою. Дітей у нього немає, але рішенням Цюрупинського районного суду від 11 січня 2016 року  йому доручено опікати брата Олександра, якого визнано недієздатним, - не здатним усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними.   Мабуть, саме тому Сергій погодився на пропозицію якогось незнайомця на ім'я Андрій зареєструвати підприємства на своє ім’я за «винагороду» у 500 гривень.

Розискула Сергія Миколайовича засуджено в листопаді 2018 року.  Він також не заперечував свого вчинку, уклав угоду з представником прокуратури про беззаперечне визнання вини, і теж отримав рік обмеження волі з випробувальним строком на один рік. Судді могли призначити інше покарання, начебто, більш м’яке, не пов’язане з обмеженням волі. Але - фінансове, штраф у доход держави у розмірі 8 500 грн. Та цілком імовірно, що судді співчували  «посібникам» Тарана, бо розуміли, що погодилися ці люди на пропозицію спокусника, скоріш за все, не від жадання «кримінальної романтики», а – від матеріальної скрути.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее