Вхід

MKU

Земельний дерибан поблизу річки Кошової

Рекомендовані Місце орієнтованого "дерибану". Місце орієнтованого "дерибану".

У стінах Херсонської міської ради розгортається запекла боротьба за розподіл елітних ділянок міської комунальної власності. Вони розташовані по вулиці Дорофєєва в мікрорайоні Острів поблизу узбережжя річки Кошової.

Серед 31 претендента на безкоштовне отримання у власність прибережних земельних ділянок трапляються особи, пов’язані як з близьким оточенням Херсонського міського голови Володимира Миколаенка, так і з оточенням голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера. Утім, у «списку щасливчиків» також засвітилася особа, пов’язана з посадовцем Управління захисту економіки в Херсонській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Ще наприкінці літа, 20 серпня 2018 року, до Херсонського Центру надання адміністративних послуг одночасно надійшла 31 заява від громадян на дозвіл отримати у власність вільні земельні ділянки по вулиці Дорофєєва. Зазвичай подібні звернення прискіпливо розглядаються комісією з питань містобудування, архітектури, комунальної власності та регулювання земельних відносин Херсонської міської ради. Часто громадяни отримують відмову в дозволі розробляти проект на обрану земельну ділянку. Але не в цьому випадку. Як не дивно, профільна комісія дала позитивну рекомендацію для всіх громадян, що звернулися, та підготувала відповідний проект рішення на розгляд сесії Херсонської міської ради. Завадила пропустити цей проект рішення в порядок денний 24-ї сесії Херсонської міської ради ініціативна група учасників бойових дій. Ветерани були обурені зухвалістю земельного дерибану між «своїми». Це не дивно, бо депутати та чиновники часто запевняють їх, що в межах міста вільних земельних ділянок вже не залишилося.

Хто в списку щасливчиків

Серед претендентів на ласий шмат елітної землі засвітилася Катерина Павлівна Умутлу - донька директора комунального підприємства «Херсонський комунальний транспортний сервіс» Павла Макейчика. Для херсонців він став відомим з недавніх подій так званого «транспортного колапсу». Варто зазначити, що раніше Павло Макейчик був радником Херсонського міського голови Володимира Миколаенка. Деякі джерела зазначають, що Павло Макейчик також є давнім шкільним другом Володимира Миколаенка. Зі сторінки у Фейсбук його доньки Катерини стало відомо, що вона вже давно не мешкає в Україні, а разом з родиною проживає в турецькому місті Ізмір.

Утім, «острівські» ділянки можуть дістатися не тільки людям з оточення Херсонського міського голови.

Стати власником однієї з земельних ділянок на узбережжі річки Кошової також виявив бажання Литвиненко Вадим Миколайович - голова ОСББ «Кошова – Острів», ОСББ «Мій дім - Шенгелія 13» та ОСББ «Мій дім - Шенгелія 11/5». Цікаво, що його дружиною є Галина Іванівна Литвиненко. Вона обіймає посаду заступника начальника організаційного відділу виконавчого апарату Херсонської обласної ради. Цей факт демонструє  щедрість з боку представників міської влади до представників обласної ради, очолюваної Владиславом Мангером. І це, не зважаючи на публічну ворожнечу.

Ще дивніше виглядає в цьому списку, ймовірно, підставна особа від посадовця з Управління захисту економіки в Херсонській області - Ірини Миколаївни Серьогіної. Вона засвітилася в декларації старшого оперуповноваженого Управління захисту економіки в Херсонській області - Валерії Олександрівни Оріщенко. Пов’язує їх автівка Mazda 3, якою володіє оперуповноважена Валерія Орищенко і надала право на керування своїм легковиком Ірині Серьогіній.

Нагадаємо, що саме з начальником Управління захисту економіки в Херсонській області Артемом Антощуком судилася чиновниця Виконавчого комітету Херсонської міської ради Катерина Гандзюк. Вона публічно звинувачувала Артема Антощука у вимаганні хабара у розмірі 3% від бюджету міста Херсона і отримала у відповідь від нього позов до суду.

Тож виходить, що міські депутати та чиновники, чудово розуміючи резонанс, який може викликати цей зухвалий дерибан елітної землі, вирішили не скупитися та роздати ділянки не тільки «своїм» але й тим, хто може схопити їх «за руку».

А як же тоді учасники бойових дій?

Наразі, до чергової 25-ї сесії Херсонської міської ради, що відбудеться 30 листопада, профільною комісією підготовлено вже два проекти рішення про дозвіл громадянам на розроблення проектів землеустрою щодо відведення у власність вільних земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд. В одному проекті рішення сформовано список громадян, в якому є вище зазначені особи. В іншому - сформовано список громадян учасників бойових дій. В обох проектах рішення зазначені земельні ділянки міської комунальної власності, що розташовані по вулиці Дорофєєва. Співставивши ці два проекти рішення, доходиш висновку, що вільні ділянки знайшлися для всіх зацікавлених сторін з обох списків. А отже, на наступній сесії міськради зовнішнього спротиву земельному дерибану може не відбутися. Це означає, що остаточне слово тепер за депутатським корпусом та їх голосами на сесії.

Наостанок варто згадати, що за попередніх міських голів та депутатських каденцій, землі водоохоронного призначення ніколи не отримували пересічні херсонці. Такі ділянки «дарувалися» або родичам, або кумам, або вигідним для посадовців особам. На жаль, з огляду на події сьогодення, нинішнє депутатське скликання та керівництво міста мало чим відрізняється від своїх попередників.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Права людини і місцева демократія» за фінансової підтримки Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Національного Фонду на підтримку демократії.

P.P.S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее