fbpx
Вхід

«Наперсточники» з Херсонської ОДА

Рекомендовані На сесії розглядалось понад 90 питань, але найбільші суперчки виникли навколо перспективного плану формування територій громад. До цього питання депутати поверталися тричі. Фото Ірини Ухваріної На сесії розглядалось понад 90 питань, але найбільші суперчки виникли навколо перспективного плану формування територій громад. До цього питання депутати поверталися тричі.

Обласна влада вперто «заганяє» Стару Збур’ївку в Новозбур’ївську ОТГ.

На сайті Херсонської обласної ради оприлюднено її рішення, за яке депутати… не голосували. Це нова редакція перспективного плану формування територій громад та Додаток до цього рішення.

Нагадаємо, ще торік громади села Старої Збур’ївки та міста Гола Пристань вирішили створити Голопристанську ОТГ. Процедуру про добровільне об’єднання почали одночасно і закінчили ще в січні цього року. Залишалося тільки отримати позитивний експертний висновок у Херсонській обласній держадміністрації. Зазвичай, ця процедура є формальністю та займає 10 днів. Проте обласна влада досі не погодила таке об’єднання. І це не якесь там бюрократичне зволікання.У Херсонській ОДА всіляко намагаються  не допустити об’єднання громад Старої Збур’ївки та  Голої Пристані. І для цього навіть вдаються до безглуздої  аргументації. Чого тільки вартий лист до голови сільради Старої Збур’ївки за підписом заступника голови Херсонської ОДА Андрія Балоня, де стверджується, що між селом та містом пролягає «нездоланна водна перешкода». Тому, начебто, мешканці Старої Збур’ївки  не зможуть отримувати адміністративні послуги  в  Голій Пристані. Старозбур’ївчани, що дістаються до райцентру доволі пристойною асфальтовою дорогою, могли б посміятися з такого географічного «відкриття». Але їм не до сміху. За словами Старозбур’ївського сільського голови Віктора Маруняка, районна та обласна влада навіть не приховують справжню причину відмовок. А причина проста - обласна влада запланувала створити під керівника Голопристанської райради Віталія  Соловйова (кума губернатора Андрія Гордєєва) Новозбур’ївську ОТГ і домогтися, щоб він її очолив. Проте якщо Стара Збур’ївка об’єднається з Голою Пристанню, то тоді Новозбур’ївську ОТГ створити не вийде, адже в окрузі вже не залишилось інших «вільних» населених пунктів.

Після того, як Стара Збур’ївка вкотре отримала експертну відмову, депутати сільради звернулися з листом до Прем’єр-міністра України Володимира  Гройсмана. Також вони повідомили, що почали іншу процедуру: приєднання до Голопристанської ОТГ. Така можливість з’явилась у травні цього року, коли Президент підписав  Закон, яким містам обласного значення вже надано статусу об’єднаних територіальних громад. А Гола Пристань - місто обласного значення.

Однак  влада з таким розвитком подій «не змирилася» і вирішила на  сесії обласної ради  1 червня «протягнути» та направити на затвердження Кабміну новий Перспективний план формування територій громад, де  Стара Збур’ївка буде «закріплена» за майбутньою Новозбур’ївською ОТГ.

Що такий документ уже подано на розгляд постійної мандатної комісії, голова сільради Віктор Маруняк та мер Голої Пристані Олександр Бабич дізналися випадково, за декілька годин до засідання мандатної комісії. Але встигли приїхати в Херсон та відстояти інтереси своїх громад.  Тож комісії не вдалося затвердити проект такого рішення. 

Та після того, як Віктор Маруняк та Олександр Бабич поїхали додому, мандатна комісія знову зібралася на засідання. І з другої спроби це питання все ж таки опинилося серед інших проектів рішень, які Президія обласної ради затверджувала на розгляд сесії 1 червня.

Віктор Маруняк та Олександр Бабич знову приїхали в Херсон і вже на Президії наполягали, що не можна приймати новий Перспективний план, який суперечить волі громад.  Тож губернатор Андрій Гордєєв був вимушений запропонувати винести питання про «перспективи» на розгляд сесії з іншим формулюванням. Тобто, не про новий план, а про внесення до нього змін, адже треба затвердити нові об’єднання, що вже пройшли всі процедури та нещодавно утворилися.

Отже, саме з таким формулюванням, «Про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Херсонської області», питання було записано в порядку денному сесії.

Проте «дива» не закінчилися.

Перед розглядом цього питання на сесії виступив голова мандатної комісії, він же директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі Херсонської облдержадміністрації  Дмитро Бутрій. Він наполягав, щоб депутати все ж таки проголосували саме за нову редакцію перспективного плану, адже «ми не можемо безкінечно вносити зміни».

Але проти цього категорично заперечили два депутати обласної ради: Віктор Лісний та Тетяна Гасаненко. Віктор Лісний звернув увагу колег на те, що навіть у запропонованому проекті рішення «закладені маніпуляції». Першим пунктом пропонується начебто просто схвалити зміни. Які саме, невідомо - нікому не роздали додаток, де зміни мають бути відображеними. Разом з тим у проекті рішення другим пунктом написано: Херсонській ОДА направити на затвердження Кабінетом Міністрів не оновлену, а нову редакцію перспективного плану. Отже, таке рішення приймати категорично не можна.

А Тетяна Гасаненко підкреслила, що вирішується доля навіть не сотні, а - тисяч людей. Коли розробляли перший перспективний план, тоді жодної громади на карті області не було, своє бачення пропонували робочі групи районних державних адміністрацій. Зараз вже у сіл є своє, можливо, інше бачення. Нова редакція має це все врахувати. І працювати над нею треба дуже ретельно, утворити спеціальну робочу групу, виїжджати в села, опитувати людей. Саме тому вона на засіданні мандатної комісії (яка складається з 4 осіб, а по факту засідає, у кращому випадку, три, а частіше – дві людини) виступила проти проекту, що пропонував Дмитро Бутрій і затвердження саме нового перспективного плану. Але Дмитро Бутрій виждав і призначив друге засідання мандатної комісії на такий час, що Тетяна Гасаненко не могла бути на ньому присутньою, адже мала бути на заході за участю голови ОДА Андрія Гордєєва.

Після цього депутати вирішили відкласти розгляд питання на кінець сесії, а до того часу зобов’язали Дмитра Бутрія надати їм для ознайомлення додаток до рішення, тобто сам перспективний план зі змінами.  

У наданому депутатам документі, на перший погляд, нічого крамольного не було, тобто зміни дійсно зачепили тільки ті громади, що новоутворилися. Проте село Геройське, що раніше теж планували приєднати до Новозбур’ївської громади, «опинилося» вже в Чулаківській ОТГ. Хоча насправді мешканці Геройського ще ні до кого не приєдналися, адже хочуть перейти до громади Миколаївські області, та відповідного законодавства поки немає.  А що стосується Старої Збур’ївки, то вона, як і була записана до Новозбур’ївської ОТГ, то там і залишилася.

Та палка дискусія розпочалась не з приводу самого додатку, а навколо другого пункту  проекту рішення - про те, що в Кабмін направляється саме нова редакція плану.  Глава ОДА Андрій Гордєєв декілька раз наполягав, що депутатам пропонується прийняти не новий документ, а вирішити просте, «суто технічне питання», щоб новоутворені громади мали можливість розвиватися далі.

Але проти такого формулювання заперечували не тільки депутати, а й керівниця регіонального Центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Сілюкова. Вона підкреслила, що принцип добровільності ще ніхто не скасовував, тому обласна рада не може прийняти нову редакцію, а тільки - оновлену, станом на день сесії, 1 червня.

Отже, депутатський кoрпус прoгoлoсував за зміни в oкремих пунктах редакції Перспективнoгo плану фoрмування теритoрій грoмад Херсoнщини, а не за ствoрення нoвoї редакції загалoм. Таку інформацію також оприлюднили декілька офіційних сайтів, зокрема, Каховська райдержадміністрація.

Проте «якимось дивом», на сайті ОДА оприлюднено зовсім інше, - те саме рішення, що так наполегливо «протягували» Дмитро Бутрій та Андрій Гордєєв. З тим самим формулюванням у другому пункті, про «схвалену депутатами» нову редакцію.

І в додатку до рішення Голопристанський район «чомусь» виглядає не так, як виглядав на сесії в розданих депутатам документах. Зокрема, Геройського в Чулаківській ОТГ вже немає. Окремим рядком вказано, що ця сільрада (і ще декілька інших) поки  не визначилася щодо створення або входження до будь-якої об’єднаної територіальної громади. Але Стара Збур’ївка, начебто, визначилась і буде - у складі Новозбур’ївської ОТГ! І сталося це внаслідок брутального порушення законів  керівниками  Херсонської ОДА та обласної ради.

Відео з сесії Херсонської обласної ради VII скликання можна переглянути за посиланням.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее