Вхід

У «Ілюзіона» ще є шанс

Рекомендовані У «Ілюзіона» ще є шанс

Громадським діячам і представникам правозахисних організацій вдалося призупинити процедуру оголошення конкурсу на право оренди будівлі колишнього херсонського кінотеатру “Ілюзіон”, розташованої за адресою: вул. Гімназична, 30 “А”.

Нагадаємо, 5 березня Херсонська обласна рада оголосила конкурс на право оренди комплексу споруд на Гімназичній, 30 “А”. Депутати під час прийняття цього рішення відхилили пропозицію свого колеги Олександра Шумея, який пропонував внести до положення про конкурс на право оренди пункт - зобов’язання орендаря зберегти профіль “Ілюзіону” як культурної установи.

Також нагадаємо, що більше року у будівлі працював культурний центр “Херсон Арт Хаб”, який за короткий проміжок часу став одним з центрів культурного життя міста. Там проведено чимало концертів, вистав, кінопоказів, зборів різних аматорських об’єднань, інших заходів, працювала безкоштовна школа танцю. Але навесні минулого року почалися спроби Херсонської обласної ради витіснити діячів культури з Гімназичної, 30 “А”. У жовтні 2017 року Херсонський міський суд за поданням місцевого управління ГСНС заборонив експлуатацію будівлі через велику, на думку позивача, її пожежну небезпеку.

Але культурним і громадським діячам, а також правозахисникам, поки вдається не допустити, щоб ситуація набула незворотнього характеру. У відповідь на запит голови громадської спілки “Мережа культурного розвитку “Арт Хаб Ілюзіон” Леоніда Єжурова до Херсонської обласної ради надійшла відповідь, підписана першим заступником голови облради Василем Зеленчуком. У відповіді йдеться про те, що повідомлення про оголошення конкурсу на право оренди комплексу будівель та споруд на Гімназичній, 30 “А” поки що не опубліковане. Через необхідність “розгляду звернень та пропозицій, які надійшли з цього питання до Херсонської обласної ради”.

Зазначимо, що редакція онлайн-газети “Вгору” також зверталася до Херсонської обласної ради з інформаційними запитами щодо можливої передачі в оренду комплексу будівель і споруд на Гімназичній, 30 “А”.  

“Враховуючи той факт, що ситуація щодо “Іллюзіону” є соціально значущою для міста Херсона та потребувала соціальної й правової підтримки, юристами Херсонського Офісу Мережі правового розвитку при громадській організації “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” було проведено правову та інформаційну компанію, спрямовану на недопущення оренди приміщення кінотеатру без збереження його цільового призначення як закладу культури. В рамках проведеної компанії було, зокрема, розроблено альтернативний проект рішення, за яким Херсонській обласній раді запропоновано залишити основну будівлю кінотеатру площею 372 кв. м. із статусом культурного закладу. Решту ж будівель та споруд, які загалом розташовані на площі 0, 4 га., передати в оренду на загальних засадах”, - прокоментував ситуацію юрист “Інформаційного ресурсного центру “Правовий простір” Костянтин Капошилін.

Він вважає, що є надія на позитивне вирішення питання шляхом переговорного процесу між представниками влади і громадськості стосовно збереження культурного значення кінотеатру.

Онлайн-газета “Вгору” також буде писати про те, як розвиватиметься ця ситуація.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Права людини і місцева демократія» за фінансової підтримки Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Національного Фонду на підтримку демократії.

P.P.S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее