Вхід

Як депутат облради рибу розводить

Рекомендовані Як депутат облради рибу розводить

Депутат Херсонської обласної ради, член постійної комісії з питань земельних відносин та екології використовує свої повноваження для особистого бізнесу?

Згідно з опублікованими відомостями в Єдиному реєстрі судових рішень, з лютого цього року Новотроїцьке відділення поліції розслідує злочин, пов'язаний з незаконним заволодінням землями водного фонду в особливо великих розмірах.  Підозрювані - власники і керівництво сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Рибовод».

Засновниками сільськогосподарського  товариства «Рибовод» у Єдиному реєстрі юридичних і фізичних осіб вказана сімейна пара з Новотроїцька: Анатолій Володимирович і Адаліна Леонідівна Парицькі. Анатолій Володимирович значиться також бенефіціаром (контролером) і директором підприємства. І він же - є депутатом облради від «Опоблоку», членом постійної комісії обласної ради з питань земельних відносин та екології.

Згідно з матеріалами кримінальної справи, оприлюдненими в Єдиному реєстрі судових рішень, встановлено, що товариство «Рибовод» отримало в травні 2001 року в оренду на 25 років земельну ділянку площею 480 га для вирощування товарної риби на території села Сивашівка Новотроїцького району. Але насправді це не земля, а водойма. Однак «землекористувачем проігноровано вимоги законодавства і оформлено право користування тільки на земельну ділянку без водного дзеркала, яке фактично є об'єктом використання» - цитата.

Тому до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.239-2 КК України: «Незаконне заволодіння поверхневим (ґрунтовим) шаром земель водного фонду в особливо великих розмірах», - карається штрафом від 1700 до 5100 гривень  або обмеженням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів заволодіння.

Договір про оренду водойми «Рибовод» укладав з Новотроїцької райдержадміністрацією, але з 11.03.2016 року розпоряджається ділянкою Херсонська облдержадміністрація.

У декларації за 2016 рік Анатолій Парицький вказав, що від підприємницької діяльності отримав 3 549 302 грн. доходу, його дружина - 990 325 грн.

Дохід за 2017 рік практично не змінився: Анатолій Володимирович отримав 3 263 389 грн., Адаліна Леонідівна - 990 500 грн.

Але Анатолій Парицький числиться в реєстрі юридичних та фізичних осіб не тільки засновником СТОВ «Рибовод», а й приватним підприємцем. У декларації він не уточнює, що це теж є чималим джерелом його доходу. Хоча з 2016 року він брав участь, як фізична особа - підприємець, в 31 тендері і уклав 31 контракт на суму 1 326 345,74 грн. Серед поставок - продукти харчування, зокрема, риба.

Та не менш, цікавий ще й інший епізод його діяльності. Влітку 2016 року СТОВ «Рибовод» «розбагатіло» більш ніж на 2,5 мільйона гривень (2 633 309,00 грн.), за рахунок «нічийних» гідротехнічних споруд цієї водойми.

Справа в тому, що коли сімейна пара почала розводити рибу, то там вже були побудовані гребля з затворами і підйомниками. Споруди будувалися в 1989-90 роках будівельно-монтажним управлінням «Укрводбуд» на замовлення радгоспу «Червоний Сиваш». Потім радгосп декілька разів реорганізовували, та в 2002 році він остаточно перестав існувати, його ліквідовано.

СТОВ «Рибовод» відкрито користувалося цими спорудами безкоштовно, а в 2016 році подало позов до Херсонського господарського суду про визнання права власності на нерухоме майно «за набувальною давністю». Адже користується греблею з затворами і підйомниками більше десяти років, і ніхто більше за цей час на них права не заявляв.

Відповідачем за цим позовом була зазначена Сивашівська сільрада, так як майно розташоване на її території. Представники сільради не заперечували проти позову, тому 17 травня 2016 року суд постановив визнати право власності на гідротехнічні споруди за СТОВ «Рибовод». При цьому судовий збір стягнути - з Сивашівської сільради, тобто, зі сторони, що програла. А збір становить майже 40 тисяч гривень (39 499,64 грн.), тому що вартість спірного майна на той момент становила 2 633 309 грн.

Рішення суду набрало чинність 13 червня 2016 року. Однак ця подія ніяк не відобразилась на змісті декларацій депутата облради як за 2016, так і за 2017 рік. У переліку його особистої власності ці споруди не з'явилися, втім, як і у власності жінки. Хіба що статутний капітал СТОВ «Рибовод» виріс, проте далеко не так значно: було 11 800 грн., та став «всього лише» - 301 800 грн.

Але ці факти залишилися поза увагою правоохоронців.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее