Вхід

Аутсайдери електронного декларування

Рекомендовані Аутсайдери електронного декларування

В Єдиному реєстрі судових рішень по Херсонській області вже є близько 200 постанов, у яких ідеться про порушення вимог антикорупційного законодавства в заповненні та подачі е-декларацій тільки в 2017 році.

Зокрема, це недотримання термінів подачі щорічної декларації за 2016 рік. За таке передбачено покарання за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення: «Несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування». Тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти  до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогоднішній день це від 850 до 1700 грн.).

Нагадаємо, що торік  термін подачі щорічної декларації спочатку визначили до 1 квітня 2017 року, потім його продовжили до 00.00 годин 1 травня.

І тільки за те, що е-декларанти «проспали» навіть продовжені терміни, у нас в області суди оштрафували вже близько сорока осіб, а державна казна отримала, як мінімум, 33 тисячі гривень «додаткового доходу».

Серед штрафників, в основному, депутати сільських рад, кілька майстрів лісу, але є й  юридично грамотні особи, що обіймають відповідальні посади.

Причин, через які вони вчасно не подали свої декларації, з їх слів, можна назвати п’ять.

Неякісний Інтернет. Цю причину вказали:

- фахівець із землеустрою Долматівської сільської ради Голопристанського району (дата подання декларації 03.05.2017);

- депутат Біляївської сільської ради Нововоронцовського району (10.05.2017).

Відсутність практичних навичок користування комп'ютером:

- депутат Новософіївської сільської ради Голопристанського району (03.05.2017);

- два депутата Осокорівської сільської ради Нововоронцовського району (02.05.2017 року та 11.05.2017 року).

Щось не вийшло:

- депутат Чаплинської районної ради (22.06.2017) пояснила, що отримала електронний ключ, необхідний для заповнення декларації, лише 30 квітня. Цього  ж дня ввечері подавала декларацію і вважала, що її подала. Однак із невідомих для неї причин декларація чомусь не зареєструвалася, тому вона її подала знову, але вже з запізненням.

У зв'язку зі щільним графіком роботи (раніше не було часу):

- голова Осокорівської сільської ради Нововоронцовського району (03.05.2017);

- депутат Нововоронцовської районної ради (11.05.2017);

- депутат Біляївської сільради Нововоронцовського району (12.05.2017).

Не надали значення термінам:

- депутат Таврійської міської ради м. Нова Каховка (14.05.2017);

- майстер лісу Держпідприємства «Голопристанське лісомисливське господарство» (06.05.2017);

- майстер лісу Чулаківського лісництва ДП «Голопристанське лісомисливське господарство» (06.05.2017);

- два депутати Ушкальської сільської ради Верхньорогачикського району (04.05.2017 і 15.05.2017);

- депутат Дружбівської сільської ради Іванівського району (16.05. 2017);

- два депутати Новодмитрівської сільської ради Іванівського району (обидва 14 червня 2017);

- два депутати Зеленопідської сільської ради Каховського району (23.05.2017 року і 7 червня 2017)

- три депутати Олександрівської сільської ради Новотроїцького району (подали декларації 19.06.2017, 20.06.2017 та 30.06.2017)

- депутат Херсонської міської ради (31.05.2017 року);

- депутат Генічеської міської ради (11.10.2017);

- два депутати Брускинської сільської ради Великоолександрівського району (03.05.2017 р. і 16.05.2017);

- вісім депутатів Новомиколаївської сільської ради Іванівського району (подавали декларації з 23 по 29 травня 2017 року);

- п'ять депутатів Балашівської сільської ради Іванівського району (подавали свої декларації з 11 по 16 травня 2017 року);

- начальник відокремленого підрозділу «Каховський судноплавний шлюз» Державного підприємства водних шляхів «Укрводшлях».

Усі перераховані вище представники влади свою провину в суді визнали, щиро каялися і обіцяли виправитися. І більшості з них суди призначили мінімальне покарання, передбачене статтею: штраф у розмірі 850 гривень, плюс сплата судового збору - 320 грн.

Єдиний, хто заплатив за прострочену декларацію більше, - начальник відокремленого підрозділу «Каховський судноплавний шлюз» Державного підприємства водних шляхів «Укрводшлях». Його оштрафували на 1020 грн.

Чому саме на таку суму? Невідомо, та суд пояснив це досить туманно: «враховуючи особу правопорушника» - цитата.

Однак далеко не всі «аутсайдери» отримали покарання. Суди просто закрили декілька справ у зв'язку із закінченням строку накладання адміністративного стягнення.

Уникли штрафу:

- майстер лісу Гладківського лісництва ДП «Голопристанське лісомисливське господарство» (03.05.2017);

- головний спеціаліст відділу фітосанітарних заходів на кордоні управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області (02.05.2017);

- слідчий Голопристанського відділення поліції Новокаховського відділу Нацполіціі області (05.11.2017).

- депутат Голопристанської районної ради (19.05.2017).

Хоча притягнути до відповідальності за несвоєчасну подачу декларації можуть протягом двох років (а подавали її, нагадаємо, до 1 травня минулого року). Але - не пізніше, ніж через три місяці після того, як порушення було виявлено.

Тобто, скажімо, якщо буквально сьогодні стало відомо, що були пропущені терміни подачі декларації 1 травня 2017 року таким собі Сидором Сидоровичем, то ця інформація «вкладається» у дворічний термін. Але тоді повинна закрутитися «карусель»: справу треба оформити, передати до суду, суд має прийняти по ній рішення - і це все треба зробити не пізніше, як за три місяці. Однак саме тут починається найбільш «цікаве»: вимогу «коли порушення виявлено» суди трактують по-різному.

Одні, наприклад, упевнені, що правопорушення вважається виявленим, коли цю інформацію офіційно підтвердить Національне агентство з питань запобігання корупції. Інші - як тільки прокуратура дізналася про порушення термінів від керівництва «винуватців» (або з інших джерел) і надіслала запит на підтвердження інформації в Національне агентство з питань запобігання корупції. А треті - рахують терміни просто з моменту фактичної публікації щорічної декларації в реєстрі ...

Однак прокуратура навіть не може «посперечатися» з рішенням суду першої інстанції. Її представники намагалися кілька разів подавати скарги до Апеляційного суду Херсонської області, але апеляції повертали без розгляду. І проблема навіть не в якості судового рішення або апеляційної скарги, а – в якості Закону.

З 2014 року представники прокуратури не мають права подавати апеляційну скаргу в справах про адміністративні правопорушення. Це можуть тільки особи, яких притягнуто до адміністративної відповідальності, їх законні представники, захисники, потерпілі та їхні представники. І вказаний перелік - вичерпний. Так говорить колегія суддів.

І виходить абсурдна ситуація: порушено Закон, інтереси держави порушуються, проте прокурор, як законний представник потерпілої сторони – держави, не є «законним».

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее