Вхід

MKU

ЗНО для вчителів: як перевірятимуть педагогів

Рекомендовані ЗНО для вчителів: як перевірятимуть педагогів

900 вчителів пройдуть незалежне тестування професійних якостей у форматі ЗНО, яке відбудеться 31 жовтня.

Про переваги та недоліки такого методу оцінювання педагогів 24 каналу розповів експерт напрямку "Освіта" Українського інституту майбутнього Микола Скиба.

Новації оцінювання

Зовнішнє оцінювання педагогів є одним із обов'язкових елементів сертифікації педагогічних працівників. Цього року буде проведена пілотна сертифікація вчителів початкової школи.

Власне, 900 педагогів візьмуть участь в незалежному тестуванні професійних компетентностей. Тестування відбудеться 31 жовтня 2019 року та триватиме три години, протягом яких потрібно буде виконати 100 завдань.

Щоб заохотити вчителів до проходження тестування, ті, хто успішно його складуть, отримають доплату в розмірі 20% посадового окладу. Нараховуватиметься доплата пропорційно обсягу педагогічного навантаження упродовж трьох років чинності сертифіката. Також цим педагогам зможуть надавати наступну – вищу категорію. Завдяки завданням вдасться дізнатись, наскільки обізнані вчителі у таких питаннях: планування та організація освітнього процесу, забезпечення і підтримка навчання, виховання і розвиток учнів, створення учнівського середовища.

"Це буде не зовсім таке ЗНО, яке проводиться для учнів. Оцінювання вчителів, здебільшого, стосуватиметься того, наскільки добре вони знають новітні методики, розуміють новації реформи тощо", – зазначає Микола Скиба.

За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, через механізм сертифікації чиновники хочуть віднайти найкращих провідників Нової української школи, агентів змін, які готові ділитися та поширювати сучасні методики навчання.

Також у відомстві заявили, що обов’язкова атестація вчителів наразі не задовольняє потреби ні педагогів, ні реформи освіти. Основна претензія до атестації полягає в тому, що перевіряючі часто заплющують очі на прогалини знань та навичок вчителів. Тому трапляється, що атестацію проводять, так би мовити, "для галочки".

Попередити щоб підготувались?

У міністерстві вважають: якщо сертифікація продемонструє позитивні результати, тобто сподобається вчителям та відповідатиме потребам реформи, тоді вона зможе замінити атестацію. Адже саме завдяки сертифікації оцінюватимуть, передовсім, самого вчителя та його компетентності, а не ставлення до нього керівництва школи. Якщо сертифікація покаже хороший результат, то вже за 7 чи й 5 років зможе замінити атестацію.

Сертифікація проходитиме в три етапи. Перший – вивчення практичного досвіду педагога. Оцінюватимуть роботу вчителів експерти. Їх може бути двоє чи й більше: вони лише один раз завітають до кожного з учасників сертифікації. Виїзди експертів проходять у два періоди – із середини лютого до кінця 2018-2019 навчального року та із вересня до жовтня 2019 року. Водночас, зареєстрованого на сертифікацію вчителя попередять про такий візит не пізніше, ніж за три дні до їхнього приїзду. Вчитель отримає повідомлення на електрону пошту. Щоправда, до цього моменту у експертів є зауваження.

Думки батьків та вчителів про нову українську школу дивіться тут:

"Коли вчитель та директор школи знають, що до них, приміром, завтра завітають ревізори, то вони підготуються до візиту і покажуть гарну картинку. Проте, постає питання – чи буде вчитель використовувати ці знання і навички в повсякденній роботі", – запитується Микола Скиба.

Відповідальність за проведення таких візитів покладено на Державну службу якості освіти. Вона сформує команду незалежних експертів з освіти, до якої входитимуть тренери НУШ, викладачі, вчителі.

Другий етап оцінювання – ЗНО, яке відбудеться 31 жовтня цього року.

І третій етап – вивчення електронного портфоліо. До нього входитимуть: заповнена анкета самооцінювання; опис власного навчального заняття; освітня програма, навчальний предмет, тема, мета, методичне забезпечення, а також може бути й відеофрагмент уроку. Звісно, що й додаткові матеріали, які дозволяється залучати за бажанням педагога.

Отримати зворотний зв’язок

Успішно пройти сертифікацію зможуть ті вчителі, які за кожною з вищеописаних складових отримають ту кількість білів, яка перевищуватиме порогову. Якщо педагог успішно складе тестування, але не подолає вимоги з вивчення практичного досвіду, комісія вивчатиме його електронне портфоліо. За результатами такого аналізу комісія й прийматиме остаточне рішення.

На думку Миколи Скиби, ЗНО – хороша ініціатива, яка змінює застарілу і дискредитовану атестацію. Справді, сьогодні потрібен зовнішній погляд на роботу вчителя. Водночас, якщо ця зовнішня функція закріпиться за Державною службою якості освіти, є загроза, що скоро вона перетвориться на інспекцію. Тому в інтересах цієї служби аби вчителі самоорганізовувались у асоціації і теж долучались до сертифікації.

"Потрібно розробляти більше методів навчання, коли колеги можуть відвідувати уроки один одного і надавати зворотній зв'язок. Це можуть бути вчителі з інших шкіл, які ходитимуть в гості до колег. Також до процесу потрібно залучати учнів і цікавитись у них – що у педагогів заходить добре, а що ні", – вважає Микола Скиба.

Тож попереду ще багато роботи над освітньою реформою, аби вона принесла справді хороший результат.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее