Вхід

MKU

Які зміни чекають на українців із 1 липня 2019 року

Рекомендовані Які зміни чекають на українців із 1 липня 2019 року

З 1 липня 2019 року в Україні почнуть діяти деякі нові закони, правила та норми, а також зростуть деякі види соціальних виплат.

«Слово і Діло» пропонує подивитися, що чекає на українців у другому місяці літа.

До 2 тис. грн збільшилися пенсії для тих, хто мав великий трудовий стаж роботи, але отримував мізерні виплати. За даними кабміну, йдеться про 2,5 тис. пенсіонерів – жінок, які відпрацювали понад 30 років, і чоловіків, чий трудовий стаж перевищує 35 років. До цієї категорії належать ті, хто працював санітарами, соцпрацівниками й мав професії, де були маленьки зарплати.

В уряді таке рішення пояснили необхідністю встановити справедливі виплати пенсій, адже люди, що відпрацювали тривалий час на непристижних роботах, отримували пенсії на рівні соцвиплат тим, хто взагалі не працював або мав маленький стаж. Щоправда, тепер несправедливість торкнулася тих, хто отримує 2 тис. грн пенсії, але має великий стаж і працював на керівних посадах. Є й така категорія пенсіонерів.

У липні в Україні трохи зросли пенсії та аліменти, а також подорожчали закордонні паспорти. Із середини місяця має набути чинності закон про державну мову.

 

Також в Україні збільшився розмір прожиткового мінімуму з 1 тис. 853 до 1 тис. 936 грн. Для дітей до 6 років цей показник збільшився з 1 тис. 626 до 1 тис. 699 грн, для дітей від 6 до 18 років – із 2 тис. 27 до 2 тис. 118 грн, для працездатних осіб – із 1 тис. 921 до 2 тис. 7 грн, для непрацездатних осіб – із 1 тис. 497 до 1 тис. 564 грн.

Оскільки від рівня прожиткового мінімуму в Україні залежить низка інших виплат, з 1 липня також збільшаться аліменти: для дітей до 6 років – не менш ніж 849,50 грн на місяць, а для дітей від 6 до 18 років – не менш ніж 1 тис. 59 грн на місяць.

Максимальний розмір допомоги з безробіття становитиме 8 тис. 28 грн, що становить чотири прожиткових мінімуми. Декретні виплати непрацюючим жінкам не можуть бути меншими, ніж чверть прожиткового мінімуму (507,75 грн) щомісяця.

Максимальний щомісячний розмір допомоги одиноким матерям становитиме: для дітей до 6 років – не більш ніж 1 тис. 699 грн, для дітей від 6 до 18 років – до 2 тис. 118 грн, для дітей від 18 до 23 років (якщо дитина є студентом стаціонару у виші) – до 2 тис. 7 грн.

З липня стало дорожче зробити закордонний паспорт. Як повідомляє Державна міграційна служба, з 1 липня подорожчають кілька видів адмінпослуг, пов’язаних із міграцією та виїздом за кордон. Вартість оформлення закордонного паспорта підвищать із 557,32 грн до 682 грн (20 днів) або з 810,32 грн до 1 тис. 34 грн (до 7 днів).

Оформлення паспорта громадянина України (ID-картки) подорожчає з 279 до 345 грн (за 20 днів) або з 366 до 471 грн (за 10 днів). Як і раніше, безкоштовно паспорти робитимуть тим, хто отримує їх уперше в житті.

Вартість оформлення документів підвищується вперше з 2016 року й пояснюється тим, що подорожчання збільшить надходження до місцевих бюджетів у 2019 році на 200 млн грн.

З 16 липня набуває чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Документ передбачає обов’язкове вживання української мови в державному та комунальному секторах, у сфері послуг, у підписах та маркуванні товарів та послуг. При цьому закон не змушує користуватися виключно українською в приватному спілкуванні та під час релігійних обрядів.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее