fbpx
Вхід

Нищук прокоментував ініціативу створення Держслужби з питань етнополітики

Рекомендовані Нищук прокоментував ініціативу створення Держслужби з питань етнополітики

Створення Держслужби з питань етнополітики та свободи совісті відбувається в рамках реформи державного управління.

Про це заявив міністр культури Євген Нищук у коментарі Укрінформу щодо ініціативи Міністерства культури зі створення Держслужби з питань етнополітики та свободи совісті, яка формуватиме політику в цій сфері.

«Як відомо, за деякий час Мінкультури стає одним з десяти пілотних міністерств, які нині проходять процес реформування – створення директоратів. Саме тому нами було прийняте рішення залишити у Мінкультури директорат з питань етнополітики і свободи совісті, який формує політику в цій сфері. Тобто, це стосується законодавчих ініціатив, нормативно-правових актів тощо. Водночас створити орган, який реалізуватиме цю політику. Це загальна концепція, власне, це філософія реформування державного управління в Україні», - сказав Нищук.

За його словами, процес створення такого окремого органу розпочато міністерством ще в 2016 році, пророблена копітка робота, отримано погодження від причетних ЦОВВ, зокрема, Мін'юсту, який несе основну відповідальність за погодження створення того чи іншого органу виконавчої влади.

«Наша позиція полягає в тому, що має бути утворено службу у справах етнополітики і свободи совісті, що координуватиметься Кабінетом міністрів України через міністра культури. У сфері впливу саме міністра культури вже є подібні органи - це Держкіно та Інститут нацпам'яті», - сказав міністр.

Він додав, що ще у 2016 році міністерство звернулося до експертів Європейської комісії з проханням провести функціональний аудит міністерства і дати зрозуміти – як ефективніше працювати, яких непритаманних функцій потрібно позбутися, а які мають залишитись у діяльності міністерства. Європейські експерти, зробивши ряд досліджень, запропонували виокремити питання свободи совісті та етнополітики в окрему структуру, службу, пояснив Нищук.

Міністр зазначив, що неодноразово впродовж багатьох років Україна отримує рекомендації Ради Європи і ОБСЄ щодо виокремлення цих питань в окремий орган виконавчої влади. «Таких звернень і рекомендацій було вже безліч, заклики до цього звучать буквально під час кожної моніторингової місії Ради Європи в Україні або ОБСЄ, це питання порушується під час кожних перемовин. На жаль, дуже довго ми не могли нашим європейським партнерам чітко пояснити – чому ж ми не утворюємо таку службу», - сказав він.

«Щодо «томосу» - то можу припустити, що це речення було невірно трактоване, і варто розділяти ці питання. Ці дві важливі для України події збіглися в часових рамках. Україна - світська держава. Ми говоримо не про відносини з релігією, а про відносини з релігійними організаціями, що є, як кажуть, «двома великими різницями». Навіть у наших найближчих сусідів, країн-партнерів, членів ЄС, наприклад в Румунії, є спеціальне Міністерство культів, в Греції також є спеціальний орган влади, який відповідає за це питання. Цей орган відповідатиме не за релігію. В жодному випадку цього не може бути, тому що в нашій країні кожен може сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати жодної. Ми говоримо про взаємодію держави, суспільства і релігійних організацій. Це абсолютно нормальна модель, яка застосовується у всіх країнах світу, в тому числі Європейського Союзу. Саме тому час зосередитись не на пошуку зради, а на роботі, якої зараз надзвичайно багато. Кожен на своєму місці», - підкреслив міністр культури.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее