Вхід

Громадяни зацікавлені в успішній реалізації запровадження програми «Нова українська школа»

У неділю,7 жовтня, відзначають День працівників освіти. Нинішне свято є особливим, адже розпочалася реформа української школи. Першокласники вже місяць вчаться у Новій українській школі, водночас зміни відбуваються у всій шкільній освіті. 

Показово, що в ході опитування громадян, проведеного Урядовим контактним центром у лютому-березні поточного року для прогнозного дослідження стосовно організації шкільного процесу, 52,7% респондентів повідомили, що мають дітей шкільного віку, зокрема, учнів 1– 4 класів – 26,7%, 5 – 8 класів – 17,1%, 9 –11 класів – 8,9%. Подібні дані свідчать про наявність тенденції щодо поліпшення демографічної ситуації в країні та своєчасність запровадження освітньої реформи.

Педагоги передають молодим поколінням не лише знання, а й життєву мудрість та досвід, даруючи тепло своїх сердець. Багато хто з людей старшого покоління знають, як звали першу вчительку, а на зустрічах з випускниками шкіл колишні класні керівники вражають нас тим, що пам’ятають ім’я кожного.

За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, у Фінляндії, коли дівчину запитують, про якого нареченого вона мріє, зазвичай дівчата називають професію вчителя. На жаль, в нашій країні існує суперечність між попитом держави у високопрофесійних учителях, здатних підготувати висококваліфіковане, розвинуте інтелектуально, духовно, морально майбутнє покоління спеціалістів для розбудови Української держави, та зниженням соціального і професійного статусу вчителів. Тому підвищення соціального статусу вчителя є одним із першочергових завдань реформи освіти в Україні.

Уряд виділив  1 млрд грн для переоснащення початкової школи – вперше такі суттєві кошти пішли на освітній простір. Як зазначає очільник Міністерства освіти і науки Лілія Гриневич, ці гроші ні на що інше не можна витратити, окрім обладнання, меблів та дидактичних матеріалів для Нової української школи. Усі вчителі, які набирають перший клас, пройшли ґрунтовне підвищення кваліфікації: як проводити ранкові зустрічі та організовувати роботу дітей в групах, як розвивати критичне мислення та прищеплювати любов до читання, як реагувати на помилки дітей та визнавати, що й вони самі можуть помилятися, як створити атмосферу вільної творчості, беззастережного шанування людської гідності, визнання того, що кожна дитина талановита і жодна не може бути дискримінована.

Які питання, пов’язані з освітнім процесом, найбільше хвилюють громадян, дізнавався кореспондент Укрінформу в управлінні взаємодії з громадськістю Урядового контактного центру. Так, упродовж 2018 року на урядову «гарячу лінію» зареєстровано майже 9 тисяч звернень зазначеної тематики. З настанням нового навчального року підвищилась актуальність питань, пов’язаних  з реформуванням загальної середньої освіти. Громадяни зацікавлені в успішній реалізації запровадження програми «Нова українська школа», водночас скаржаться на повільні дії місцевої влади щодо підготовки шкіл до навчального року.

Заявники найбільше нарікали на невідповідний стан шкіл та незабезпечення матеріально-технічним обладнанням, а саме: відсутність підручників, парт, дошок, комп’ютерів та іншого. Також батьки акцентували увагу на тому, що в школах недостатньо вчителів, подекуди їх кваліфікація не відповідає сучасним вимогам. Громадяни у зверненнях зазначали,  що саме від рівня підготовки викладачів та тих методик, які вони обиратимуть у процесі навчання школярів, залежатиме значною мірою і якість отриманої учнями освіти. Крім того, повідомлялося про відсутність навчальних приміщень, кімнат для організації сну, а також відсутність груп подовженого дня.

За період з 28 вересня по 4  жовтня 2018 року на урядовій «гарячій лінії» зареєстровано  25 тисяч 284  звернення, з них телефоном  – 24 077, через інтернет –1207.

Отримати відповідь, роз’яснення чи довідкову інформацію можна, звернувшись на урядову «гарячу лінію» за номером телефону 1545 у цілодобовому режимі та безкоштовно з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Lifecell.

Особи з порушенням слуху можуть звернутися на урядову «гарячу лінію» за допомогою Skype-зв’язку за таким іменем: Урядова гаряча лінія 1545 -1, Урядова гаряча лінія 1545-2, Урядова гаряча лінія 1545-3.

Працює «гаряча лінія» для кандидатів на посади фахівців з питань реформ: (044) 284-19-64.

Для підприємців діє «гаряча лінія» за номером: 0-800-503-045

Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону урядової «гарячої лінії»: +38(044)284-19-15.

Оформити звернення можна також через веб-сайт Урядового контактного центру за адресою: www.ukc.gov.ua

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее