Вхід

Пенсії по-новому: накопичувальна система і стаж на першому місці

Рекомендовані Пенсії по-новому: накопичувальна система і стаж на першому місці

Пенсійна реформа в Україні була запущена восени 2017 року. Але досі залишається безліч невирішених питань і змін, які уряд впроваджує поступово, оскільки реформа вимагає чимало часу і ресурсів. Cайт "Сегодня" розбирався, що очікує українських пенсіонерів в найближчому майбутньому.

На 2018 рік заплановані певні нововведення, про які відомо вже зараз. Так, нещодавно, анонсували підвищення пенсій військовим, яке обіцяли більше року.

Перерахунок виплат планується провести для 498 тис. військових пенсіонерів, а саме підвищення пройде в три етапи:

- перший етап стартує заднім числом, з січня 2018 р., очікується, що пенсії зростуть в середньому на 1500 тис. грн.
- другий етап запланований на 1 січня 2019 р., завдяки чому додасться близько 750 грн.
- третій етап розпочнеться 1 січня 2020 р. і пенсії зростуть в середньому ще на 750 грн.

Також, в уряді зазначають, що завдяки такому рішенню, виплати військовослужбовцям зростуть як мінімум вдвічі. А перші гроші військові повинні отримати вже в квітні цього року.

Стаж важливіше зарплати

Днями міністр соціальної політики Андрій Рева розповів про те, що відомство працює над розробкою механізму, який зробить роль стажу вище ролі заробітної плати при нарахуванні пенсій.

У жовтні минулого року пенсіонери вже отримали надбавки, але, навіть у людей з великим стажем роботи, надбавки виявилися невисокими, тому що перше, що враховується при осучаснення пенсій – це розмір заробітної плати, а не кількість стажу.

"Для цієї категорії пенсіонерів ми продумуємо механізм, як зробити так, щоб роль стажу була більше, ніж роль заробітної плати. Нагадую, що впроваджена пенсійна реформа відобразила ту соціальну реальність, в якій жили люди. І сьогодні ми вже по факту отримали результат, який змушує нас виправити деякі перекоси", – заявив Рева.

Міністр зазначив, що ігнорування трудового стажу громадян стало одним з недоліків пенсійної реформи 2017 року, який потрібно виправити. За словами Реви, підготовка до другого етапу пенсійної реформи, який реалізовуватиметься 2019 року, вимагає нейтралізації дисбалансів, які були виявлені на першому етапі реформування.

Ще одним недоліком реформи стало те, що пенсіонери, які працювали після виходу на пенсію, отримали виплати в меншому розмірі. Так сталося через те, що стаж дорахувався, а коефіцієнт, за яким розраховуються пенсії, впав.

"Ще одна проблема, намітилася, це – перерахунок пенсії вийшов менше очікуваного у деяких пенсіонерів з числа тих, хто працював, будучи на пенсії, а потім звільнився. Так складається тоді, коли заробітна плата була менше, ніж до виходу на пенсію. Тобто , стаж дорахували, а коефіцієнт упав", – пояснив міністр.

Формула розрахунку пенсій

Нагадаємо, що з початку 2018 року для тих, хто виходитиме на пенсію, змінилася формула розрахунку суми виплат. Так, якщо 2017-го один рік страхового стажу приймався за коефіцієнт 1,35%, зараз він знизився до 1%. До того ж, раніше при наявності 30 років стажу можна було отримувати пенсію в розмірі 40,5% середнього заробітку, зараз при такому стажі пенсія буде 30%. Але для цих нововведень передбачений перехідний період: з 2017 року до 2019-го.

Наприклад, 2017 року пенсія розраховувалася із застосуванням середньої зарплати за 2014-2016 рр., в розмірі 3 764 грн і величини оцінки одного року стажу – 1,35% середнього заробітку людини.

Уже 2018 року пенсія розраховуватиметься із застосуванням середньої зарплати за 2016-2017 рр. (близько 5 300 грн), а вартість одного року стажу становитиме 1% заробітку.

2019 року схема залишиться такою ж, тільки пенсії призначатимуться, виходячи з середньої зарплати за останні три роки.

Пенсії зросли майже у 90% пенсіонерів

Нещодавно голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний під час публічного звіту розповів, що після торішнього осучаснення пенсій всі виплати зросли на 10,2 млн.

"В результаті проведеного з 1 жовтня минулого року осучаснення пенсії збільшилися на 10,2 млн, або у 87,2% пенсіонерів. При цьому майже у 1,3 млн (пенсіонерів. – Ред.) пенсії зросли від 500 до 1000 грн, а більш ніж в 2 млн громадян вони збільшилися на понад 1 тис. грн. Найбільше зростання становило 7 830 грн", – зазначив Зарудний.

Найбільше зростання пенсій сталося в Дніпропетровській, Луганській, Донецькій областях та в Києві. Також, за словами чиновника, розмір мінімальної пенсії в середньому збільшився на 35,7% – з 1828 до 2480 грн.

Накопичувальна система

Зараз уряд доопрацьовує законопроект про накопичувальну систему пенсійного страхування. Згідно з проектом №6677, накопичувальна система повноцінно почне працювати з 1 січня 2019 року.
У документі прописано, що українці, які молодші 35 років, будуть зобов'язані збирати на пенсію вже з наступного року. Перший рік стягуватиметься 2% від зарплати, але внесок зростатиме на 1% щорічно, поки не досягне 7%. Для тих, хто старше 35 років, участь в накопичувальній системі буде добровільною.

Також відомо, що систему накопичення на пенсію забезпечуватимуть недержавні фонди.

Експерти пояснюють, що наразі існує обов'язковий внесок – 22% до солідарної системи. Найімовірніше, його відміняти не будуть, а просто додадуть ще необхідний відсоток для накопичувальної системи і, в кінцевому підсумку, українці на пенсію відраховуватимуть 29% від своєї зарплати. У багатьох європейських країнах функціонують відразу всі три рівні пенсійної системи (перша – солідарна система, яка діє наразі, друга – обов'язкова накопичувальна система, яку планують ввести на початку 2019-го; і третя – добровільна накопичувальна система).

-1_04

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее