Вхід

MKU

У Росії з вишу хочуть відрахувати студента, бо керівництво звинувачує його в гомосексуальності

Керівництво одного з університетів у російському місті Єкатеринбурзі вимагає відрахувати студента, якого підозрюють у тому, що він гей. 

Про ситуацію розповідає місцеве видання EAH.

На початку вересня студенту, ім’я якого журналісти не називають, зателефонував директор закладу та викликав на розмову. 

“На зустрічі він пояснив, що у нас створено групу моніторингу соцмереж студентів, яка виявила, що я підписаний на групу ЛГБТ-спільноти. Потім мене викликав до себе проректор з виховної роботи та заявив, що я “ганьблю ім’я інституту”, – розповів журналістам хлопець. 

За словами студента, питання в керівництва закладу викликали не тільки його підписки в соцмережах, але й телефон рожевого кольору, який він використовує. Хлопець намагався пояснити, що в нього є дівчина і що він просто толерантно ставиться до ЛГБТ-людей, проте після розмови його відправили за характеристиками до школи та роботи, щоб на їхній основі зробити висновок, чи справді хлопець є геєм. Згодом студента попросили забрати документи з вишу самостійно. 

Утім, проректор з виховної роботи вишу заперечує, що студента збирались відраховувати, але наполіг на недопустимості участі в ЛГБТ-спільноті. На його думку, це є “гей-пропагандою”. 

Таку позицію підтримав й ректор Яков Сілін:

“(Популяризація гомосекскуальності. – Ред.) полягає в тому, що він це поширює, підтверджує, що він студент. Тим самим, з моєї точки зору, показує якийсь приклад, що ось це повинно бути. Я вважаю, що цього не повинно бути. Це його особиста справа, це не повинно прив’язуватися до університету”.  

Ситуація навколо перевірок сексуальної орієнтації студентів з боку закладу неабияк обурила місцевих правозахисників, які вже запропонували хлопцеві юридичну допомогу у відстоюванні прав та написали заяву до прокуратури. Також на ситуацію відреагував міністр освіти і науки Свердловської області, який заявив, що вимоги забрати документи суперечать конституції РФ, яка гарантує освіту всім громадянам.  

Щодо неприпустимості втручання у приватне життя висловилась також Уповноважена з прав людини в Свердловській області Тетяна Мерзлякова. Вона планує переговорити як з керівництвом вузу та студентом, так і з радою ректорів ВНЗ, які працюють в області.

Водночас керівництво вишу наполягає, що має право втручатися в активність студентів у соціальних мережах.  

“Ми вели, ведемо і вестимемо моніторинг соціальних мереж наших студентів! З однієї простої причини: ми – державний університет, і, відповідно, ми дивимося за моральним обличчям наших студентів. Ми маємо право подивитися, чим живе наш студент”, – заявив проректор з виховної роботи вишу журналістам. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее