Вхід

MKU

Парламент підтримав законопроєкт про статус бранців Кремля

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт "Про правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, заручники, або засуджені на тимчасово окупованих територіях України та за її межами".

Про це повідомляє Центр прав людини ZMINA посилаючись на пресслужбу парламенту.

Авторами законопроєкту виступила низка нардепів, серед яких Ірина Геращенко, Ірина Луценко, Андрій Білецький, Ірина Суслова, Рефат Чубаров та інші. Ухвалення документа вони обґрунтовували тим, що в статті 3 Конституції чітко вказано, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, а в другому абзаці тієї ж статті встановлено – держава відповідає перед людиною за свою діяльність.

"Унаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України частина українських територій тимчасово втратила український суверенітет. Набула поширення практика незаконного позбавлення волі українських громадян не тільки на території тимчасово не підконтрольній Україні, а також і в Російській Федерації, Білорусі, навіть на підставі недоведених фактів інспіровано судовий процес над українцем – учасником АТО в Італії. Ці всі наслідки збройної агресії призвели до численних випадків незаконного позбавлення волі, і постраждалі особи піддаються фізичним і моральним стражданням, втрачають можливість повернутися в помешкання на непідконтрольних територіях унаслідок переслідування їх незаконними збройними формуваннями, не мають відповідного правового статусу і соціальних гарантій при звільненні їх з місць незаконного утримання", – наголошують вони в пояснювальній записці. 

Автори документа пропонують ухвалити закон, що складається з п'яти розділів та п'ятнадцяти статей, що, зокрема, регулюють питання пільг та прав заручників, процедуру визнання людини заручником, особливості державної політики щодо заручників та інше. 

Проте ще до голосування низка правозахисників та експертів наголошувала на тому, що законопроєкт не є досконалим. Те саме говорили й родичі бранців Кремля, які називали документ компромісом. 

"Законопроєкт №8205 – лише один із сімох документів, в яких мова, так чи інакше, йшла про заручників. І насправді він лише компроміс, який, направду, не влаштує ні родичів українських в’язнів, ні правозахисників. До сьогодні парламент не міг ухвалити жодного законопроєкту, який би захищав заручників. Річ у тім, що лише цей законопроєкт пройшов експертизу Комітету Верховної Ради з прав людини. Відтак усі зійшлися на тому, щоб підтримати цей законопроєкт у першому читанні (аби зафіксувати його в парламенті), направити його на доопрацювання, а далі внести в текст закону необхідні правки. По суті, треба змінити 80% законопроєкту", – розповідав у блозі на сайті УНІАН брат політв'язня Євгена Панова та голова ГО "Об'єднання родичів політичних бранців Кремля" Ігор Котелянець. 

За його словами, документ треба погодити з міжнародним гуманітарним правом, адже, наприклад, наразі він містить терміна "військовополонений". 

"У документі немає чіткого визначення правового статусу заручників і незаконно позбавлених волі (а це дуже важливо, адже, за словами авторів законопроєкту, дія закону має поширюватися на різні категорії полонених). Згідно з текстом цього законопроєкту, заручником визнається та особа, яка вже звільнилася та пройшла співбесіду в СБУ. Відповідно, тільки після цього вона має право на соціальні пільги і виплати. Тобто, наприклад, Олегу Сенцову за таким законом необхідно відсидіти 20 років, вийти і повернутися в Україну, і тільки тоді Україна може його офіційно визнати політв’язнем", – продовжує він. 

Котелянець наголошує, що політв’язням, які перебувають на окупованих територіях та в Росії, вже зараз потрібно передавати посилки, оплачувати послуги адвокатів, а тому їхній статус важливо закріпити в законопроєкті тепер.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее