fbpx
Вхід

Існування притулку для жертв домашнього насильства знову під питанням

Рекомендовані Існування притулку для жертв домашнього насильства знову під питанням

Робота Кризового центру для постраждалих від насильства у родинах досі під питанням, бо депутати Херсонської міськради так і не прийняли рішення про його створення.

Водночас в обласному центрі тільки за останній тиждень поліція зафіксувала 100 випадків домашнього насильства, про що повідомила на своїй сторінці у фейсбуці.

Нагадаємо, ще у квітні 2017 року стартувала кампанія «Херсон, територія вільна від насильства», її підтримали 17 громадських організацій, у тому числі Благодійна організація “Фонд милосердя та здоров’я”, яка заснувала газету «Вгору». У липні того ж року депутати профільної комісії начебто теж схвалили ініціативу і проголосували за створення у Херсоні Кризового центру для постраждалих від насильства у родинах. Однак до розгляду на сесії документи про створення Центру так і не дійшли, бо їх декілька разів під різними приводами відправляли “на доопрацювання”.

Щоб депутати, нарешті, почули думку містян, активісти ініціювали (для цього вони зібрали більше 300 підписів) і провели громадські слухання. Пропозицію створення центру підтримали майже одноголосно. З усіх присутніх у залі тільки одна людина утрималася. Проти не проголосував ніхто.

Після цього депутати, згідно зі Статутом міста, мали розглянути питання створення центру на сесії. Проте резолюція зависла на етапі розгляду у профільній комісії.

У той самий час закордонні меценати були готові відремонтувати та впорядкувати приміщення Центру. Очікували тільки «зеленого світла» від міської ради.

За ці три роки рішення про створення Кризового центру міська рада так і не прийняла. Всупереч цьому та завдяки зусиллям активістів Центр все ж таки запрацював на базі громадської організації «Ліга соціально відповідальних жінок». Його робота фінансується Фондом народонаселення ООН у галузі народонаселення в Україні та Угорською Екуменічною службою допомоги.

Варто зазначити, що певний прогрес у стінах міської ради все ж таки відбувся. Депутати виділили 200 тисяч гривень для розробки проектно-кошторисної документації створення Кризового центру. Але без рішення міської ради про створення Кризового центру вже у 2020 році притулок на базі громадської організації може припинити  роботу.

Проблема полягає у тому, що донорських коштів на утримання Центру вистачить до кінця 2019 року. Якщо до 2020 року міська влада не почне фінансувати Центр, то він перестане існувати.

За період з середини лютого до кінця травня 2019 року послугами Кризового центру скористалися 16 осіб, з них 9 дітей. Про це розповів директор Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Антон Єфанов під час зустрічі представників Коаліції громадських організацій.

Він зазначив, що після вибуття з Кризового центру постраждалі можуть отримати пост підтримку у Денному центрі, що працює на базі Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Денний центр розрахований для надання первинної психологічної, юридичної допомоги та соціального супроводу. За останні чотири місяці там отримали допомогу 64 людини, з них 41 дитина. Наразі допомогу отримує дев’ять осіб, п’ятеро з яких діти.

Щоб не дозволити притулку закритися, представники громадських організацій знову об'єднують свої зусилля та невдовзі планують оновити Коаліцію за створення Кризового центру у Херсоні, який фінансуватиметься за рахунок міського бюджету.

Онлайн газета «Вгору» й надалі слідкуватиме за перебігом подій довкола створення Кризового центру.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее