Вхід

MKU

Родичі політв’язнів вийшли на мітинг під Радою

Родичі українських політв’язнів та правозахисники на акції під Верховною Радою закликали депутатів не підтримувати законопроекту №8337 “Про внесення змін до Закону України "Про боротьбу з тероризмом" (щодо основ соціального захисту заручників)”, який нібито спрямований на підтримку заручників Кремля, але насправді не вирішує їхніх проблем та не допомагає їхнім родинам.

Як повідомляє Центр прав людини ZMINA, учасники акції вважають згаданий проект закону не лише популістським, а й таким, що матиме деструктивні наслідки. Вони закликають депутатів ВРУ проголосувати за законопроект №8205, який визначає правовий статус і соціальні гарантії для заручників і може забезпечити допомогу та захист для політв'язнів і їхніх родин. 

Активісти тримали плакати з написами: "Закон 8337 позбавляє заручників допомоги", "Чому депутати брешуть?", "Депутати, захистіть заручників Кремля", "250 політв'язнів та полонених у тюрмах ворога". Також учасники акції принесли із собою унітаз, у який, за словами організаторів, депутати злили обіцянки, які давали родичам бранців Кремля.

Брат політв’язня Євгена Панова Ігор Котлянець під час свого виступу зазначив, що за пять років збройної агресії Кремля парламентарі встигли розробити сім законопроектів, які мали б опікуватись правами бранців Росії, але до фінальної стадії з них дійшли лише два.

"Це законопроекти №8205 та 8337. Останній передбачає внесення змін до закону про тероризм, а тому ми запитуємо, чому наших родичів намагаються запхати у цей закон. Депутати хочуть перебачити соціальну допомогу від держави, але якщо його прочитати, то стане зрозуміло, що ніякої підтримки він не гарантує", – зазначив Котлянець.

У відкритому зверненні до депутатів, учасники акції зазначають, що законопроект №8337 пропонує, аби лише СБУ визначала, чи може людина отримати статус заручника і відповідно підтримку та допомогу. Допомогу у свою чергу заручник зможе лише після звільнення, звернувшись "за місцем реєстрації", в той час як більшість із незаконно позбавлених волі осіб мають реєстрацію на тимчасово окупованих територіях.

При цьому, як йдеться у зверненні, жодної підтримки родин заручників чи підтримки заручників саме в той момент коли її потребують найбільше - протягом їхнього перебування у несвободі – законопроект не передбачає.

Учасники акції підкреслюють, що покладання на СБУ функції визначення, хто з осіб може отримати статус заручника, суперечить законодавству України, зокрема закону “Про Службу безпеки України”, та міжнародним нормам.

При цьому визначення того, хто такі заручники, у законопроекті  № 8337 є дуже широким і нечітким. Жодних критеріїв щодо того, хто може чи має вважатися заручником (особливо в контексті збройної агресії Російської Федерації) – не встановлено. Таким чином, ухвалення законопроекту може створити ситуацію, коли під його дію потраплять всі громадяни України, які утримуються в місцях позбавлення волі на тимчасово окупованих територіях.

Ігор Котелянець наголосив, що до виборів президента політики обіцяли не підтримувати законопроект №8337, але згодом передумали.

"Нещодавно ми дізнались, що на розгляд погоджувальної ради головам фракції запропонують законопроект 8337. На нашу думку, він є популістським, щоб після прийняття вийти перед камерами та сказати, що ми захистили Балуха, Кольченка, Сенцова та інших, але дій депутатів інші", – продовжує він.

 У свою чергу голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик зазначила, що наразі українські політики працюють у питанні допомоги політв’язням не ефективно.

"Досі Україна не спромоглася прийняти жодного законодавства, щоб зрозуміти, хто такі політв’язні та яку допомогу вони можуть отримати. Створюється комісія у МінТОТ, рішення якої засекречені. Проте ми бачимо, що з кожними роком кількість політв’язнів зростає, але їх родичі досі не знають, як їм може допомогти держава. Ця акція – крик відчаю від того, що весь цей час нас годують обіцянками", – сказала вона.

Кореспондент Центру прав людини ZMINA повідомляє, що під час акції організатори зв’язались з помічником Ірини Геращенко, яка є співавторкою обидвох законопроектів №8205 та 8337, щоб вона чи її помічники могли вийти до родичів бранців Кремля та забрати звернення до депутатів. Проте телефоном помічник депутатки сказав, що ні вона, ні він цього зробити не можуть.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее