fbpx
Вхід

Регулювання інтернету в Україні: зареєстровано близько 30 законопроектів

З 2014 по 2018 рік у Верховній Раді  зареєстрували близько тридцяти законопроектів, спрямованих на обмеження свободи слова в інтернеті. 

Про це повідомила Віта Володовська, юристка Лабораторії цифрової безпеки, під час презентації аналітичного звіту "Свобода слова в інтернеті".

Експертка охарактеризувала ініціативи парламентарів як "законотворчий хаос", який не вирішує наявних проблем, а створює нові загрози для прав людини. Вона зазначила, що більшість описаних у звіті проектів законів депутати так і не розглянули по суті. Їх або відкликали автори, або повертали на доопрацювання:

"Нетривале життя законопроектів у стінах парламенту показує, що депутати не мають чіткої та збалансованої концепції регулювання відносин, пов’язаних із поширенням інформації в мережі. Запропоновані підстави та порядок обмеження свободи слова в інтернеті є не чіткими, неоднозначними та непропорційними поставленій меті, а повноваження органів влади – надмірними". 

Так, депутати виступали за введення механізму блокування веб-сайтів операторами та провайдерами, хотіли врегулювати діяльність блогерів, обмежити доступ до незаконного контенту та закріпити на рівні закону захист "сімейних цінностей". 

Половина законопроектів, за словами Володовської, стосувалась боротьби з пропагандою "руського міра" та розширення поняття тероризму, як такого, яке зокрема реалізується із застосуванням мережі: 

"Законопроекти передбачали надзвичайно широкі положення і не давали конкретних тлумачень. Наприклад, позитивні відгуки на російські книжки, відповідно, могли б розглядатися як пропаганда".  

Також депутати намагалися встановити кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі за наклеп та образу. Ще низка законопроектів мала на меті розширити повноваження правоохоронних органів та полегшити доступ органів влади до інформації про комунікації громадян.

Парламентарі, крім того, хотіли надати дозвіл на збір та поширення персональних даних особи без застосування гарантій та вимог, визначених Законом України "Про захист персональних даних", якщо така обробка здійснювалася б з метою сприяння МВС, Генпрокуратурі, Міноборони, СБУ, Державній прикордонній службі та Службі зовнішньої розвідки. 

Це, як пояснила експертка, фактично мало б легалізувати діяльність сайтів, подібних "Миротворцю". 

Володовська підсумувала, що занадто сильне регулювання інтернету може призвести до збільшення загроз: 

"Перед тим, як виходити із законодавчими ініціативами, депутатам варто зрозуміти конкретні проблеми та те, чи потрібно для їхнього вирішення створювати окремі законопроекти. Адже вирішення певних проблем, на які націлені проаналізовані проекти законів, і так вже передбачені у Кримінальному кодексі. Логічніше зосередитися на вдосконаленні практики, а не копіювати досвід Росії та вигадувати, як переслідувати користувачів за "репост".   

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее