Вхід

MKU

В Україні закон про зниклих безвісти не виконується

Рекомендовані В Україні закон про зниклих безвісти не виконується

Кабінет Міністрів України звітував перед Комітетом з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин про виконання Закону "Про статут осіб, зниклих безвісти", положення якого відомство ігнорувало понад півроку з моменту його ухвалення. 

Про це повідомили на сторінці комітету у Facebook, пише Центр інформації про права людини.

 

Фактичне невиконання положень закону чиновниками обурювало не тільки членів комітету та активістів, але й рідних зниклих безвісти людей. Через це на початку березня комітет надіслав відкритого листа до прем'єра Володимира Гройсмана з вимогою звітувати про поточний стан виконання документа. Відповідь комітет отримав таку: 

"3 квітня на засіданні КМУ було розглянуто проект розпорядження КМУ "Про створення Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин", яким також затверджується її персональний склад. Окрім того, 7 березня МВС внесло на розгляд Уряду розроблені проект постанови КМУ "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин" та проект постанови КМУ "Про затвердження Порядку створення та діяльності пошукових груп".

За словами голови комітету Григорія Немирі, по суті, у питанні врегулювання пошуку зниклих безвісти Україна відкотилася на півроку назад, коли закон щойно ухвалили. 

"Але зараз у нас квітень 2019 року. Комісію і реєстр не створено. Закон України не виконується, і ніхто не несе за це відповідальності", – обурювався він. 

За словами чиновників, відповідальних за виконання закону, усі документи, про які йшлось у відповіді Кабміну, перебувають у секретаріаті уряду, але дата розгляду цих документів досі невідома. Водночас керівник Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Владислав Власюк зауважив, що звернення комітету пришвидшило роботу урядовців.

Наприкінці обговорення Григорій Немиря констатував, що до комітету не прийшов жоден член Кабміну або заступник міністра, які були запрошені заздалегідь.

"Це відбулося другий раз поспіль під час розгляду цього питання. Я розцінюю це як неповагу до прав людини з боку КМУ. Це бездіяльність уряду щодо виконання закону, який має очевидну гуманітарну складову. Потрібно звертатися до суду", – сказав він.

Як відомо, Верховна Рада проголосувала за Закон "Про статут осіб, зниклих безвісти" ще в липні 2018 року, врахувавши в документі побажання правозахисників. Зокрема, відтоді було вирішено, що особа набуває статусу зниклої безвісти з моменту подання заяви про факт її зникнення та її розшук, а підставою для цього є лише рішення суду. Парламентарі вирішили, що набуття відповідного статусу не зменшує обсягу цивільної правоздатності такої особи, за нею зберігаються місце роботи та посада. Водночас за зниклою безвісти особою, яка була уповноважена на виконання функцій держави, зберігаються також і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування. Також особам, які зникли безвісти під час проходження військової служби внаслідок збройного конфлікту або воєнних дій, надаються гарантії, передбачені, зокрема, Законом "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Ще одним важливим пунктом закону був рядок про створення при Кабміні спеціальної комісії з питань осіб, зниклих безвісти, яка мала стати постійним консультативно-дорадчим органом і забезпечувати координацію діяльності держорганів, уповноважених на облік і розшук таких людей, зокрема в районі проведення АТО на території Донецької та Луганської областей.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее