fbpx
Вхід

Для чоловіків хочуть ввести відпустку на час народження дитини

Рекомендовані Для чоловіків хочуть ввести відпустку на час народження дитини

У Верховній Раді зареєстрували законопроект "Про внесення змін до статті 17 Закону України "Про відпустки", який дозволить чоловікам брати відпустку після народження дитини. 

Про це повідомляє прес-служба парламенту.

Документ зареєструвала низка депутатів, серед яких Оксана Білозір. Автори пропонують надати право чоловікам на десятиденну оплачувану відпустку у зв'язку з народженням дитини.

"Це дозволить батьку проводити перший період після народження дитини із сім’єю, сприятиме догляду за новонародженим, а також рівним можливостям у процесі адаптації до ситуації, викликаної народженням дитини", – пояснюють вони в записці до документа. 

За словами авторів, згідно з дослідженням міжнародної організації Save the Children, Україна перебуває на 78-му місці серед країн світу за рівнем материнського комфорту.

Наразі можливість отримання такої відпустки передбачено в Норвегії (там надають два тижні додаткової повністю оплачуваної відпустки батькові, щоб побути із сім’єю після народження дитини), Ісландії (чоловік, у якого народилася дитина, може отримати відпустку на три місяці нарівні з жінкою, а в цей час йому виплачується допомога в розмірі 80% від його середнього заробітку), Великобританії (там батько дитини має право провести до двох тижнів із дитиною зі збереженням зарплати до 90%) та Португалії (у країні закон забов'язує батька провести з дитиною п'ять днів в оплачуваній декретній відпустці; за порушення свого обов'язку на батька накладається штраф). 

"Законодавство цих країн сприяє, щоб обидва батьки перебували з дитиною в перші місяці її життя", – зауважують автори. 

У свою чергу експертка з недискримінації Центру прав людини "Зміна" Ірина Виртосу зауважує, що ідею депутатів слід доповнити й загальнодержавною політикою щодо підтримки молодих сімей. 

"Прикро, що досі доводиться пояснювати роботодавцям, самим чоловікам і жінкам, що чоловік у декреті – це нормально. Інша річ, чи це буде економічно вигідно сім'ям. Якщо від самого початку в родині розподіляються ролі, що чоловік – "добитчик", а жінка плекає домашнє вогнище, і зарплата чоловіка значно перевищує зарплату жінки, то чи вони погодяться втрачати? Тому ця ініціатива має бути, але нарівні з цим з боку держави мають формуватися сприятливі умови для працевлаштування мами з дитиною, дотримуватися рівності між чоловіком і жінкою. І не тільки на рівні закону", – стверджує вона. 

До пакету сприятливих умов, на думку експертки, входить належне забезпечення яслами і дитячими садочками, гнучкий графік для батьків, забезпечення додаткових відпусток як для жінок, так і для чоловіків, недискримінаційне ставлення до жінок, які планують народжувати, формування сприятливої атмосфери для чоловіків, які виявляють бажання іти в декрет та інше. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее