Вхід

MKU

На Херсонщині засудженим допоможуть отримати паспорти

Рекомендовані На Херсонщині засудженим допоможуть отримати паспорти

Відтепер засуджені, які не мають коштів та втратили соціальні зв’язки, теж зможуть отримати  паспорти, відбуваючи покарання.

Про це розповіла член обласної спостережної комісії*, керівниця громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» Олена Старюк. За її словами, формально всі засуджені можуть, поки відбувають покарання, відновити втрачені документи. Але в установах пенітенціарної системи на це коштів немає і не передбачається. Якщо соціальні зв’язки втрачено, людина повинна сама заробити гроші на відновлення паспорта, тобто повинна працювати на підприємствах в колонії. Однак роботи, по-перше, вистачає не на всіх. А по-друге, дуже багато засуджених не можуть працювати через стан здоров’я. Адже у нас в області є колонії-лікарні для хворих на туберкульоз, є міжвідомча лікарня для ВІЛ-інфікованих. Тому далеко не всі люди можуть заробити гроші, щоб відновити собі документи. Найболючіше ця проблема стосується кримчан. Ось нещодавно був такий випадок: чоловік звільнився з установи в Дар’ївці, але потрапити додому не зміг через відсутність паспорта. Щоб йому допомогти, керівництво виправної колонії домовилося з релігійною громадою в Станіславі, щоб людині надали тимчасовий притулок, із міграційною службою - щоб паспорт зробили в найкоротші терміни, а члени Товариства Червоного Хреста взяли на себе організацію його переїзду на батьківщину.

Олена Старюк на засіданні в обласній раді. 

Засудженим, що утримуються в міських виправних установах (Північна виправна колонія №90, Херсонська колонія-лікарня №61, слідчий ізолятор) на відновлення документів кошти виділяє міський бюджет. Таке рішення Херсонської міськради, за рекомендацією міської спостережної комісії, прийняте ще в жовтні 2015 року.

Однак на установи, що знаходяться поза межами обласного центру (Дар’ївська виправна колонія №10, Голопристанська виправна колонія-лікарня №7), така пільга не розповсюджується.

Тож у понеділок, 18 лютого, члени обласної спостережної комісії одноголосно підтримали пропозиції щодо вирішення проблем із паспортизацією інших засуджених. Серед пропозицій - оплачувати виготовлення документів особам, які мають виконавчі листи, за рахунок видатків на ведення виконавчої справи з наступним відшкодуванням. А також, як запропонував голова Херсонської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Андрій  Пасіка, розглянути можливість фінансування оплати державного мита засудженим, які не мають власних коштів та втратили родинні зв'язки, через благодійні організації.  

* Довідка. До складу спостережних комісій входять представники громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадяни.

Основні завдання:  організація громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання; сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні й ресоціалізації засуджених та створенні належних умов для їх утримання; організація виховної роботи та надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

У Херсонській області діють 23 спостережні комісії, до яких у 2018 році за допомогою звернулося 75 осіб, що звільнилися з місць позбавлення волі, із них 13 осіб отримали допомогу у відновлені документів, 13 осіб працевлаштовано та 4 особи влаштовано до медичних закладів, розглянуто 388 подань щодо умовно-дострокового звільнення засуджених та заміни невідбутої частини покарання більш м'яким.

P.S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) - 49 - 60 - 03, (066) - 790 - 90 - 21.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее