fbpx
Вхід

За 2018 рік в Україні не зафіксувано жодного антисемітського нападу

Експерт Асоціації єврейських організацій та общин України В’ячеслав Ліхачов повідомив у своїй статті на сайті організації, що за минулий рік в Україні не зафіксували жодного випадку насильства на ґрунті антисемітизму.

За словами Ліхачова, тема антисемітизму в Україні викликає велику увагу у світі.

"Антисемітизм в Україні викликав стурбованість у американських політиків і ізраїльських міністрів, мисливців за нацистами і журналістів "Аль-Джазіри". Багато галасу наробив лист конгресменів США, які, зваливши докупи факельні ходи і політику пам'яті, навіть звинувачували український уряд у державній підтримці антисемітизму", – пише він.

Водночас, як підкреслює експерт, якщо звернутися до фактів, то рівень антисемітизму в країні зменшується:

"Спільною рисою заяв про український антисемітизм, які прогриміли минулого року, був практично повний відрив від реалій, що призводить до неадекватності оцінок. За даними мого моніторингу, у 2018 році не було зафіксовано жодного випадку антисемітського насильства. Як, утім, і у 2017-му. Відомий один випадок, коли під час конфлікту, який перейшов у фізичну сутичку, нападник серед інших лайок на адресу потерпілого вигукнув і антисемітські. Але антисемітизм не був ні причиною нападу, ні істотною частиною всього конфлікту".

Ліхачов зазначив, що хвилю жорстоких нападів на євреїв експерти фіксували у 2005–2007 роках. Водночас він зауважив, що в Україні досі присутній вандалізм щодо синагог, єврейських центрів та громад.

"Таких інцидентів у 2018 році зафіксували 12. Минулого року кількість актів антисемітського вандалізму зменшилася вдвічі, порівнюючи з попереднім. Хвиля інцидентів, пов'язаних з антисемітським вандалізмом, що почалася 2014 року, зійшла на спад. Судячи з наявної далеко не повної інформації, значна частина інцидентів останніх років була частиною організованих проросійськими силами провокацій, покликаних дестабілізувати ситуацію в Україні та дискредитувати нову владу на міжнародній арені. Спекуляції на антисемітизмі із самого початку агресії були важливою частиною російської інформаційної війни", – розповів Ліхачов.

Проблемою в Україні залишається безкарність антисемітських публічних виступів.

"Безкарними залишаються розгнуздана редакційна стаття в газеті "Чортківський вісник", виступ на мітингу в Одесі, виставлені на ютубі полум'яні промови мера міста Сколе, пости в соціальних мережах лідера фастівської організації ВО "Свобода", провокаційні висловлювання військового прокурора в інтерв'ю і багато інших антисемітських заяв. Публічне засудження і реакція структур громадянського суспільства найчастіше залишаються єдиною реакцією на ці правопорушення", – підсумовує експерт.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее