Вхід

MKU

Міжнародний кримінальний суд розглядає злочини російських козаків у Криму

Російська Федерація, захоплюючи Автономну Республіку Крим, використовувала різноманітні сили: «живі щити», парамілітарні угруповання «самооборони» з місцевих жителів, військових без знаків розрізнення. Ударною силою окупантів стали не менше 2 тисяч кубанських та донських козаків, які підпопрядковувались командуванню Чорноморського флоту і Південного військового округу РФ. А кілька рот спецпризначення, куди входили і кримські козаки, – терористу Ігорю Гіркіну (Стрєлкову). Юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Тимочко розповів подробиці розслідування злочинів.

Такі формування можуть розглядатися як комбатанти, які були використані Російською Федерацією в цілях окупації та в цілях агресії проти України. Очільники таких підрозділів можуть підпадати під кримінальну відповідальність як за національним законодавством, так і за міжнародним правом, зокрема за вчинення воєнних злочинів та злочинів проти людяності, які переслідуються Римським статутом Міжнародного кримінального суду.

З іншого боку, Російська Федерація використовувала такі підрозділи як нібито цивільних для досягнення певної військової мети. Донські і кубанські козаки виступали не тільки як комбатанти, які вчиняли певні дії з метою захоплення півострова, але й використовувалися в інший спосіб. Вони могли не мати з собою холодної або вогнепальної зброї, але вчиняти певні дії щодо захоплення військових об’єктів України, зокрема й військових частин – і наші українські військові не могли їх сприймати як комбатантів.

У будь-якому разі і віроломство, і використання цивільного населення для досягнення військової мети переслідуються міжнародним правом, є воєнним злочином. УГСПЛ всі ці факти також документує для того, щоб реагувати на міжнародному рівні. На сьогодні уже 4 звернення розглядає Міжнародний кримінальний суд.

УГСПЛ під час пошуку доказів для формування таких справ фокусується на причинно-наслідкових зв’язках між самими козачими формуваннями і Збройними силами РФ. Тобто, експерти зосереджені на «великих рибах», які організовували, впроваджували політику захоплення і здійснювали загальне керівництво цими підрозділами, в тому числі козачими.

«Я вважаю, що така відповідальність лежить, в першу чергу, на очільниках Збройних сил РФ, на керівництві Південного військового округу, на Генеральному штабі, на Міністерстві оборони РФ, оскільки вони координували і узгоджували дії з цими парамілітарними формуваннями. Я маю на увазі не тільки козачі підрозділи, а й «самооборону», – наголошує Максим Тимочко.

Парамілітарні формування використовуються Російською Федерацією і на території Придністров’я, Кавказу. Та ситуація, яка виникла в Україні, в тому числі на території Донбасу і Криму, є безпрецедентною з точки зору контексту.  Тож ці злочини і правопорушення, вже є предметом розгляду  як мінімум в двох міжнародних судових інстанціях – це ЄСПЛ та МКС.

«Наприклад, триває розгляд викрадення кримськотатарського активіста Решата Аметова. Злочин зафіксували належним чином, але Російська Федерація не вживає заходів щодо його розслідування. А причетними до цього є представники саме парамілітарних груп «самооборони». Є розумні підстави стверджувати, що саме вони також причетні і до зникнення такого кримськотатарського активіста як Тимур Шаймарданов», – зазначає Максим Тимочко.

Велика кількість доказів є і у злочинах, які вчинялися на території окупованого Донбасу. Україна має вдосталь звільнених військовополонених та цивільних заручників, які дають свідчення про ці факти, вказують безпосередньо на винних осіб, які командували підрозділами, що захоплювали людей в полон, утримували та вчиняли по відношенню до таких осіб тортури і навіть вбивства. На думку Максима Тимочко їх також можна вважати комбатантами, безпосередніми учасниками збройного конфлікту, адже російське законодавство передбачає, що так звані реєстрові козаки є військовослужбовцями, складовою Збройних сил РФ.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее